Boya harcı zayıflatır mı?


7

Komşum son zamanlarda çatısında bazı işler yaptı. Eski harç kırmızıydı ve yeni harç gri (renksiz). Bu yüzden her iki renk de mevcutken biraz saçma görünüyor.

Bundan çok mutlu değil ve şikayet ettiğinde harcı boyamanın daha zayıf ve ufalanacağını söyledi.

Bu mümkün gibi görünse de bir bahane gibi ses çıkarır. Şüphesiz, harcın gücü karışımın oranı ve kalitesine bağlıdır, değil mi?

Farklı renkli harç ile çatı

(Evin önündeki harç kırmızı, yan taraftaki harç değil)

Yanıtlar:


6

Çatıda harç ne yapıyor? çatıya ya da bacaya bakan tuğla mı demek istiyorsun?

Ne olursa olsun, doğru kullanıldığında harç boyası eklenmesi harcı zayıflatmayacaktır. Yüklenicinin eklemeyi unuttuğu ve poposunu koruduğu bir maaşla bahse girerim. İyi bir yüklenici, işi yapmadan önce müşteri ile ilgili herhangi bir endişeyi konuşmuş olacaktı. Görünür bir tamirde farklı renkli bir harç kullanmak, bana oldukça yetersiz geliyor.


Harç kökünden ne yapıyor? (İlk önce ben bir çatı ustası değilim, sadece bir ev sahibi) Ama Güneybatı'da beton kiremit çatıları var ve uçların bir kısmı kuşları ve kirişleri dışarıda tutmak ve muhtemelen biraz giydirmek için harçla kapatıldı. çatı hattında, sırtı saran kiremitlerde harç da kullanılır. Anladığım kadarıyla yapısal değil. Açıklıkların bir kısmı birkaç inç olduğundan, "kalafat" olarak düşünün. Bu, Lee'nin profiline göre Birleşik Krallık'ta Stoke-on-Trent'de yaşadığını söyledi, bu yüzden başvurusunda ne olduğunu bilmiyorum.
Jim,

Harç, kalça ve sırt sırtlarının döşenmesinde ve işaretlenmesinde ve kenarların üçgen uçlarında işaret edilmesinde kullanılır. Bu İngiltere'de çok yaygındır: uygulamalıdiy.com/
general-building/roofing/…

Ders için teşekkürler. Bu tür yapıların çoğunu burada ABD'nin kuzeydoğusundaki görmüyoruz. Çatının bir resmini görmek isterdim.
shirlock evleri

Tabii, fotoğrafı eklemek için soruyu düzenleyebilir miyim, bakalım ... Teşekkürler!
Lee Kowalkowski

Süper resim. Harcı boyamadıklarına gerçekten inanamıyorum. Tatton'un dediği gibi, topikal bir boya konusunda ısrar ediyorum. Boya harcı bozmaz, her zaman kullanılır. acın için üzgünüm Umarım sizin için doğru yapmışlardır. Harika görünümlü ev
shirlock evleri

5

Shirlock evleri ile aynı fikirdeyim. Doğru kullanılırsa onu zayıflatmaz. Şimdi ne yapacağına gelince. Sen edebilirsiniz boya onu . Asit lekeleri ve su bazlı boyalar var.

Asit lekesinin daha iyi çalışması gibi görünüyor, ancak istediğiniz yere gitmesini sağlamak çok daha zor. Her yere yayıldığı kadar incedir. Ressamlar kaseti sadece ıslatıyor.

Su bazlı leke daha kalın olduğundan istediğiniz yere koyabilirsiniz.


1

Harç ve betonun renklendirilmesi yaygın bir uygulamadır. Belki hafif bir zayıflamaya neden olur, fakat önemli bir şey yapmaz.

Örneğin, bölgemde sık sık renkli kaldırım karosu (betondan yapılmış) görüyorum ve rengarenk olandan daha fazla yıpranmış olduğunu söyleyemem. Ayrıca parke taşı, aşırı aşınmaya maruz kalan bir malzeme örneğidir ve bu nedenle üreticileri, olumsuz sonuçları olsaydı, bunun için gitmeyecekti.

Tabii ki, özel pigment kullanmanız ve doğru yapmanız gerekir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.