İnatçı kiremitin çıkarılmasını nasıl hızlandırabilirim?


14

Banyo zemini fayans kaldırmaya çalışıyorum. 70'lerde kuruldu ve parçalar küçük, 1 in x 1 in. Çekip attım ama çok kolay çıkmıyorlar. Onları gevşetmek için kullanabileceğim bir ürün var mı?


1
Bu karo beton üzerine mi ahşap üzerine mi döşenir? Döşeme açıkken alt zemini kaldırmayı ve değiştirmeyi düşündünüz mü?
Freiheit

Yanıtlar:


16

Bu tür karolarla, parça ve parçalarda demo yapmak daha zor olduklarından kırılmalarını istemezsiniz. Bir kazıyıcı (hatta güç) kullanmaya çalışırsanız, kaçınılmaz olarak ortaya çıkan şey, karonun üst kısmı çıkar ve altını çıkarmak çok daha zorlaşır. Ayrıca bu yöntem, bazen yeni bir alt zemin koymak zorunda kalacağınız yere, alt zemine ciddi şekilde zarar verir.

Basitçe istediğin bir tokmak ya da çekiç. Bu banyoların en az 50'sini demo'ladığım ve bence bir bilime sahip olduğum için gerçekten net olalım.

  1. Köşeden başlayın.
  2. Kenar döşemelerini düz bir şekilde çekiçleyin. Çekiç dediğimde, bir çivi çakmak yerine yürüyen bantta davul çaldığınızı hayal edin. Biraz güç istiyorsun ama fayansları kırmak için yeterli değil (düz aşağı vururken genellikle kırılması zor). Çekiçleri her bir vuruşta 8-12 inç yukarı getirin, küçük bir alana tekrar tekrar vurun.
  3. İlk çift sıra, küçük bir karo grubu için 20-30 musluk alabilir. Bu yöntem "döşemeyi kaldırmaz", alt zemine thinset bağını kaldırır. Fayanslar yerden kaldırılacak.
  4. Sadece kenarlara dokunmayın. Eğer bir kenarım varsa o zaman bölgede 6-10 "uzunluğuna dokunuyorum.
  5. Kiremitlerinizin çoğu tek parça halinde olduğundan temizlik kolaydır. Genellikle iyi bir boyut kat demo'ed alabilirsiniz ve bu şekilde 2 saat içinde temizlenir.

Not: Yüklenicilerimden biri bunu hava kompresörü ve düz hava çekiç ucu ile yapıyor. Ona yöntemi gösterdikten sonra gitti ve bence otomobil gövdelerini vurmak için yapıldığını düşündüm. Buna dikkat etmelisiniz çünkü kuvvet bazen çok fazla veya çok tekrarlayıcıdır ve kiremit çatlar. Şahsen bunun daha hızlı olduğunu düşünmüyorum, ancak daha az emek yoğun olduğunu iddia edebilirsiniz - temizlik için daha fazla zaman harcıyor. Bu tür demo ile ilgili en zor kısım dizlerinizde (kompresör / çekiç ucu üzerinde çekiç / diz pedleri seçerim).


2
Bu gerçekten işe yarıyor.
iLikeDirt

6

Birinci adım, umarım zaten yapıyorsunuzdur - bir çift koruyucu gözlük takın. Kulak tıkacı ve eldiven de isteyebilirsiniz.

Altına almak ve kaldırmak için bir duvar keskisi (neredeyse yere paralel) kullanın. Ayrıca harç derzlerine de sürebilirsiniz, ancak zaten birkaç fayansınız varsa, bazılarının çıkarıldığı alandan kalanların altında sürmek genellikle daha etkilidir.

Liman taşımacılığından resim - ilişkilendirme ve onaylama yoktur.


Bu genellikle büyük karolar için iyidir, ancak küçük mozaik banyo karolarını yapmaya çalışırken iyi çalışmaz. Karoların çoğunu kırıp daha fazla çalışmaya neden olacaksınız.
DMoore

2

Biraz ısının ne kadar kolay yardımcı olacağına şaşıracaksınız. Boya tabancasını sıyırmayı deneyin ve fayanslara sanki boyaymış gibi davranın. Yapıştırıcıya bağlıdır, ancak bunları çıkarmanın kolay yolu olabilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.