Ne tür karolar ıslak karo testeresi gerektirir?


11

Geçmişte her türlü fayansla döşedim. Mutfağımı yeniden yaparken, granitin garip rengiyle eşleşmesi için özel el boyalı fayans sipariş ettim. Bu yüzden sadece bir tane kırmadan proje için yeterli fayansım vardı. Bu yüzden iki kötüyü bölmeye ve bir masa testeresi kiralamaya karar verdim. Her şey söylendiğinde ve bittiğinde, fayanslardan birini manuel olarak kesmeye çalıştım ve bitirmeyi kırmadan yapılıp yapılamayacağını görmek için. Benim için sürpriz oldu.

Soru şu. Masa testeresi olmadan fayans kesmek ve bunun yerine kılavuzlu manuel testere kullanmak için kılavuz çizgiler var mı? Yıllarca düz beyaz fayansları el testeresi ile kestim ve her seferinde mükemmel kesimler elde ediyorum, ancak pişmiş toprak gibi bir şey için cips alıyorum. Ayrıca bazı fayanslar için diğerlerinden daha iyi çalışan herhangi bir prosedür adımı var, örneğin kalın bir fayans keserken, finişe ilk kesimler için bir demir testeresi kullanıyorum, daha sonra "eti işlemek için gerçek bir fayans el testeresine geçiyorum. kiremit ". Bu şekilde karo üzerindeki kaplama ve özellikler kesilmemiş olarak kalır.


1
Şahsen tüm kesimlerim için bir testere kullandım ve donanım mağazasında oldukça ucuz bir ıslak testere aldım. Köşeleri döndürmek, testereyi başka bir şey üzerinde kullanmanın ana nedeniydi. Ama sonra, bu yer karosu ve hassasiyetin daha önemli olduğu tezgah üstü ve sırt sıçramalarından bahsettiğiniz hissini alıyorum.
BMitch

1
Her zaman ıslak bir testerenin tozu tutmak olduğunu düşündüm ve su bıçağın ömrünü uzatmaya yardımcı oldu. Bu yüzden ıslak bir testere kullandığınızda bana suyu devridaim etmemem söylendi, ancak her zaman taze çekin (sadece pompayı suyla dolu bir çöp kutusuna koyun).
Jeff Widmer

@jeff, söylemeye gerek yok ama kullanılmalarının başlıca nedeni ya kesmek için bir ton döşemeye sahip olmanız ve daha hızlı olması ya da döşemenin / kaplamanın birini kullanmanızdır.
allindal

Fayansları kurulayın, kolaylaştırın, elmasları ateşte yakalayabilirsiniz, tek bir pürüzsüz, kırmızı patlama ile giderler ve sonra sahip olduğunuz tek şey metal bir disktir. 40-80 dolar kaybetmenin bir yolu. Su ısıyı taşır ve aynı zamanda tozu da tutar.
Fiasco Labs

Yanıtlar:


5

Porselen veya seramik karo kesmek için standart uygulama kullanmaktır:

  • Elmas bıçaklı ıslak testere
  • Manuel bir fayans kesici (bir karbür tekerlek, fayansı puanlamak için bir ray boyunca kayar, daha sonra çizgiye yaslanırsınız.
  • Karmaşık şekiller için kiremit kesme makineleri

Delikleri kesmek için bir demir testeresi ile elmas bıçak kullanabilirsiniz, ancak çok verimli olmayacaktır.

Çoğunlukla düz çizgileriniz varsa, iyi bir manuel kesici ve belki bir çift pense ile kurtulabilirsiniz. Islak bir testere işi daha hızlı yapar, ancak gerekli değildir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.