Fareleri evimden nasıl çıkarabilirim?


10

2 ve 3 kat birim olan bir townhome yaşıyorum. 3. katta çatı katı olan bir gezinti girişi olan bir dolap var. Kesinlikle orada koşturup fareler vardır.

Onları girişin yakınında yakalamak için fare tuzakları kurmaya çalıştım, ama hiçbiri birkaç nedenden dolayı işe yaramadı. Birincisi, orada bir tavan deliği var ve rüzgar, klasik fare tuzaklarını başlatan ve aynı zamanda çürük tutkal tuzaklarının üzerinden geçen oldukça güçlü tavanımıza geliyor. İkincisi, tavanın% 80'i yalıtım olduğu için tuzakları ayarlayabildiğim tek yer olan emekleme alanının girişine yaklaştıklarından şüpheliyim. Sadece 2. kattan, tavandan, tavanın altından, evin arkasından koştuğunu duydum. Üçüncüsü, tavan aralığımı bir "otoyol" olarak kullanıyor gibi görünüyor, sadece soldan sağa doğru koşuyor. Asla tavanın önüne gitmeyin.

2 kedimiz var, bu yüzden eve girme konusunda gerçekten endişelenmiyorum. Her biri düz görünümde yaparlarsa, kedilerin onları kovalamak için ale olması gerektiğini varsayıyorum. Ancak, kedilerimiz asla dolaplarda takılmıyorlar, bu yüzden içeri girmeden önce zaman meselesi olduğunu varsayıyorum. Ayrıca, hala tavan arasında iç içe olabileceğinden endişeliyim, bu yüzlerce var anlamına gelebilir Orada. Brüt!

Kaybeden bir savaşta savaşıyorum gibi hissediyorum. Tavanın arkasına bir tuzak koyamıyorum. Dışarıda tuzak kuramıyorum çünkü başka birinin evinden giriyorlardı, bu yüzden erişim noktasını bulmam gerçekten zor olurdu, ne de komşularımın bütün gün dışarıda çalışan kediler ve çocuklarla tuzak kurmayı takdir edeceğini düşünmüyorum.

Bir yan not olarak, karım benim deli olduğumu düşünüyor ve bu konuda çok endişeli değil. Kedilerimiz yüzünden eve girmeyeceklerini düşünüyor.

Ben inatçı bir adam olarak, hala gitmelerini istiyorum. Bu yaratıklardan kurtulmanın en iyi yolu nedir? Onların evden tamamen kaldırılmasını istiyorum, ama iyi bir çözüm bulamıyorum. Ciddi bir şekilde bu d-con zehirini satın alıyorum ve sürünmenin arkasına kadar kıkırıyorum ya da son çare profesyonel demek ...


7
Tavan kedisi için bir iş gibi geliyor !
Doresoom

Yanıtlar:


16

Garajdaki fareleri yakalamak için bir kez uzun boylu bir plastik kova kullandım - sadece altına az miktarda köpek maması koydum, duvarlara tırmanamadılar ya da çıkmak için o kadar yükseğe sıçrayamadılar. Ben sağ hop böylece üst basit karton yapılmış bir "rampa" kullandım! Güvenli, zehir yok ve "dolu" olduğunda kolay.


10

Victor Elektronik Fare Kapanı'nın büyük bir hayranıyım . Oldukça aptal ve% 100'e yakın. Eşim oldukça cılız ve hatta onları boşaltabilir (tüm tuzağı plastik bir torbaya koyun, kapıyı açın ve sallayın). Onlar pahalı, ama buna değer. Geçen sonbaharda biraz fare problemimiz vardı ve 2 tane aldık. Bezelye büyüklüğünde bir fıstık ezmesi yemi olarak kullandık ve farelerin dolaştığını bildiğimiz alanlara koyduk (çoğunlukla bodrumumuzda). Yaklaşık bir hafta boyunca 2 / gün, daha sonra başka bir hafta için 1 / gün yakalayacağız .. Bir yok edici için yüzlerce, iki tuzak için 35 $ harcamak yerine, kendimiz hallettik. Tavan arası girişinizin yakınında ideal bir tuzak türü gibi görünüyor. (fanın üzerinde hiçbir etkisi olmayacaktır)

Ayrıca şunu da belirtmeliyim ki, farelerin içeri girdiği bir delik bulduk, fare sorunumuzu ortadan kaldırmak için çok önemliydi.


