Banyoyu nasıl ses geçirmezim?


10

Sanırım çoğu insan, bir tuvaleti sağlamlaştırmanın harika bir fikir olduğunu kabul eder. Banyolar özel odalar (yüksek nem) olduğundan, su / küf problemlerine maruz kalmadan ses yalıtımı yapmak için kullanabileceğiniz bazı ipuçları ve teknikler nelerdir?

Bir banyo bağlamında yeniden biçimlenme sürecinde soruyorum. Bu, büyük "tasarım" değişikliklerine izin verir, ancak muhtemelen önemli yapısal değişikliklere izin vermez.


Bu yeni bir banyo, yoksa bunu mevcut bir banyoya mı yapmaya çalışıyorsunuz?
Eric Petroelje

Yanıtlar:


5

Ses yalıtımı için Yeşil Tutkallı ikinci bir alçıpan katmanı ekleyin ; şilin değil, sadece çok iyi şeyler duydum ve ses yalıtımı için kullanmayı düşünün.


6
Ses yalıtımı için iki kat alçıpan yaparken, dikişlerin dengelendiğinden emin olmak istersiniz. Bir sayfa zeminden tavana yaparsa, her ikisini de dikey yapın, ancak bir katmana yarım sayfa ile başlayın. Aksi takdirde, bir katmanı dikey, diğerini yatay olarak asın.
ManiacZX


5

Duvarlarda ses yalıtımı yalıtımı kullanırdım, daha sonra normal alçıpan kullanmak yerine neme dayanıklı veya küflenmeye dayanıklı tip kullanın. Daha kalın alçıpan da ses yalıtımı için yardımcı olacaktır.

Son çare, ışıkla açılan süper yüksek tavanlı bir fan takın, bu şekilde çişinizin sesini kaplasa bile. :)


1
Çiş seslerinden bahsetmişken, belki tuvaletin kendisini kanıtlayabilirdiniz!
Joe Phillips

1
Bu çiş sesi değil, aynı zamanda düşük basınçlı tuvaletlerden birine sahipse, sifon sesi olabilir. Bir otel banyosunda ilk karşılaştığımda neredeyse kalp krizi geçirdim. (Daha iyi olduklarını duydum, ama hala gürültülü)
Joe
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.