Neden bir LED ampulü standart bir aydınlatma armatüründe çalışmıyor?


9

Brooklyn dairemin banyosunda benim tek ışık kaynağım olan bir duvar armatürü var. Fikstürdeki bir etiket, Max 75W olduğunu söylüyor. Geçen gün, içinde hareket ettiğimden beri içinde olan 14W / 60W eşdeğeri CFL yandı ve değiştirmek zorunda kaldım. Odadaki tek ışık kaynağım olduğu ve 2015 olduğu için, yerel hırdavatçıda bulabildiğim en yüksek değeri olan 13W / 75W eşdeğer LED ampulü satın aldım. Sorun yok, değil mi? 13W'lık bir ampul 75W'tan çok daha düşük. **

En tuhaf olan şey, yeni ampulü taktığımda, ışık çalışmayı reddetti. Daha büyük bir CFL'ye vidaladığımda, 20W / 75W eşdeğeri demek, aynı zamanda çalışmayı reddetti. Sadece bir başka 14W / 60W eşdeğer CFL'ye vidaladığımda sonunda işe yaradı. Dairenin etrafındaki diğer prizlerde çalışan tüm yeni ampuller.

Bunun arkasında ne olabileceğini bilen var mı? Bunu kontrol etmek için bir elektrik teknisyeni bulmalı mıyım, yoksa bazı aydınlatma armatürleri LED'lerle uyumlu değil mi?

** Ref: 75 watt eşdeğer led ampulü en fazla 60 watt diyen bir armatüre koyabilir miyim?


3
Karartıcı ya da ışığı çalıştıran bir zamanlayıcı var mı? Ayrıca bazı LED / CF lambaların bir başlatma zamanı vardır (bazen iki saniyeye kadar), bu da ışığın çalışmadığını düşünmemize neden olabilir. Anlık alıştığımız zaman 2 saniye sonsuzluktur.
saygısız

@diceless Karartıcı yok. "Başlama" zamanı iyi bir nokta. Bunu deneyip tekrar yazacağım. Ancak, dairenin başka bir yerinde başka bir lambadaki aynı LED anında açıldı.
Colin,

11
Aklıma gelen tek şey, ampulün balast / transformatör bölümü, duy için soket içinde iyi bir temas kurmasını engelleyen çok büyük olabilir.
saygısız

Yanıtlar:


17

Cevabı buldum! @diceless, ampulün ayağının armatürle bağlandığı yere bakarak beni doğru yolda tutuyor.

Eski bir fikstür olduğu için (80'li yıllara monte edildi, sanırım), sıcak temas ( bu şemada 1 numara ) aşağıya doğru eğildi ve daha küçük bir ampulle bağlanıyordu, fakat daha büyük olan LED ampulü ile değil.

Devre kesicide kapalıyken, ahşap bir dil bastırıcıyla içeri girdim ve hafifçe yukarı doğru eğildi. Sonra, LED ampulü sıkıca vidaladım. Geçiş yapmak, gün kadar parlaktı!


"3 Numara" yerine "1 Numara" veya "2 Numara" mı demek istediniz? Üç numara sıcak olmamalıdır; nötr olmalı ve bir dil depresörü ile nasıl ayarlayabileceğinizi anlamıyorum.
Paul

1
@Paul Evet, # 1. Düzeltildi.
Colin

1
Aynı sorunu üç ampulü olan bir lambayla da yaşadım; LED ampullerim ikide çalışır, ancak üçte olmaz (ancak CFL ve akkor ampullerin çalışmasını sağlayabilirim). Bu çözüm benim için mükemmel çalıştı.
M. Justin,

1
Bu benim için birden fazla kez çalıştı. Bazı nedenlerden dolayı, LED ampuller biraz daha az derinliğe sahip olma eğilimindedir - ancak kontağın tabanındaki kontağı yukarı doğru bükerseniz çalışma ihtimalleri yüksektir.
Nobar

1

Akkor ampulün çalıştığı bir sokette çalışmıyor LED ampuller ile aynı sorunu vardı. Devre kesicinin kapalı olduğundan veya lambanın fişinin çekildiğinden emin olduktan sonra, sokete bir çift ince pense yerleştirdim ve alt teması biraz çektim. Bundan sonra, bir LED ampul iyi çalıştı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.