2
Deneyimlerime göre, çelik yün GERÇEKTEN bir fiş gibi çalışır. Hala hava girmesine izin veriyor, ancak fareler içinden geçemiyor ve yollarını çiğnemeye çalışırlarsa çok yakında eski bir fare olacaklar.
kabarık

5

Karınız yanlış. Evin içine girmeyecekleri meselesi değil. Ciddi bir sorun, kemirgenlerin kablodan yalıtımı çiğneyebilmesidir. (Yeni kablolarda yalıtım görünüşe göre bazen kemirgenlerin gerçekten sevdiği görünen soya bazlı plastiktir.) Bu, evinizi elektriksel yangın riskine maruz bırakabilir. Ayrıca, tavandaki kemirgenler işeyecek ve dışkıları bırakacak, bu yüzden koku problemleri.

Küçük hayvanların çoğunu dışarıda bırakarak evimize yarasa geçirmezdik, ama fareler hala ara sıra içeri giriyorlar. Orada bir fare duyduğumuzda, garajımızdaki kirişlerin tepelerine tuzaklar koydum. Bu şekilde içeri girerler. Onları eve otoban olarak kullanmayı severler.

Daha büyük tuzaklar fareleri yakalamakta daha tutarlı oldukları için küçük fare tuzakları değil sıçan tuzakları kullanıyorum. Tuzakları bir parça Amerikan peyniri ile yiyorum, tetiğe biraz ısı ile erimiştim. (Bu, işe yaramasına rağmen, tetikte yer fıstığı ezmesinden daha tutarlı çalışıyor gibi görünüyor.)

Şahsen, zehir çözümünü sevmiyorum. Bu, kedilerinizin ölü bir fare bulup yemesi riskini taşır. Ve ölü farelerin tavan arasında ayrışmasına neden olur. Tuzaklar işe yarıyor, sık sık kontrol ediliyor, fareleri temizleyecekler. Yine de girişlerini engellemeniz gerekir.


2

Donanım deposundan alabileceğiniz öldürücü olmayan fare tuzakları yaparlar. Yem biraz fıstık ezmesi, bu nedenle çocukların etrafında toksik bir şey hakkında endişelenmenize gerek yok. Bu, plastik olanlardan kaçının, çünkü fareleri sıkıştıktan birkaç saat içinde bulmayı planlamıyorsanız, fareler plastiği çiğneyebilir.

Ayrıca, fareleri yakalayan kedilere güvenmeyin. Muhtemelen dolapların arkasından, cihazların arkasından vb. Gelecektir, burada kediler isteseler bile onları yakalayamazlar.


1
Farelerimiz olduğunu keşfettik, kedimiz onları yakalıyordu. İlk elden gördüğüm bir olayda, kedim (sizin belirttiğiniz gibi) kedinin alamadığı buzdolabının arkasına giden bir fareye pençeliyordu. Ben fark ettim bir şey fareler çok oldukça olmasıdır! Ve fare diğer ucunu çıkardı ve kedi bilmeden mutfağımızın üzerinde scampered çünkü o hala bizim buzdolabı ve dolap arasındaki diğer boşluğu aşağı bakıyordu. Fıstık ezmesi tuzaklarım kediden daha etkiliydi ama kedim birkaç tane aldı ve bir kedi bazen eve nereden geldiklerini ortaya çıkaracak.
Eric

1

Çocuklar, kediler ve köpekler için güvenli olan kapalı tuzaklar alabilir veya sıçan zehiri koyabilirsiniz. Ancak sorunu gerçekten çözmek için, nereye gireceklerini bulmalı ve girişi engellemelisiniz (örneğin, çiğnemedikleri tel örgü kullanarak).


sıkı sıkışmış kaba çelik yün de oldukça iyi çalışıyor
Mark Schultheiss

1

Ciddi bir fare problemimiz vardı ve bu konuda biraz araştırma yaptım ve tuzaklardan oluşan en iyi formülü yay yüklü buldum. Tuzağı ayarladığınız tür ve fare yem için geldiğinde, fareyi öldüren yapışma çubuğunu etkinleştiren basınca duyarlı bir plaka üzerine basar.

Şimdi, kullanmak için en iyi yem bugüne kadar PEANUT YAĞ! Yaklaşık 2 gün içinde 8-10 fare yakaladım.

Tutkal tuzaklarını denedim, işe yaramadılar. Duvara koyduğunuz çenelere benzeyen tuzakları denedim, işe yaramadılar. Aslında, bir farenin tam karşısında yürüdüğünü ve hatta gezmediğini izledim.

