Tek bir araç mı yoksa bir araç seti mi satın almalıyım?


8

Şimdi yatağımda bazı değişiklikler yapmak için bir anahtara ihtiyacım var. Ayrıca bazen hayatımda başka araçlara da ihtiyaç duyabileceğimin farkındayım. Merak ediyordum

Kişinin kendi araç koleksiyonunu oluşturmanın hangi yolu daha iyidir, birbiri ardına satın alır veya bir araç seti satın alır?

Bu yardımcı olursa ABD'de yaşıyorum.


1
Hangi görevleri gerçekleştirmeyi düşündüğünüz konusunda daha spesifik olmanız gerekir.
Jay Bazuzi


7
bulabileceğiniz her aracı satın alır, ekonomiye yardımcı olur.
shirlock evleri

2
Yatakta "fındık" yorum yapmaktan kaçınmak zorunda. Benim özel tarzım değil. tekrar özür dilerim ....... burada aptal bir ruh hali.
shirlock evleri

1
@ shirlock: Araç satın alma / ekonomi felsefenizi seviyorum!
Doresoom

Yanıtlar:


15

En sık kullanılan araçlar için yüksek kalite seçin.

Dışarıda birçoğu berbat alet var, bunların çoğu Harbor Freight tarafından en düşük fiyatlarla satılıyor. Bu araçlar, yalnızca çok nadiren kullanmayı planlıyorsanız ve çok nazikçe kullanacaksanız ve yakınlarda kiralayamıyorsanız mantıklıdır.

En sık kullandığınız araçlar için bulabileceğiniz en iyi kaliteyi satın alın. İyi araçlarla çalışmak bir zevktir; berbat aletlerle çalışmak çok sinir bozucu.

Kullanmayı hayal edebileceğiniz her aleti satın almayın. "İş için doğru araç" işi sorunsuz bir hale getirirken, tüm "doğru araçları" satın almak, tüm zamanınızı kapsamlı araç koleksiyonunuzu organize etmek için harcayacağınız anlamına gelir.

Yapmak istediğiniz işe uygun araçlar satın alın. Yatağınızı görmedim, bu yüzden nasıl bir araya getirildiğinden emin değilim. Sadece çok küçük bir tamir planlıyor gibi geliyor. Bunu göz önünde bulundurarak, satın almanızı öneririm:

 • ayarlanabilir bir anahtar
 • düz uçlu tornavida
 • yıldız uçlu tornavida

Bu 3 araç birçok görev yapmanıza izin verecektir. Sanırım bu senin için yeterli olacak. Bunun ötesinde, @NiallC'nin bağlantılı olduğu soruyu görün.

Kitler ile ilgili :

Kitler bazen yanlış bollukta satarlar . Yani, yüzlerce parlak parça ve parça görüyorsunuz ve "ihtiyacım olan her şey, vay!" Yinelemeleri olabilir (soket setimde dört adet 10mm soket var!). Asla kullanmayacağınız öğeler olabilir. Ve koleksiyonun boyutunun arkasına saklanarak düşük kaliteye sahip olabilirler.

Kitler genellikle güzel bir durumda gelir ve aletlerinizi düzenlemenizi ve saklamanızı kolaylaştırır. Ne yazık ki, kitte gelenlerden daha fazla 1 bit / soket / ek / ihtiyacınız varsa, koymak için iyi bir yeriniz yoktur.


1
İyi kalite için +1. Kaç arkadaşımın tornavidasını fırlattığımı söyleyemem çünkü dayanıklı bir şey yerine beyaz metalden yapılmışlar. Hayat berbat aletler için çok kısa.
Alex Feinman

1
Kitler hakkındaki yorumlarınız sona erdi. İhtiyacımın% 95'i gibi çok fazla kit biriktirdim, ancak her zaman bir şey eksik (veya aynı şeyden 4 tane var).
myron-semack

4

Büyük projeleri üstlenecek türden değilseniz ve evin etrafındaki küçük basit görevleri tamamlamak için bazı araçlara ihtiyacınız varsa, küçük bir araç kiti muhtemelen en iyi yoldur. Temel bir araç kiti içermelidir (ancak bunlarla sınırlı değildir)

 • Mezura
 • Tornavidalar (Phillips ve düz başlı).
 • Pense (ve / veya çok amaçlı alet)
 • seviye
 • Çekiç
 • Ayarlanabilir anahtar
 • Kanal kilitleri
 • Akülü delme / vidalama makinesi
 • Macun bıçağı
 • 6 "kelepçe çifti
 • Orta tane zımpara kağıdı
 • Tutkallar (beyaz, epoksi, silikon, süper)
 • WD-40
 • Koli Bandı

Tüm bu araçları içeren bir kit satın almak, genellikle araçları düzenli tutmak için güzel bir taşıma çantasıyla birlikte gelme avantajına sahiptir, eğer araçları ayrı olarak satın almaya ve kendi "kitinizi" oluşturmaya karar verirseniz, bir tür almayı unutmayın çantası veya durumda.

