Nasıl bir su birikintisi alabilirim ama sivrisineklerin orada yuvalanmasını önleyebilirim?


12

Bahçemde küçük bir göle giden küçük bir şelale istiyorum. Westnile virüsü nedeniyle, burada sivrisineklerin yuvalanmasını önlemek önemlidir. Sivrisineklerin iç içe geçmesini önlemek için ne yapabilirim?

Yanıtlar:


25

Birkaç seçenek:

  1. Şelalenin suyu hareket ettirecek kadar küçük yapın. Sivrisinekler durgun suları severler, ama hareket eden suları sevmezler.

  2. Biraz balık ekleyin. Balık sivrisinek larvaları yemeyi sever.


11

Mosquito Dunks'a bir göz atmak isteyebilirsiniz :

Sivrisinek larvalarını 30 gün boyunca öldürür! Sivrisinek Dunks, profesyoneller tarafından on yıldan fazla bir süredir kullanılmaktadır ve sivrisineklerin yok edilmesindeki değerlerini kanıtlamışlardır - larvaları olgunlaşan yetişkinlere olgunlaşmadan öldürerek.

Oldukça spesifik bir biyolojik böcek ilacı olan Bt-israelensis (Bt-i) ile yapılan bu ürün, sivrisinek kontrolüne yönelik geleneksel toksik kimyasal yaklaşımla karşılaştırıldığında insanlar ve çevre için büyük bir atılımı temsil eder. İnsanlara, evcil hayvanlara, vahşi yaşamlara veya balıklara zarar vermez. Bt-i hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Çevre Koruma Dairesi'nden referans bilgi almak için buraya tıklayın .

Kullanımı Kolay:
Evinizin etrafında su biriktiği her ay ayda bir - tüm sezon boyunca sivrisineklerden kurtulursunuz. Her Dunk, derinliğe bakılmaksızın 100 feet kareye kadar yüzey suyunu etkili bir şekilde arıtacaktır. Ayrıca daha küçük alanları tedavi etmek için ikiye bölünebilirler. Su bahçelerinde, saksılarda, kuş banyolarında, yağmur oluklarında ve dekoratif havuzlarda kullanım için harika!

ürün resmi http://cache.planetnatural.com/planetnatural/images/large/mosquito-dunks-large.jpg


8

Balık ve yusufçuk ve hareketli su gibi yırtıcı hayvanların yanı sıra, birçok insan sineklerin ve sivrisineklerin hayvan atıklarında üremesini önlemek için hayvanlara beslenen Rabon bloklarını kullanır. Rabon (tetraklorvinfos) blokları hayvanlar için toksik değildir, ancak larvaların gelişmemesine ve böylece sivrisineklerin ve sineklerin yaşam döngüsünü kesintiye uğratmasına neden olur. Rabonu parçalayabilir ve sivrisineklerin üremesini önlemek için suya serpebilirsiniz.

Rabon çiftlik tedarik mağazalarından veya Amazon'dan satın alınabilir .


7

Bunun geç olduğunu biliyorum, ama başkaları için yardımcı olabilir.

Bazı Sivrisinek Balığı alın . İlçemizdeki bir kaynağa gidebildik (hangisini hatırlamıyorum) ve ücretsiz olarak bize verdiler. 6 ile başladı ve şimdi saymak için çok fazla var. İyi olan şey, nüfus gittikçe kendi kendini düzenliyor olmalarıdır.

Onları almak için bir ilçe kaynağı bulamazsanız, göletleri olan başkalarını kontrol edin. Çoğu insan Sivrisinek Balığı ile yeni havuz sahipleri tohumlamaktan mutluluk duyacaktır.


-1

Göletin kenarlarını mümkün olduğunca dikey hale getirin. Sivrisineklerin yuvalanmasını önler.


Bu hak talebini desteklemek için herhangi bir veri sağlayabilir misiniz? Bu sivrisineklerin yumurta bırakmasını nasıl önler?
Tester101
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.