Neden duvarlarımdaki boyaya dokunduğum parlak yamalar var?


9

Son zamanlarda bazı yeniden yapılanma vardı ve duvarların hepsi Behr Premium Plus Ultra Mat boya ile taze boyandı. Duvarların birçoğu hala gelen ve çıkan işçilerden işaretlendi, bu yüzden duvarları boyamak için kullanılan AYNI konteynırdan EXACT boyasını kullandım.

Önce duvarları boyamak için kullanılan silindiri kullandım. Ben dokundu her alanda daha bir parlaklık vardır !!! Kafaya bakarken fark edilmez, ancak yandan veya belirli ışıklarda baktığınızda çok fark edilir.

Sonra "kuru fırçalama tekniğini" kullanmayı denedim ve bu onu daha da parlak hale getirdi. Rötuşladığım her duvarı TAMAMEN yeniden boyamak zorunda mıyım? Bunun için çok sinirliyim. Home Depot zarar gördü. Yardımın için teşekkürler!!!


Söyleyebileceğim kadarıyla her şeyi doğru yaptığınız için yaptığınızı tahmin edeceğim - ama sadece sormak ve emin olmak için - boyayı kullanmadan önce iyice karıştırdınız mı?
Ecnerwal

1
Evet, sahip olduğumuz 5 galonluk kovada sadece bir inç boya kalmıştı ve gerçekten iyi karıştırmayı başardım. Bazı basit rötuşlar olması kabusa dönüştü.
Mary

Zor değil mi? Neden burada olduğunu tahmin eden daha fazla kişi: apartmenttherapy.com/is-it-possible-124344
KCD

Behr Premium artı boyayı boyamaya çalışırken aynı problemi yaşıyorum. Burada okuduktan sonra, bunun bir rulo ve fırçadaki fark olduğuna inanıyorum. Rötuş yapmak için fırçaya geçmem dışında kullandığım tepsiden aynı boyayı kullandım. Böylece boyayı daha fazla sallama veya karıştırma ihtiyacı ortadan kalkar. Düzleştirmek için üç duvarın parçalarını yeniden boyamak zorundayım. Ayrıca boya değil mi merak ediyorum çünkü hepimizin kullandığı aynı marka gibi görünüyor. Daha önce hiç böyle bir sorun yaşamadım.

Yanıtlar:


5

Bu genellikle farklı uygulama teknikleri nedeniyle parlaklık farklılığı ile ilgili bir sorundur. Bu, püskürtme, fırçalama ve / veya yuvarlamayı karıştırmaktır. Sanırım boya bir rulo veya püskürtücü tarafından uygulandı ve rötuş bir fırça ile yapıldı. Farklı uygulama teknikleri arasındaki parlaklık farklı ve fark edilir olacaktır.

Genellikle her şeyin bir şekilde yuvarlandığından emin olmaya çalışırız, böylece daha iyi gizlenmeleri için rötuşlarımızı başlatabiliriz. Püskürtdüğümüzde, bir kat veya astarı geri yuvarlıyoruz. Sonra rötuş yaptığımızda, tüm fırçalanmış yerleri düşük bir şekerleme silindiri ile geri yuvarlıyoruz. Bu genellikle tüm rötuşları çok iyi gizler.


Boya yuvarlandı ve aynı şekerleme rulosu ile rötuşlandı, bu yüzden parlaklık farkı beni şaşırttı.
Mary

Kuşkusuz, bazen şeyler sadece "düzensiz" görünür ve bu durumda, tüm duvarı hızla yuvarlarız. Genellikle kesmeye gerek yoktur ve genellikle ince üzerine yuvarlayabilir ve neredeyse mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz.
Damon

Teşekkürler. Sonunda bunu yapabilirim. Sanırım her şeyi denedim :)
Mary

5

Home Depot'un kaybolduğu için üzgünüm. Orada boya bölümünde çalıştım ve epeyce harika bir eğitim aldım, bu yüzden belki de işler değişti.

Bunun neye benzediğini tekrar tekrar gördüğüm bir şey. İlk boya katı, duvar tarafından bir sonraki boya katından farklı bir şekilde emilir. Önce iyi bir kalite astar astarı kullanır ve daha sonra duvara iyi bir boya tabakası alırsanız, bu bir sorun olmamalı , ancak yeniden modelleme ile ve özellikle yeni sheetrock ile bu olabilir.

