DIY yangın kabı / çukuru için kase olarak ne kullanabilirim?


9

Kendi yangın kabımı oluşturmaya çalışıyorum, çünkü sadece bir tane satın almak ve plonlamak yerine daha eğlenceli ve tatmin edici bulacağım. Ayakta kalmasını veya batmasını isteyip istemediğime henüz karar vermedim, ama bu henüz önemli değil.

Gerçek kase için ne kullanabileceğim konusunda bir fikri olan var mı? Ben metal şekillendirme veya kaynak tesisleri yok, bu yüzden zaten "kase şeklinde" bir şey tercih edilir.

Hurda olarak alabileceğim bir yangın kabı olarak çalışabilecek bir şey var mı? Muhtemelen değiştirebileceğim gibi gözükmüyorum

Yanıtlar:


10

Arka bahçemde 15 yıldır çeşitli ateş çukuru seçenekleri ile oynadım. Tonlarca ve tonlarca ağaç ve bahçe atığım var ve en çok yakmaya ya da kompost haline getirmeye çalışıyorum. Daireleri çöp yığınlarından yakaladım ve bunları kullandım - oraya çok fazla koyamıyorum ve rüzgar işleri kolay bir şekilde esiyor. Taşlardan yapılmış kapalı bir mini baca çukurum vardı. Bu harika çalıştı ama temizlenmesi daha zordu ve ahşabı oldukça küçük parçalara ayırmak zorunda kaldım.

Bu yüzden mutlu bir şekilde bir çukura geçtim. Çukurumu yaklaşık dört metre uzunluğunda iki metre genişliğinde yere üç metre kadar kazdım. Yer seviyesinin altında bir sıra taş ve yer üstünde iki sıra vardır. Komşular taş attılar ve komşular odunlarını çukura atıyorlardı. Güvenli, iyi görünüyor ve her 3 ayda bir kürek çekiyorum.

resim açıklamasını buraya girin

Yukarıdaki örnek dışında yaptığım şeye oldukça yakın:

  • Benimki daha uzun soldan sağa gidiyor
  • Sağda çıkarılan bir tuğum var, böylece içeri girip çıkabiliyor veya tuğlaları vurmadan bir şeyleri destekleyebiliyorum. Yani daha çok bir at ayakkabısı.
  • Çukurum yerden bir ayak kadar ilerliyor. Bu, küller doğrudan çime çarpmaz ve böylece birisi sadece içine giremez (hangi uzuvları yaktığımız konusunda seçici davranırız).

Kulağa hoş geliyor, sanırım benim
çukurumun

Temizlemeyi kolaylaştırmak için çukurumun dibinde oturan bir şantiyeye atılan büyük bir granit parçam var. Gerçekten iyi bir öneri olan eski bir ızgara gibi bir şey vs çukur kazma istediğiniz boyutu hakkında daha fazladır. Benimki oldukça büyük ve bahçemdeki uzuvların çoğunu işleyebilir.
DMoore

2
CMU'lar (diğer adıyla beton bloklar, kül blokları) bir astar IME tarafından korunmadığı sürece bu hizmette çatlama eğilimindedir.
Ecnerwal

@Ecnerwal - CMU'ları, kaldırım taşlarını ve tuğlaları kullandım, hepsi sonunda çatladı, sonra daha derine gömüldü. Ateş çukurumu çok kullanıyorum ve yılda ortalama 2-3 kırık taş. Kulübemde en az 10-15 yıl kadar iyi yaklaşık 50 çeşitli taş var.
DMoore

Kaldırım taşları ile benzer bir şey yaptım . Hepsini tam derinliğe (25 cm) kazmak, bu elemanlarla astarlamak, sonra kaldırım taşlarını yerinde tutmak için tekrar yarıya kadar doldurmak. Bu son sekiz yıl boyunca benim için iyi çalıştı. Hiçbir çatlama da, ve ben çim biçme makinesi sadece istirahat böylece yaptım. ;-)
DevSolar

9

Eski bir çamaşır makinesinin iç haznesi / haznesi, yer üstü bir çözüm için iyi çalışır - yanlardaki delikler, közlerin iyi nefes almasına ve ısının yayılmasına yardımcı olur.

Çamaşır Makinesi Ateş Çukuru

Bu kişinin sahip olduğu gibi bacaklar ekleyebilir veya bir levhaya veya bazı tuğlalara yaslayabilirsiniz.

