Kazdığım bir direk deliğinde büyük bir kökü çıkarmanın en kolay yolu nedir?


14

Bir çit için 36 "derin direk deliği kazıyorum ve yaklaşık 15" aşağı çok büyük bir kök içine koştu. Kök neredeyse doğrudan çitle aynı doğrultuda çalışıyor gibi göründüğünden ve söz konusu köke bağlı bir ağaç olmadığından, kökten kurtulmak istiyorum.

Pisliklerini kesmek için pistonlu bir testere kullanıyorum, ancak bu çok sıkıcı ve istediğim kadar etkili değil. Kökten kurtulmanın daha iyi bir yolu var mı? Çapı yaklaşık 9 "gibi görünüyor


4
Küçük bir C4 uzun bir yol kat eder. :)
BMitch

1
Güven bana, dün gece saat 20.00 civarında ellerimi yakalayabilseydim ...
Dugan

2
Illinois'i kazmadan önce JULIE'yi aradığınızdan emin olun. Bunu birkaç hafta önce zor yoldan öğrendim. Bir kök kazmaya çalışırken gaz besleme hattımı pistonlu testere ile vurun.
James Van Huis

1
Zaten yaptım, iznim bile var!
Dugan

3
@Dugan - Bu, bir gaz hattına çarpmayacağınız anlamına gelmez - sadece yaptığınız zaman bir bahaneniz olduğu anlamına gelir!
mgb

Yanıtlar:


7

Bir keski noktası kazma çubuğu yardımcı olabilir. Aldığınız türe bağlı olarak, balta benzeri bir uç için bir açılı taşlama makinesi ile bile keskinleştirebilirsiniz. Sadece bir antrenmana hazır olun!


Sahip olduğum en kullanışlı araçlardan birini kolayca + 1'leyin. Kökler, kayalar ve yerdeki her şey için.
allindal

Bağlantı için teşekkürler. Babam bunlardan birkaç tane vardı, ama onları satın almak için asla bulamıyorum. Mağazadan teslim alma için çevrimiçi sipariş!
puroman

Bu en büyük yardım oldu. Zaten bir pistonlu testere kullanıyordum ve bu ikisinin kombinasyonu kökten
geçmeme

11

Pistonlu bir testere, uygun bıçakla iyi çalışır. 10-12 inç uzunluğunda, uzun keskin tırmıklı dişler için böyle bir ağaç kesme bıçağı satın alabilirsiniz.

Bir buz fırtınası yaşadık ve yüzlerce büyük dal ve gövdenin temizlenmesi tamamen pistonlu testere ile yapıldı, Porter Kablo'mdaki bu bıçaklardan sadece üçünü yıprandı. Bazı gövdelerin çapı bir ayağın üzerindeydi. (Zincir testerem o zamanı tek başına işbirliği yapmamayı seçti.)


6

Uzatılmış veya ekstra uzun bitli bir matkap kullanmayı daha kolay bulabilirsiniz, böylece çok fazla eğilmeden zor işlerin çoğunu yapabilirsiniz. Her iki tarafa da bir sürü delik açın ve sonra bir testere ile biraz sola saldırın.


Bunu bir kez büyük bir başarı ile yaptım.
Mark Schultheiss

1
Evet ... delme çok büyük işler yapmaz (tüm ağaç kütüğünü çıkarmak gibi), ancak kökler gibi şeyleri yakmak için iyidir. Deneyimlerime göre, kökler oldukça zor. 3 / 8th bit ile gitmek ve yüksek tork, düşük RPM ayarına koymak muhtemelen en iyisidir. Piyasadaki en güçlü akülü matkaplar bile köklere 1/2 "delikler koyarak çok zor zamanlar geçirebilir. YMMV. Eminim ağacın türüne bağlıdır. Kökte 20-30 delik koyduktan sonra, bir balta hızlı çalışması gerekir
Michael

1

Birkaç hafta önce benzer bir sorun yaşadım ve bir ya da iki ayak direk deliğinin yerini değiştirmek ve sadece daha uzun bir çit yapmak zorunda kaldım. Yine de bunun her zaman bir seçenek olmadığını biliyorum. Benim için mükemmel oldu.

Başka bir fikir de onu yakmak olabilir. Ya da belki onlardan kurtulmak için kütüklerde kullandıkları şeyleri kullanın.


Yer değiştirme maalesef bir seçenek değil. Kök doğrudan çit çizgisinin altında çalışır, bu yüzden ciddi bir şekilde çarpık bir çit istemezsem, işe yaramaz. Ve güdük kaldırma için kullandıkları şeylerin beklemek istediğimden daha fazla zaman aldığından eminim.
Dugan

Ahhh. 8 ayak ve 5 ayak bölümünü yaklaşık 7 ayak bölümüne çevirebildim. Böylece kök problemimden kaçınıyorum.
Tim Meers

0

Benzer bir sorun yaşadığımda bir Çapayı keskinleştirdim ve içeri girdim. Gerçekten zor parçalar için bir Kazma ile vurdum .

Bu sizi hızlı bir şekilde yıpratır, bu yüzden birkaç gün içinde planlamaya çalışın veya mola verebilmek için fazladan bir çift elde edin.