Kullandığım tuzakların üzerinde fareyi önce tuzak kafasına iten bir başlık var. Yani, fare bir açıyla gelemez. Fare kapanı markasına TOMCAT denir ve ben de homedepot.com adresinden mayın satın aldım.

İşte ürün web sitesine bir bağlantı. Bu kitin tamamını alıyorsunuz ama fıstık ezmesi yemi ile kapüşonlu tuzağın hile yaptığını buldum. http://tomcatbrand.com/product/26-mouse-control-kit


1

Fareler süper akıllıdır, harika koklayıcılara sahiptir ve bir planınız yoksa yakalamak zor olabilir. Fareleri nasıl temizlersiniz? En iyi çözüm bir plan başlatmak ve bunu kendiniz yapmaktır. Sonuçta, birini işe alabilirsin, ama gece gündüz evinde mi olacaklar? Kediler yardımcı olmaz, çünkü beslenirler ve en aptal farelerinizle oynayacaklar, ancak popülasyonda gerçekten bir diş açmazlar. Karınıza, farelerin sağlıklı olmadığını söyleyin, çünkü çok çeşitli hastalıklar taşırlar ve dışkı maddeleriyle her yere bakteri saçarlar. Akıllı bir şekilde yakalamak ve yakalamak, avlanma becerilerinizi geliştirecektir. Bir fare kapanı yerleştirmenin en iyi yolu, bu neredeyse kör kemirgenlerin geçtiği alanlar boyunca ve yemek yeminin her zaman duvara en yakın olduğu zamandır. Fareleri yakalamak için bir plan benimseyin ve eviniz fare ve zararlı ücretsiz olacak!


0

Yapışkan fareler tutkal tuzaklarını kullanıyorum. Tutkal tuzağının altında bir parça haddelenmiş koli bandı kullanın, böylece dar bir sıska 8x5x3 içinde hareket etmeyecek, bir kutu fıstık ezmesi ile girebilecekleri yeterince kutu. Kutunun her iki girişinin yakınına bir şerit bant koydum, 2 "Yüksek tutkal tuzağının kutudan çıkmasını engellemek için. Fareyi yakaladığımda, küçük kutuyu bir bakkal çantasına koyarım ve evin dışında kapaklı çöp kutusuna yerleştiririm.


Ayrıca prizde elektronik ses fişleri kullanın. Yiyecekleri kapalı kaplara koyun ve paketlenip hareket edebilmeleri için aç bırakın. Geceleri poker oynarken onları duymaktan bıktım! lol
user13850

0

Farelerden kurtulmanın en kolay yolu onları öldürmektir. Serbest bırakmak istiyorsanız, yarı zamanlı bir iş olacaktır. Burbs'ta yaşıyorum ve fare popülasyonu en iyi vasat.

Yılda bir kez bahçemdeki her deliğe zehirli peletlerle vurdum. Onları bir inç kadar itiyorum, böylece komşu evcil hayvanlar onları yemiyor. Bunu bir ya da iki haftada 2-3 kez yaparım. Hemen hemen fare popülasyonu gitti ve fareler deliklerinde öldü, bu yüzden onlarla uğraşmak zorunda değilim. Gittiklerini nasıl bilebilirim? Deliklerin üstünden tırmıyorum ve yenileri yok ...

Bunun tek dezavantajı her seferinde bir sincap veya tavşanı öldüreceğim. Ama 50 farenin evinizin dışında yaşamasını bekleyemezsiniz ve hiçbiri içeri girmez.


0

Başka bir seçenek Nooski Fare Kapanı olabilir .

Bunlardan gerçekten iyi sonuçlar aldım. Temelde fare başını tuzağa sokar ve "wham" boynunun etrafında onu boğan kauçuk bir ilmik alır. Geleneksel bir fare kapanı benzer bir sonuç ama rüzgarda ya da yem yiyor ve tuzak hala gidiyor sorunları olmadan!

Başka bir avantajı onları ağaçlara vb. Monte edebilmenizdir. Sizin için uygun değil, ancak tavanınıza vidalayabileceğiniz anlamına gelir ve rüzgar onu devirmez.

Umarım, fare tuzaktan çok kısa bir mesafede ölür. Amazon vb.


0

Tomcat, Home Depot'ta harika bir tuzağa sahiptir. Yaklaşık 6 "uzunluğunda siyah plastiktir. Bir ucuna biraz fıstık ezmesi koyun ve kapıyı diğer tarafa açın ve yere koyun. Fare girer ve kapı çarpar. Fare sakatlanmadı. Şimdi tuzağı plastik bir torbaya koyun ve ormana yönelin ve bırakın!

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.