Anekdot olarak, gördüğüm bir şey, bir müteahhit maliyetlerini düşük tutmak için hazırlık işinde mutlak çıplak minimumda yapacak çünkü müşteri boya "inşaat sınıfı" yerine Behr gibi "premium" bir boya markası üzerinde ısrar etti (Amerikan Standardı) at Home Depot). Bu, boyanın yüzeye daha fazla emilmesine neden olur, bu yüzden parlaklık ve dayanıklılık olması gereken şey değildir ve eğer rötuş yapmaya çalışırsanız ... iyi ne olduğunu gördünüz.

Ne yazık ki, rötuşun ilk katla aynı görünmesini sağlamak için yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Tek seçenek muhtemelen yeniden boyamaktır. "Sorun" herhangi bir boya markasına veya belirli bir boya parlaklığına özgü değildir.


2

Bir boyanın parlaklığının parlak yansıtıcı özelliği, boyadaki yansıtıcı parçacıklardan gelir. Ne kadar çok katman yerleştirilirse, izleyiciye daha fazla ışık yansıtılır. Bunun düşük bir parlaklık ile olması tuhaf; Bunu saten ve yumurta kabuğu ile biraz kendim gördüm. Parlak noktaları mikrofiber bir havluyla ya da yüzeyi temizlemek için Bay Clean silgisi ile hafifçe ovalayarak boyadığım lekelerden çok güzel sonuçlar aldım.


1

Son tadilat çalışmasıyla, bunun boya değil duvarlar mı olduğunu merak ediyorum. Yani "parlaklık" boya değil duvarlarda eksik olabilir. Burada parlamayı çok gevşek kullanıyorum. Duvarları sildin mi? Üzerlerinde toz tabakası olabilir mi?

Bir sürü alçıpan zımparalama yaptığım bir banyo tadilatından sonra, en iyi çabamıza rağmen toz duvarımızdaki koridorda ve merdivenlerden aşağı indi, sadece gerçekten bir açıda fark ettik ama doğru açıda gerçekten göze çarpıyordu.


Önerin için teşekkürler. Duvarları tozdan arındırmayı denedim, ama bir fark yaratmadı :( Kolayca şans bulacağımı sanmıyordum
Mary

0

Ne tür bir boya kullandığınızı bilmiyorum (marka ve üretici değil, kimyasal bakış açısından ne tür. Ama bu gerçekten önemli değil. Bu yüzden farklılıkları tespit edebilirsiniz.Tüm duvarın tamamını veya diğerlerinden görsel olarak ayrılmış en az bir parçayı her zaman boyamalısınız.


0

Kutunun içindeki son 2 "ile temasa geçtiğinizi söylediniz. Bence parlaklığa neden olan malzeme kutunun dibindeydi ve başlamak için yeterince karıştırılmamıştı.

İki ay önce yatak odamızı boyadık ve bazı bölgelerde kapsama eksikliği vardı, bu yüzden işaret ettiğimde, ressamlar son küçük boya ile yanlara ve kutunun altına sıyırdı.

Kuruduğunda, bu boya daha önce uygulanan boyadan gözle görülür şekilde daha hafifti! (Bu Benjamin Moore mat boya, orta sınıftı. İyi boya.)

Başka bir ressam, sorunun kutunun dibindeki beyaz bir pigmentten kaynaklandığını, bunun duvara uygulanmadan önce boyaya yeterince karıştığını söyledi.

Daha fazla boya aldım ve sorunu daha önceki partide karıştıran adama söyledim. Yeni partiyi karıştırmak için daha fazla zaman harcadı ve renk problemi tekrar olmadı, ancak küçük topakları çıkardım ve tüm duvarlardaki yerlere boyadım.

Dersler aldık:

1 - Alttaki boyanın gerçekten karışmasına çok dikkat edin.

2 - Kesim oranlı ressamlar, küçük sünger parçaları ve eski "sivilceler" boyamaya başlamadan önce duvarları yerinden çıkarmak gibi gerekli tüm hazırlık işlerini yapmazlar. Ama sen bunu yapabilirsin. Boya devam etmeden önce bunu yapmak çok daha kolay olurdu ve yaptığım onarım işinden kaçındı.

3 - Ressamınız bir damla dökmeyeceğinden ve BÜTÜN zemini kaplamak istemediğinden eminseniz, KORUYUCU OLDUĞUNDAN EMİN OLUN. Özellikle indirimli bir ressam kiraladıysanız. Küçük boya damlalarını ve ayaklarımızın altına ve sonra halıya bulaşan boya lekelerini temizlemek için saatler geçirdim. Ressamımız yepyeni bir halı üzerinde yüklü bir boya tepsisini devirdi, ancak% 99'unu su ve su elektrikli süpürgesi ile temizlemekte iyi bir iş çıkardı. Daha iyi halı başlamak için tamamen korunmuştu. Sonraki oda için onlar gelmeden önce tüm kat kaplı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.