Lateks boyayı betona karıştırabilir miyim


11

beton karışımı renklendirmek istiyorum beton ile karıştırmak için açık lateks boya kullanabilir miyim?


10 Cevap için oylar, ama soruda sadece bir tane?
MDMoore313

Bu ilgi tahtası, suyun 1 / 4'ünü lateks boya ile değiştirmeyi söylüyor: pinterest.com/pin/311311392962557782 Bunun nihai nihai betonu etkileyip etkilemediğine dair hiçbir fikrim yok. Bir cevap isterdim.
ssaltman

Yanıtlar:


19

Muhtemelen yapabiliyor olsanız da , bu bir rengi eşleştirmek ve eşleştirmek için iyi bir yol olmaz. Muhtemelen betonun ayar performansını etkileyecektir ve asla boyanın rengine uymayacaksınız. Diğer her şeyin üstünde, alternatiflerden çok daha pahalı olurdu - gerçekten ihtiyacınız olan pigment ve boyayı oluşturan diğer her şey aslında boşa harcanıyor.

Betonu renklendirmek için, bunun için özel olarak tasarlanmış ürünleri kullanmak çok daha iyidir - ya betonun içine karıştırılmış bir beton boyası veya daha sonra uygulanan bir beton lekesi .


Bu aslında çok iyi bir cevap değil. Bu bir varsayımdır. Bu sorunun cevabını bilmek istiyorum: ortaya çıkan betonun dayanıklılığı veya mukavemeti üzerinde belirgin bir etkisi olacak mı? Evet diyen bir ilgi alanı kurulu var: pinterest.com/pin/311311392962557782 ama buna güvenmiyorum.
ssaltman

1

Kürleşmiş beton kimyasal bir demlemedir. Beton kurulduğunda, sadece kurumaz. Ekzotermik bir kimyasal reaksiyon devam ediyor. Git elini koy. Sıcak olacak (veya dökmenin kalınlığına bağlı olarak sıcak olacak).

Demek istediğim, lateksi (kauçuk) beton karışımına renklendirmek için olsaydınız, kimyaya müdahale edersiniz ve daha zayıf (veya çok zayıf) betonla sonuçlanırsınız.

Doğru çözüm, bu amaçla oluşturulan beton boya veya lekedir.

CİDDİ DÜZENLEME: Bir açıklama araştırma biraz yapmamı istenir ve orada şans Portland çimentosu dayalı betonun içine lateks boya doğru orantıda karıştırma iyi olacak, hatta betonun belirli özelliklerini iyileştirmek olabileceğini söyledi. Beton kürlenmesi kesinlikle kimyasal bir işlemdir, ancak lateksteki polimerlerin aslında her ikisi de birlikte kürlendiği için çimento ile sinerjik bir şekilde çalışabileceği görülmektedir.

Geçmişte, gerilme mukavemeti ve kimyasal geçirgenlik gibi özellikleri geliştirmek için PMC (Polimer Modifiye Beton) veya LMC (Lateks Modifiye Beton) konusunda önemli araştırmalar yapıldı. Sorunlardan biri, LMC'nin galon başına maliyetinin normal betondan üç kat daha yüksek olmasıdır. Bu nedenle, LMC (Lateks Modifiye Beton) üretmek için atık lateks boya kullanma potansiyeli hakkında daha yeni araştırmalar yapılmıştır. Lateks ağrısında sadece lateks ve pigmentten daha fazlası var ve markadan markaya biraz farklı olabilir, ancak bu benim için aniden oldukça ilginç bir olasılık.

Bir alıntı: "Çimento hamurunun bir polimer film ile çevrili olduğu LMC'de bir ko-matris oluştuğu düşünülmektedir. Şekil 1, polimer-çimento ko-matrisinin üç aşamalı bir oluşumunu göstermektedir (Ohama, 2005).

Her şeyi okumadım (gözden kaçırdım) ve bağlantının sonsuza kadar sürüp sürmeyeceğini kim bilebilir, ama burada akademiden bir kaynak var: http://digitalscholarship.unlv.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=2232&context= thesesdissertations

Uyarıcı Emptor. Daha fazla araştırma yaparım, daha fazla soru sorarım ve hangi oranları kullanacağım hakkında özel bilgiler bulmaya çalışırdım, ama bunu yapmak iyi olabilir !? ;-)


Bu cevap, bunun iyi bir fikir olmamasının bir nedenini önermekle birlikte, aynı zamanda, bilinmeyen rasyonlarda latex boyanın betona karıştırılmasının, elde edilen mukavemet veya dayanıklılık üzerinde herhangi bir etkisi olup olmadığını gösteren herhangi bir deneyim veya çalışma veya örnek sağlamaz. Somut.
ssaltman

@ssaltman - Bir noktanız olsa da, bunun bilimsel veya mühendislik sitesi olmadığını unutmayın. Ev geliştirme alanlarındaki amatörler ve profesyoneller tarafından sağlanan ve hiçbirinin bu özel deney üzerinde kapsamlı bir araştırma yapması muhtemel olmayan bir DIY sitesi.
mbeckish

Ve asıl amacım şuydu ki, hey, beton sadece "kuru" değil. Bu kimyadır ve doğru cevap biraz araştırma yapmayı ve / veya bir bilim insanına veya mühendise sormayı içerecektir, çünkü beton kimyadır ve betona çeşitli çöpleri atmak beklenmedik (yine de kimyacı olmayan bir kişi tarafından beklenmedik) sonuçlar doğurabilir. Ama bunu söyledikten sonra, kauçuk boyayı betona dökmek aslında iyi bir şey olabilir. Hala biraz daha araştırırdım. Ya da sadece deneyin ve kötü giderse jackhammer kiralamaya hazır olun. :)
Craig

1

Sana Portland çimentosu (Harç karışımı) ile lateks boya karıştırdığımı söyleyebilirim. Bulamacı bir sprey haznesine koydum ve beton blok duvarımı püskürttüm. Duvarın evi renklendirmesini ve bitirmesini istedim. Mükemmel çalıştı. Bunu 2008'de yaptım ve duvar bugün püskürtdüğüm ilk gün kadar iyi görünüyor. Duvar bir kerpiç cilaya sahiptir ve harç çizgileri bile görünmez. Bu güne kadar devam eden bir çatlak, yonga veya dökülme yok. Duvar kaplaması neredeyse kurşun geçirmez!


0

Neden sadece pigmentleri almıyor, akrilik polimeri, biraz kum ve çimentoyu alıp denemeye başlamıyorsunuz? Daha önce deneyime sahip olmayan bu şekilde beton tezgahlar yaptım. Daha fazla kontrole sahip olacaksınız ve kapsamlı bir şekilde test edilmiş ve birlikte çalışmak üzere tasarlanmış malzemeleri kullanacaksınız.


0

Bu, UGL su geçirmez boya gibi ürünlerin temeli değil mi? Dekoratif son işlemden önce su direncini elde etmek için hazır karışım alçıpan çamuruna boya eklenmelidir ZORUNLU. Akrilik katkılı tüm portland çimentosu ürünleri için kullanılabilir olduğunu biliyorum. Seramik karo harçları için lateks katkısı olduğunu biliyorum. Benim tahminime göre, bunlar aşırı fiyatlı seyreltmelerdir. Boyayı onlarca yıldır çimento ile karıştırdım ve çok iyi sonuçlar aldım. "Kurşun geçirmez" (bir yorum söylediği gibi) bir understatement değil!

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.