Daha gelişmiş bir "tamirci" iseniz, temel bir kitle başlamak ve ardından bütçenin izin verdiği veya projelerin gerektirdiği şekilde araçlar eklemek isteyebilirsiniz.

Diğerlerinin belirttiği gibi, tüm araçlar eşit yaratılmaz, araçlar için alışveriş yaparken biraz araştırma yaptığınızdan emin olun ve sadece en düşük fiyatlı aracı satın almayın.

* Unutmuş olabileceğim herhangi bir öğeyi içerecek şekilde araç listesini düzenlemekten çekinmeyin, ancak bunun bir "Temel" araç kiti olduğunu unutmayın.


+1 İyi stoklanmış bir garajım olmasına rağmen, evin etrafındaki garip işler ve başka birine yardım edersem arabaya atmak için böyle bir araç kutusu kullanıyorum.
Bryce

ve bir çift mengene sapları
mike

4

Tek takım mı yoksa takım seti mi?

Hmm, bu soru basit değil. Bir dizi ev aletine ihtiyacınız varsa (çekiç, çekiç, tornavida, pense, mengene, ölçüm bandı, ...), ayrı ayrı satın almaya devam ediyorum. Büyük kutu donanım mağazalarından herhangi biri bu araçlar için farklı seçenekler sunacak, size doğru gelen bir aracın belirli sürümünü satın alacak.

Çeşitli boyutlara ihtiyacınız olduğunda iyi olan setlerde (matkap uçları, kombinasyon anahtarları, soketler, boru anahtarları vb.) En iyi satın alınan başka araçlar da vardır. Yeterli yer olmadığında farklı bir boyutta boru anahtarı kullanılır veya daha fazla kaldıraca ihtiyacınız varsa, bir bisiklet veya motor üzerinde çalışıyorsanız farklı boyuttaki soketlere / kombinasyon anahtarlarına vb.

Depolama alanına gelince, alet kutuları çeşitli boyutlarda mevcuttur.

Kalite olarak, ucuz yeterince iyi olabilir. Usta (S kulaklarından) satın almak daha pahalıya mal olacak, ancak ömür boyu garanti bir artı. Arabamda çalışmak için bir dizi isimsiz metrik soketi ile başladım, birkaçını kırdıktan sonra Sears'tan başka bir metrik seti aldım. Her zaman değiştirebildiğim ikinci setten birkaçını çatlattım.


3

Araçları birer birer satın almanız, bunları kullanmanız muhtemel şeylerle eşleşen bir araç kiti sağlayacaktır. Sorun şu ki, daha sonra neye ihtiyacınız olacağını nasıl tahmin edebileceğinize bağlı olarak mağazaya çok sayıda gezi içerecek.

Öte yandan, bazen küçük bir kit iyi bir satın almadır. Keski, örneğin allen (onaltılık) anahtarları satın alırken bu muhtemelen doğru olacaktır. Soket ve anahtar setleri de bu kategoriye girebilir, ancak genellikle bir setiniz olmadığında bir set satın alırsınız ve birkaç ortak boyuta (bir araba gibi) ihtiyaç duyacak bir projeye başlamak üzeresiniz. . Tornavida takımları, hiç yokken anlamsız bir satın alma olasılığı daha yüksektir.


3

Uzun bir süre DIYer olarak, araçlarınızı ihtiyacınız olduğu kadar biriktirmenizi tavsiye ederim. Bir araç kiti, bir proje için ihtiyacınız olan şeylerin çoğunu içeriyorsa veya gerçekten kullanabileceğinizi düşünüyorsanız (bir matkap ucu seti gibi), bunun için gidin, ancak yukarıda belirtildiği gibi kalite önemlidir. Birden fazla proje türünün her biri için bir takım araç setim var: kazıma ve boyama, çit tamiri (çiftlik hayvanlarım var), bakım içinde, elektrik, marangozluk, vb. Ne yaparsanız yapın, aletlerinizi temiz ve temiz ve erişilebilir tutmak için bir kap veya çekmece veya bir yer alın. İhtiyacınız olduğunda bunları bulamadığınız zaman iyi araçlara sahip olmanın bir anlamı yoktur.