Sadece metal olduğundan emin olun - daha yeni / daha ucuz çamaşır makinelerinin çoğu plastik variller kullanır, ki bu ... işe yaramaz.


haha harika bir fikir! bu asla olmaz, bu bile yere gömülmüş olabilir. Kırık çamaşır makineleri için gözümü uzak tutmak zorunda olabilir;)
SaturnsEye

4

Bir hurda lastik jantı bulun ve dört veya beş tuğlanın üzerine yerleştirin. Voila: mükemmel bir ateş.


Bu, göbekten ayrılan traktör jantları ile iyi olur, ancak çoğu araç jantı kaynaklanır veya hub'dan başka bir şekilde sökülemez. Bir araba lastiği jant kullanmak çok iş olurdu ...
Adam Davis

Ayrıca eski çelik jantlardan ateş çukurları yaptım. Hurda bahçeleri onlarla dolu. Onlara gerçekten faydası yok. Güzel bir görünüm için büyük olanı daha küçük olanın üstüne istiflemeyi deneyin. Tekerlekler ideal ateş çukurları oluşturur çünkü çoğu hava akışına yardımcı olan deliklerle doludur.
handyman

4

Bir kaseyi çelik levhadan sadece üç ucuz araçla şekillendirebilirsiniz:

  1. Çelik keskin nişancılar (bir daire kesmek için), yaklaşık 15 $.
  2. Bilyalı burun çekici (bir kase haline gelene kadar vurun), yaklaşık 10 $.
  3. Tahta parçası (çekiçleme sırasında tabakanın altına yerleştirmek için), her yerde ücretsiz.

50 cm çapında bir kap yapmanın yaklaşık 20-50 saat çalışacağını söyleyebilirim. Bir sürü çekiç, ama kesinlikle tatmin edici olacak. Elle dövülmüş bir kasede ayrıca üzerinde çekiç darbeleri çok güzel bir desen vardır.


Teşekkürler jpa, bu iyi bir bütçe yöntemidir. Ve evet ben de çok ödüllendirici olduğunu hayal edebiliyorum :)
SaturnsEye

4

resim açıklamasını buraya girinhey, biz sadece 55 gal davul kesilmiş ayarlayacağız bit pazarında propan tankı sonunda aldım


Ah adamım, bu çok hoş! Çoğu yangın kasesi çok daha sığ kesildiği için şeklini seviyorum, bu yüzden derin bir "kepçe" kadar olsun. Bunu aklımda tutacağım. Teşekkürler!
SaturnsEye

@SaturnsEye Eğer bunlardan birini takarsanız harika çalışır. Bir meşale veya plazma kesici kullanarak bazı harika tasarımlar yapabilir veya yapamazsınız. : Sadece ($ 1300 USD artı yük taşımacılığı, rofl) yok çok çok çok daha bu ahbap gibi onun değer daha için satmak store.johntunger.com/products/... sadece sizinle hayal herhangi ateş çukuru hakkında satış sonrası yapabilir cebinizde ekstra iyi bir biftek almak için ekstra 1200 $.
dhaupin

@dhaupin Bir iş fikri kokusu alıyorum ve size birçok güzel biftek göndereceğim;)
SaturnsEye

3

Herhangi bir kömür ızgara görürseniz görürsünüz. Sadece tabanı kullanın ve bacakları yüksekliğe kadar kesebilirsiniz. Doğru boyayı alırsanız, boyayabilir veya "çukurunuzu" ızgara tabanının şekline uyacak şekilde inşa edebilirsiniz. Üstünü geri dönüştürün ve hatta yangınlarınızı söndürmek için saklayın.


Elbette! neden eski bir yuvarlak ızgara
düşünmedim

1
@SaturnsEye craig listesinde her ızgara mevsiminin başında ücretsiz ya da ucuz birçok kişi bulacaksınız.
Adam Davis

2

Bunu yaklaşık bir saat içinde demirci dükkanımın etrafına döşeyen şeyler ile buldum. Sadece mağazadan satın alınan bir çukurdan bir ateş böceği oldu. Tripod 1/2 "sıcak haddelenmiş kare yapılır ve hangarlar 1/4" sq. Sonuçta muhtemelen 15 dolar değerinde metal. Yapılması süper kolay ve süper taşınabilir, çünkü ayrılabilir ve duvardaki bir kancaya düz olarak asılabilir.

resim açıklamasını buraya girinresim açıklamasını buraya girin


1

Gerçekten "yapmak, satın almak değil" ve metal şekillendiremezseniz, dökülebilir refrakter veya havai fişek akla gelen malzemelerdir - aksi takdirde sadece bir şey satın alırsınız (ancak bir ateşböceği denmez) ve plonking bir havai fişek olarak (IMHO.)

