Hangisi zemin kaplaması için daha iyidir: 2x6 veya 1x6 güverte panoları?


14

Mevcut güverte döşemem 2x6x10 'tahtalarla yapıldı, ancak şimdi değiştirilmeleri gereken noktaya düştüler.

Ben aynı 2x6x10 'panoları, vs 1x6 güverte panoları kullanmak için herhangi bir artılarını veya eksilerini olup olmadığını merak ediyorum? Tabii ki, 1x6 kartların orijinal kartlarla aynı miktarda ağırlığı desteklemeyeceğini anlıyorum, ancak 2x6'ların zaten biraz fazla olabileceğini düşünüyorum. Fiyatın yanı sıra, kararımı dayandırmam gereken başka bir şey var mı?


6
Çoğunlukla güverte kiriş aralığına dayanacaktır.
Doresoom

evet, artı kiriş aralığı için oy. fark yaratır
shirlock evleri

12 "merkezi yapmak için kirişler eklerseniz, güverte daha uzun süre dayanacak, boya kalacak ve güverte daha güçlü olacaktır. Ahşabın esnemesi ahşabın bozulmasına başlar ve boya çıkar.
Michael S McMillan

Yanıtlar:


18

Merkez kirişlerde 16 inç varsa 1X stok iyidir ve kirişlerin kendileri düzgün boyutlandırılır. Küçük boyutlu kirişler üzerinde 2X stok kullanmak, güvertenin daha sağlam hissetmesine yardımcı olur. 24 OC kirişler varsa, ben kesinlikle 2X zemin kaplaması ile kalmak istiyorum. Daha geniş kiriş aralığına sahipseniz, diğer bir seçenek mümkünse her birine bir kiriş eklemektir, o zaman 1X ahşap veya daha iyi, kompozit zemin kaplaması kullanabilirsiniz, çok uzun süre dayanır, az bakım gerektirir ve renk seçiminize sahip olabilirsiniz. ve boyama vb. hakkında endişelenmenize gerek yok.


Görünüşe göre 2x tahtalara yapışıyorum, 24 "kiriş aralığına sahibim. Altta yatan çerçeve döşeme tahtalarına göre iyi durumda, bu yüzden önleyebilirsem orada fazladan bir iş yapmak istemiyorum.
Wally Kanunsuz
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.