Daire testere bıçağını ne zaman değiştirmeliyim?


14

Daire testere bıçağının ne sıklıkta değiştirilmesi gerektiğine dair bir kural var mı? Bıçak durumunu görsel olarak incelemek yeterli mi?


4
donuklaştığında = bağlanma / yırtılma / yontma / yanma / sadece kullanılacak bir ağrı başladığında.
DA01

@ DA01: Bunu cevap olarak ekleyebilir misiniz?
Doresoom

Elbette! Bir cevap verecek ...
DA01

Bıçağı değiştirmeyi düşünüyorsanız, muhtemelen bıçağı değiştirme zamanı gelmiştir. En kötü ihtimalle, yardımcı olmaz ve çıkardığınız bıçak yedek parçanız olur veya geri takas yaparsınız. Elbette aracı kötüye kullanmadığınız varsayılıyor.
keshlam

Yanıtlar:


18

Köreldiğinde bıçağını değiştirmelisin. Donuk anlatmanın yolları:

  • bağlanmaya başlar
  • maddeyi normalden daha fazla yırtar / cips eder
  • odunu yakar
  • sadece kullanılacak bir ağrı = keskin bir bıçak testereyi minimum çaba ile ileriye doğru itmenize izin vermelidir. Testereyi öne doğru zorlarsanız (güvenlik açısından ideal değil), bıçağı değiştirin.

6

Aşınmış veya yontulmuş karbür dişleri arar. Dişler sadece ziftle kaplanmışsa, fırın temizleyici (veya bir tutam windex) ve eski diş fırçası ve bir miktar dirsek gresi ile çıkarabilirsiniz.

Bıçaklar donuklaştıklarında veya bir vidaya veya sert bir düğüme çarptıktan sonra değiştirilmelidir. Testere bıçaklarının temizlenmesi


1
Açıkça bıçakların pişirilmesi temper ve kenarı mahveder, ancak bıçakları soğuk uygulama fırın temizleyicisine batırmak güvenli midir?
Justin Dearing

Normalde kullandığım tek şey bu. Çok fazla kullanmanıza gerek yok, sadece yaklaşık 5 dakika bekletin ve diş fırçasıyla ovalayın (koruyucu gözlük kullanın!) Ve suyla iyice durulayın.
electricsauce

2
Yukarıdaki yazımı düzenledi. Newwoodworker.com'daki makale, fırın temizleyicinin karbürü bıçağa tutan bağlayıcıya saldırabileceğini söylüyor. Makale, basit yeşil veya mağazadan satın alınan bir temizleme çözümü önermektedir. Bıçaklarımı olumsuz etkileri olmayan fırın temizleyici ile yıllarca temizledim, ancak sanırım bir dahaki sefere basit yeşil deneyeceğim.
elektrikli

1
Testere bıçağındaki karbür dişler uçmaya başlayana kadar hepsi eğlenceli ve oyun, ha?
Craig

0

Bazen keskin bir bıçak kullanıyorsunuz ve hala zayıf kesiyor. Bir çapraz kesim bıçağıyla koparıyor veya bir kesici bıçakla çapraz kesiyor olabilirsiniz. Tıpkı balık kancalarınızda yaptığınız gibi, bir parmak tırnağının arkasını testere dişlerinin üzerinden geçirin: kazınırsa, dişler keskindir; kazıma yapmadan tırnağınızın üzerinde kayıyorsa keskin değildir.


0

Testere bıçaklarının açıklığını temizlemek için harika bir yol var. Herkesin evde sahip olduğu bir şey. Çamaşır deterjanı. Evet, doğru çamaşır deterjanı! Bir galon sıcak su ve çeyrek bardak çamaşır deterjanı ile 12 "x12" x5 "plastik bir küvete yoğun bir şekilde yanmış / perdeli kaplı bir bıçak koydum. Üç saat bekletin. Naylon bir fırça / diş fırçası kullanın ve şaşkına dönün. kurum gibi durulayın, durulayın, bıçağı iyice kurulayın (ısı tabancası kullandım), karbür uçlara ince bir tabaka yağ veya bıçak yağı sürün.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.