Büyük bir kulübenin içine binmenin en iyi yolu nedir?


4

İç mekanı duvarlardan asmak için daha kullanışlı hale getirmek ve içini genellikle "daha güzel" hale getirmek için OSB / Ply ile binmek istediğim büyük bir kulübe / atölyem var. İzolasyonla doldurma konusunda endişeli değilim ve şu anda içinde su yapan hiçbir su yok.

Panoları çerçeveye yapıştırmak için uygun muyum veya herhangi bir nem bariyeri yerleştirmek zorunda mıyım?


1
Dış mekan kullanımı için üstte ve altta 1 inçlik bir hava akımı boşluğu bırakacağım.
Chris Cudmore

1
@ChrisCudmore, yuvalama ölçütlerini uzak tutmak için 1in aralıkların üzerine tarama koymak veya yumuşak havalandırma delikleri kullanmak isteyebilir
HerrBag

Şahsen, OSB'den kaçınır ve kontrplak kullanırdım. Katlamayı hoş bir görünüm ve dayanıklılık için pürüzsüz temperli sunta ile kaplamayı seviyorum.
Jimmy Fix-it

Yanıtlar:


1

Yalıtılmamış bir kulübe için, genellikle aletlerin doğru olmadığı yerlerde, çoğu aleti asmak / depolamak için daha açıkta bulunan saplamaları daha yararlı buluyorum.

Her neyse, kuru, yalıtılmamış, ısıtılmamış bir kulübe için, çerçeveye çivi çakmaktan (veya vidalamaktan) daha fazla bir şey yapmanıza gerek yoktur. Ancak @Chris Cudmore'un "boşluk" önerisinden aktif olarak kaçındım, çünkü bu bana son derece uygun kemirgen gövdesi yapmak gibi geliyor. Mümkün olduğu kadar sıkı tutardım ve kemirgenler ve böcekler için hayatı daha zor hale getirmek için kaçınılmaz boşlukları bile tıkayabilirim (keyifli ve ulaşılması zor bir yaban hayatı ortamı da olabilir).

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.