Gelen ana hat üzerinde büyük voltaj salınımı - kesinlikle dışarıda mı?


8

Geçen sonbaharın büyük bölümünde, evimde titreşen ışıklar sorunu vardı (evin yarısı birlikte titriyordu). Aralık ayında, dışarı çıkan bağlantılarından birinde "hafif gevşek bir nötr" bulduklarını ve sıktıklarını iddia eden elektrik şirketini aradım, ancak sorun olmadığını düşündüm (kömürleşme olmadığını söyledi ve böylece ark yoktu). Böylece ayrıldıktan sonra titreyen ışıklar söndü. Sorun çözüldü...

Dün geceye kadar, ışıklarımız deli gibi titremeye başladığında (yani neredeyse sönme noktasına). Bu sabah ne keşfedebileceğimi görmek için ana kırıcı kutumu açtım. Işıklar titrediğinde, iki sıcak hattan birinin oldukça vahşi bir voltaj dalgalanması olduğu ortaya çıkıyor (gelen nötrden iki gelen sıcak hattın her birine kadar voltajı ölçtüm. Bir sıcak hat, 119 voltta sabit kaldı , ışıklar yanıp sönerken 100-105 volta düştüğünde diğeri 15-20 volt arasında değişiyordu).

Şimdi, bu ölçüm ana kesicimin gelen tarafında yapıldı (yani ölçüm cihazımdan gelen sıcak hatları ölçüyordum).

Sorum şu: Kırıcı kutumun gelen tarafında voltajda düşen sıcak hattı ölçtüğüm için, bu evimin içinde dalgalanmaya neden olan bir şey olmadığını gösteriyor mu? Ya da evimdeki bir şey gördüğüm aşırı voltaj çekimlerine neden olabilir mi?


Tüm kesicileri atmak zorunda değilsiniz, sadece ana sistemi kapatın ve ölçün.
BrianK

Yanıtlar:


4

Kesinlikle dışarıda, sayaç kutunuzda veya kutunuzu besleyen yardımcı hatlarla. Şimdi tekrar arayın !!! Btw, sayaç da onların.


Zaten yapıldı (Profesyonelleri çağırıyor). Yardımcı programın yarın sabah burada bir kamyonu olacak. Çıldırtıcı kısım - voltaj salınımının gelen sıcak hat üzerinde olduğunu ölçtüğümde, hepsi durdu ve o zamandan beri mükemmel sabit ışıklar yaşadık.
MarkD

1

Neredeyse olumlu, dışarıda, ancak içerideki herhangi bir şansı ortadan kaldırmak istiyorsanız, o zaman tüm kırıcıları açın ve tekrar ölçün. Şahsen, dışarıdaki sorun ciddi olabileceğinden (kontrol bana bağlanıyor gibi geliyor) çift kontrol etmekten rahatsız olmazdım. Yardımcı şirketi oraya götür.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.