Hava menfezinde yaşayan kuşlardan nasıl kurtulurum?


8

Evimin dışında bir havalandırma deliğinde yaşayan en az bir kuş var. Başka bir yerde yaşamayı tercih ederim. Kuş etrafta görünmediğinde havalandırma deliğine bir çeşit ağ koyabileceğimi düşünüyordum. Eşim, içinde yumurta olan bir kuş yuvası olabileceğinden endişe ediyor ve yumurtaları ölüme terk etmek istemiyor. Bu kuşları incitmeden güvenli bir şekilde çıkarmanın en iyi yolu nedir?


Hava deliğine bir kedi sür.
Matthew

Yanıtlar:


10

Git bir dükkan kirala ve nazikçe em. Daha sonra shopvac'a geri döndüğünüzde, kuşları güvenli bir şekilde işin dışına ek bir ücret ödemeden yerleştireceklerdir (onlara bundan bahsetmediğiniz sürece).

Şaka yapıyorum, eğer şu anda yumurtaları varsa, o zaman beklemek zorunda kalacaksınız. Eğer yapmazlarsa, yapabileceğiniz çok şey var. Ağ iyi durumda ya da uzaktayken yuvayı çıkarın.


4
Ha, beni bir saniye tuttun.
Hemm

Yuvayı çıkarırsanız, ağı hemen taktığınızdan emin olun. Eğer yapmazsanız, kuşun yeni bir yuva inşa ettiğini görebilirsiniz ve bunu da çıkarmanız gerekecektir. Yuvada yumurta varsa, herhangi bir işlem yapmadan önce (mevsim sonunda) ayrılana kadar bekleyin.
Tester101

3
Bazı kuşlar korunduğundan ve yuvalarını çıkarmak para cezasıyla gelebileceğinden, türü belirlemek de isteyebilirsiniz.
Tester101

Hava menfezinin üzerine bir kuş muhafızı taktım. Kuş muhafızları ile bir yıl sonra her şey yolunda. Kiracılar başarıyla tahliye edildi.
BennyMcBenBen

3

Birçok insana yuva ve yumurtalara insan kokusu bırakmanın terk edilmeye yol açacağı öğretildi. Ancak, Doresoom tarafından belirtildiği gibi, yumurtalara bir koku bırakma sorunu bir sorun değildir.

Sorun, yuvayı fiziksel olarak rahatsız etmenin terk edilmeye yol açabilmesidir. Bazıları bunun türlere ve gençlerin gelişiminde ne kadar değiştiğine göre değişir. Yuvayı tamamen yeni bir yere taşımak çok riskli olabilir. Hafifçe hareket ettirmek mümkün olabilir, ancak mümkünse kaçınmak en iyisidir.

Tatton'la birlikteyim ve sadece bekliyorum. Bir mevsim için eve ekstra bir karakter ekler ve eski yuva serin bir hatıra yapar.


4
İnsan kokusu / terk işi eski bir eşin kuyruğudur . Yumurtaları fiziksel olarak hareket ettirmek, değişikliği fark ederlerse ana kuşları uyarabilir.
Doresoom

2

yapay bir baykuş asın ve etrafta kuş gelmeyecek.


Baykuş, aynı yerde gördükten sonra hedef kuşları şikayet etmemek için ara sıra hareket ettirilmelidir.
ojait

0

Havalandırma deliği yüksekse, bir merdiven alın, vidaları sökün ve yuvayı yavaşça çıkarın. Çok tehlikeli olduğunu düşünüyorsanız, bir yok edici arayın ve ondan işi yapmasını isteyin. Ya da ailenizde bunu yapabilecek birileri varsa onlara sorun.


0

İşte sadece kuşların nasıl kaldırılacağını değil, aynı zamanda gelecekte yenilenmelerini nasıl önleyeceğini gösteren ve açıklayan bir video.

https://www.youtube.com/watch?v=4v1wvYWTKog


1
Tarryn, siteye hoşgeldiniz. Lütfen videonun neleri kapsadığının ana hatlarını açıklamak için biraz zaman ayırın. Bu şekilde, sahibi YouTube'dan kaldırırsa, cevabınızın yine de değeri olacaktır.
Doresoom
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.