2

Ben tek bir alet hayranıyım ve en ucuza gitmiyorum. Birkaç yılda bir alet değiştirmeye devam etmek istemiyorsanız kalite çok önemlidir. Garaj satışları ve tasarruf mağazaları araç bulmak için harika yerler olabilir.


2

Belli bir zihniyetten kaçınmak en iyisidir.

Her zaman kit satın alırsanız, genellikle kendinizi standartların altında olan kitler alırken bulacaksınız.

Eğer internette dışarı çıkmak ve bazı temel şeyler (bir mezura, birkaç tornavida, bir çekiç, vb.) Olan bir tür kiti bulmak olsaydı, büyük çoğunluğu önemsiz olacağını sanıyorum. Örneğin, mezura 4 feet uzatıldıktan sonra muhtemelen çok çılgın ve toka olacaktır. Ayrıca, böyle bir kit içinde tornavidalar üzerindeki tutamaklar muhtemelen küçük çaplı olacak ve bu da büyük miktarda tork oluşturmayı zorlaştıracaktır. Böyle bir sette gelebilecek tüm araçlara sahip olmalısınız mı? Elbette. Ancak bunları ayrı olarak satın almanızı öneririm (örneğin, koleksiyonun bir parçası olarak, örneğin 4-10 tornavida koleksiyonu, ancak her türlü çeşitli eşyaya sahip bir şey almayın) bunları ayrı olarak satın alınan bir araç kutusuna veya araç kutusuna aktarın.

Ancak, elektrikli aletleri ayrı olarak satın alırsanız, bir kit satın almanın tüm avantajlarını kaçırırsınız. Öncelikle, elektrikli aletler neredeyse her zaman (1) kasası veya pili olmayan çıplak aletler, (2) kasalı bireysel aletler, iki pil ve şarj cihazı veya (3) birden fazla aleti olan takımlar, 2+ pil, 1+ şarj cihazı ve her şeyi taşımak için bir çanta veya çanta.

(2) veya (3) satın almak, araçları ve ucuz pilleri korumak için size güzel kılıflar verecektir. Çıplak aletleri yalnızca (A) alet sağlamsa ve bir kasaya ihtiyaç duymuyorsa ve (B) zaten fazla piliniz varsa (örneğin her 4 alet için 3+ pil) satın almalısınız.

Çıplak aletlerin (1) satın alınmasını tercih etmek, size durumları ve pilleri bırakacaktır. Bir kutu ve 2 pil ile birlikte gelen bireysel araçların satın alınmasını tercih etmek size çok pahalıya mal olacaktır. Kitlerin satın alınmasını tercih etmek, paranız için oldukça iyi araçlar, kılıflar, piller ve patlama karışımını bırakacaktır.

Jay'in belirttiği gibi, bazı vakalarda ek alan yoktur. Bununla birlikte, diğer durumlar bol miktarda ekstra alana sahiptir. Etrafınıza sorun (arkadaşlar, Amazon, vb.) Veya satın almadan önce duruma bir göz atmaya çalışın. Makita metal kesme testerem bir çanta, iki pil, bir şarj cihazı ve güvenlik gözlükleri ile geldi, ancak aslında 2-3 ekstra pil için yer var. Makita matkap / sürücü / darbeli sürücü kombo kiti de ekstra alana sahiptir. Oldukça cömert olmasa da, hala 10-15 sokete, birkaç altıgen- kare şaft adaptörüne, vb. Sığdırmak için yeterli alana sahiptir. .


1

Anahtar veya priz satın alırsanız bir set satın almanızı öneririm. Craftman al, ömür boyu garantilidir.


Hayat = şirket hala etrafta olduğu sürece :)
Steven

1

Çekiç, iki tornavida (düz ve yıldız), bir çift mengene sapı, ayarlanabilir bir hilal anahtarı ve bir mezura gibi bir başlangıç ​​seti satın alın.

Yeni bir şey yaparken ve doğru araca sahip değilseniz, o zaman satın almayı düşünün.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.