Otomatik garaj kapısı açıcı yere çarptığında açılır


8

Geçen aya kadar iyi çalışan bir garaj kapısı açacağı var. Şimdi, yakın bir döngü sırasında, zemine çarptığında (normalde duracağı yerde) açık bir döngüye geri dönecektir. Anladım kadar birkaç 'Ack garaj kapımı açık bıraktım' olayları yaratıldı! Buna neyin sebep olacağı hakkında bir fikrin var mı? Yaklaşık 5 yaşında, kendim kurdum.

Yanıtlar:


8

Bunun nedeni büyük olasılıkla otomatik geri vites fonksiyonudur. Kapının kapanırken bir engele çarpması durumunda kapı ters açılacaktır.

Olası nedenlerden biri, zeminde kapının zemiyle buluştuğu bir engel olmasıdır. Katta ve garaj kapısının altında herhangi bir düzensizlik olup olmadığına bakın. Alt garaj kapısı contasına yapışmış bir şey bulabilirsiniz.

Başka bir olası neden, kapının ayarının kalkmasıdır. Gördüğüm çoğu kapının dört ayarı var; 1) Açık kuvvet; 2) yakın kuvvet; 3) açık hareket mesafesi; ve 4) yakın hareket mesafesi. Yakın mesafeye ayarlamalar yapmayı düşünürdüm.


kapının yere çarptığı yerde biraz buz ve kar biriktiğinde bu bana geliyor. Çok fazla görünmüyor ve hatta kapalı gibi görünebilir, ancak temizlemem gerekiyor.
mohlsen

4

Bazıları, özellikle Ustaların zincir rayına monte edilmiş limit anahtarları vardır. Bunlar kötü bir sürünme alışkanlığına sahiptir ve bu soruna neden olur. Aksi takdirde, sorun muhtemelen son gönderide belirtildiği gibi hassasiyet ayarlarındadır.


2

Garaj kapısının her iki tarafında sensörler varsa, bunları temizleyin ve ikisinin birbiriyle iletişim kurmasını engelleyen hiçbir şey olmadığından emin olun. Garaj kapısının altında, garaj zemine çarpmadan önce sensörleri asan ve engelleyebilecek bir şey arayın.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.