Kil fırını (ekmek pişirmek için) üreticileri, malzemenin kullanımı hakkında normalden daha iyi bir bilgi kaynağı olabilir. Alternatif olarak fırın (kil ateşlemek için) sahaları da yardımcı olabilir.

Tuğla istifleme, yaratıcılık için makul bir yer sağlar - yorumda belirtildiği gibi, tecrübem, beton duvar birimlerinin doğrudan yangına maruz kalma için iyi bir yüzey olmadığı ve onlarla inşa edilen şeylerin zamanla çatlama ve parçalanma eğilimi göstermesidir. Şömine kullanımı için tasarlanan tuğlalar, kırmızı boyalı olsalar bile, ince çimento "tuğlaları" yapmazlar. Bir ateş tuğlası CMU'ları doğrudan alevden koruyabilir.


0

Metali şekillendirecek bir şeyiniz olmadığından, bir ateş çukuru parçası almayı da düşünebilirsiniz. Sadece metal astar ve daha sonra geri kalanını taş veya tuğladan yaparsınız.


0

@Ulysses_rex'in belirttiği gibi eski bir jant kullanabilirsiniz (tercihen büyük bir kamyon, traktör veya diğer büyük ekipmanlardan) çalışabilir. Ben de bir metal çamaşır makinesinde metal havzayı kullandıklarını gördüm. Fantastik çalışan başka bir taş kırıcıdan bir taşlama konisidir, ancak bunlar 1 "kalınlığında çelik gibidir ve yüzlerce kilo ağırlığındadır (hiçbir şeyin yanında bulmak da zordur). standart kül blokları oldukça iyi çalışır.


0

Son zamanlarda sadece kendi yangın kabımı yaptım (küçük bir masa üstü tipi dekoratif olanlar hakkında bir arka bahçe ateş çukuru değil, ancak yanlış olabilirim) bu ikisi arasında bir inç veya daha fazla ile uyuyor ve döşeme etrafında bazı beton ve birkaç dekoratif taş karıştırdı. İçindeki büyük kabı pişirme spreyi ile kaplayın, betonun yaklaşık yarısına kadar dökün, daha küçük kaseyi dışa kaplayın ve istediğiniz kalınlığa ulaşıncaya kadar betonun içine itin. Ağırlığı azaltın ve istendiğinde taşlanarak yerleştirin ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra betonu önerilen süre boyunca kürleyin. İçine sığacak küçük yuvarlak bir ızgara alın. Ateş jeli daha sonra üstüne rendeleyin ve sonra bazı lav kayaları ve arkanıza yaslanın ve ateşin tadını çıkarın! Ateş için uygun kayaları kullandığınızdan emin olun, böylece çok yüksek ısıtıldığında kazayla patlama olmaz ve bittiğinde yangını söndürmek için kayaları ve ızgarayı çıkarmanın bir yolu yoktur. Benimki harika çalışıyor! İyi şanslar.


0

Hurda metal bir yerde bulduğum 4 metrelik basınçlı tankın ucunu kullandım. Bazı planlama ile bu kadar yaralandım. Su drenajı için altta bir delik, deliği kaplayacak bir şey ve metali daha serin tutmak için kum öneriyorum. Kabın altındaki borular ahşaba vidalanır ve yangın kabı ile ahşap arasında tampon görevi görür. Metal halka (2'diam), kasanın ağırlığı nedeniyle 3 dikmenin zamanla yayılmasını önler. Kase, çıplak metale zımparalanmış ve 2000 derece siyah boyadan birkaç kat ile boyanmıştır.

resim açıklamasını buraya girin


-1

En kolayı muhtemelen kullanılmış bir kamyon kasasını patlatmaktır. Yerin üstünde tutmak isteyebilirsiniz, bu da havayı iyi bir yanma için havalandırmayla düzenlemenizi sağlar. Batık bir çukur da hava çekmez veya ısı yaymaz. OTOH daha az ahşap kullanabilir.

Yangın dereceli astar kullanmazsanız, cüruf bloklarını kurutmak için küçük bir ateş yakın, ertesi gece normal ateşiniz. Gaz basıncından ayrılma olasılığı daha düşüktür. Bu yüzden bana söyledim, LOL'a inanıp inanmadığımı bilmiyorum. Ölü Barbekü fikrini seviyorum.


Bu, bir gönderinin kendisinden ziyade diğer gönderilerde yorum ve / veya oy olması gerektiği gibi görünüyor. Maalesef, burada yer alan birden çok yayın için birden fazla yorum olduğu için sizin için dönüştürmek mümkün değil.
BMitch
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.