0

Bir eşleşme ........................................ veya bir çift konik mattock kullanabilirsiniz .

Fark büyük kökler (forarm kalınlığı ve üstü) ile, bir kazma çubuğu ile parçalayamazsınız. Bir kökü büyük bir dal olarak düşünün, kırmak için kaba kuvvet kullanamazsınız, bu yüzden bir baltanın eylemini simüle etmeniz gerekir. Maç sadece bunun için yapıldı. Katmanları dilimlemek için düz bilenmiş ucu kullanın, ardından dilimleri tamamen çıkarmak için diğer tarafa doğru döndürün. Balta veya balta kullanmak gibi.


Kök 10 "geniş bir delikte 15" aşağı, orada bir mattock alabileceğimi sanmıyorum.
Dugan

Bahçemde 8 "çaplı bir güdük almak için çift konik bir malzeme aldım. Yavaş gidiyor ve zaten birkaç kabarcık attım, ama birisine çıkarmak için ödeme yapmaktan çok daha ucuz. Zamanımı alıyorum Yine de - iş kesildikten sonra her gece yaklaşık 1/2 saat harcayacağım
Doresoom

Sadece bir kibrit kullanmayın . :)
Doresoom

@doresoom, ben bu soruyu, bu soruya doğrudan bir cevap olarak değil, köklerden kurtulmanın genel bir yolu olarak yayınladım. Bu aracı, terim veya zemin çalışması açısından en etkili araçlardan biri olarak görüyorum, ancak haklısınız, güçlü bir sırt gerekiyor.
allindal

0

Kök, çitinizi aynı çizgi boyunca koymak istediğiniz uzunluğa kadar devam ediyorsa, çitin oluşturulması için de kökten faydalanmak isteyebilirsiniz. Bu çok tuhaf yanı sıra fantezi görünecektir.Gerçekten yapabileceğiniz şey, köke sert bir şekilde bağlanan ve her birine süslü bir dizeyle bağlanan çit için tüm büyük anketlerle kök üzerinde iyi bir çit oluşturmaktır. Her biri Para fabrikası tarafından kapsanan çelik çubuklar. Sanırım bu daha az yıkımı kapsayacak ve Çitinize retro Vintage bir görünüm kazandıracak.


0

Siperler ve delik sonrası payımı kazdım ve bir testere hile oldukça güzel yaptığını buldum.

Uyarı: Zeminde çok fazla kaya varsa bu ucu kullanmayın. Ayrıca, motorlu testerenizin aşırı temizlenmesini önlemek istiyorsanız, önce kökün etrafında iyi bir yatak kazın.


0

En iyi yol bir "Stubbebryter" (bunun için Norveççe adı) almaktır

İngilizce, bu google translate ile çevrilmiştir: "stump break"

Burada görebilirsiniz:

resim açıklamasını buraya girin

Bu nasıl yapılır


2
Bu bir güdük kaldırmak için kullanılan bir zincir vinç gibi görünüyor ... ama sanki güdük kaldırmıyor gibi görünüyor, sadece kazdığı yerde çalışan bazı eski kökler.
Joe

Tam olarak, kök oldukça taze gibi görünüyor, ancak bunun 10+ feetinde ağaç yok ve orada olan bu kadar büyük bir köke ihtiyaç duymuyor gibi görünüyor.
Dugan

0

Muhtemelen 8 veya 10 inçlik bir kesici kafa ile beton bir karot matkap kiralayabilir ve hemen içinden delik açabilirsiniz. Daha sonra eski kök, yerine geri doldurduğunuzda veya çimento oluşturduğunuzda yeni postayı tutturmanıza yardımcı olacaktır. Her zaman bir şeydir.


0

Ben sadece 2 inç delik testere ile yarım inç matkap motoru kullanarak inatçı bir kök sistemi delik deldi var. Birkaç başlangıç ​​yapmak için yeterince uzağa ulaşabildim ve sonunda gördüm. Yavaş gitmek ve en pratik fikir değil, ancak garajınızda zaten sahip olabileceğiniz araçları kullanarak potansiyel olarak çalışır.


0

Dün öğleden sonra tam olarak durumla karşılaştım. Benim fikrim ... çoklu delikler. Kabarcık yok. Birden fazla saat yok. Deliği büyütmek yok. Testere ile aşırı kuvvet yok. Bu özel alet için mağazaya koşmak yok. 1/2 saat uzatma süresi. En kötü yanı uzatma kablosunu çalıştırıyordu. Aslında daha da kötüsü tüm önerileri okumaktı ve tüm yazılarda zaman kaybıydı. Sadece hallet.


0

Bir kürek matkap ucu ile 12 inç kalınlığında bir kök boyunca birkaç delik delinmiştir. Daha sonra delikler, neredeyse birleşene kadar daha geniş uçlarla genişletildi. Sonra kök bir kürek ve çırpıda kaldı! Ölü basit, toplam 10 dakika sürdü! Çok sayıda web sitesini araştırmak, tüm önerilere bakmak ve ihtiyaç duyulan her şeyde tavsiye edilen uzman araçları araştırmak biraz zaman harcadım.


-1

Bir çift keskin uçlu bir kırıcı / çekiç ... adios kökü !!

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.