Yeraltı Baharında Bir Ev Alış. Ne yapalım?


6

Nişanlım ve ben, bir yeraltı yayı üzerine inşa edilebileceğinden endişe duyduğumuz yeni bir ev için sözleşme yapılıyor. Evin iki köşesinde, evin diğer köşelerinde iki tane karter pompası var. İki kere de evi gördük, yağmur yağmadan birkaç gün sonraydı. Karterlerden biri ona giden Fransız tahliyesinden sadece küçük bir miktar su alır. Diğer karter, deliğe açılan her iki borunun da görünür bir su akışı vardır. Her yarım saatte bir, pompa çalışmaya başlar ve yaklaşık 3-4 Galon dökülür (vahşi tahmin). A) bodrumumuzu su basması ve b) gelecekteki vakıf konularından endişe duyuyoruz.

Şey araştırdım:

 • Su faturası çok yüksek değil, şebekede bir sızıntı olmadığını gösterir.
 • Komşuların pompaları aralıklı olarak da devreye giriyor, ancak bu ölçüde değil
 • 25 yaşında bir ev ve vakıf sorunlarına dair bir iz yok ve çok az yerleşme var
 • Ayrıca, 25 yaşında bir ev olarak, komşulardan herhangi birinin hatırlayabildiği ve bodrum taşkınlarının bir örneğini bilmediği sürece bunu yapıyor.
 • Bir yeraltı akışının olup olmadığını görmek için ilçe web sitesine bakmaya çalıştım, ancak bir şey bulamadım.
 • Bodrum katında küf kokusu ya da benzeri bir şey yoktur.

Yani benim sorum şu:

 1. Bu bir kırmızı bayrak mı? Bu sadece göz kulak olmamız gereken bir şey mi, yoksa vakfın herhangi bir zamanda parçalanması ihtimali var mı?
 2. Kritik olmadığını varsayarak ne gibi önlemler almalıyım? Zaten yedek olarak su ile çalışan bir karter pompa satın almayı ve her iki pompa için de birkaç alarm almayı planlıyorum. Mevcut pompanın zaten bir batarya yedeği var.
 3. Su temiz ve taze görünüyor. Bütün bu suyla ne yapabilirim? Üretken bir şey var mı?

Güncelleme: Bazı soruları cevaplamak için, ev Maryland'de (ABD). Yola doğru hafif bir eğim var ve aşağıya yaklaştık, o kadar hafif olmasına rağmen, bir komşu belirtene kadar fark etmedim bile. Bir banliyö bölgesidir, evler sokağın her iki tarafına da girer ve yaklaşık 30 metre aralıklarla yerleştirilir. Suyu komşularla paylaşmak sorun değil ... aslında onu cesaretlendiriyorum. Ne kadar çok su alırlarsa, nereye yönlendireceklerini o kadar az çözmeliyim.


Suyu kullanmayı düşünüyorsanız, çoğu ev geliştirme mağazasında bulunan bir test kitini kullanarak test etmelisiniz. Bu size suyun ne kadar temiz olduğu ve ne kadar zor olduğu hakkında bir fikir verecektir (temizin eşit olmadığını da unutmayın). Eğer iyi su ise, onu depolamak ve çamaşır yıkamak, tuvaletleri yıkamak, bahçeleri sulamak, bahçelerde kullanmak vb. İçin kullanabilirsiniz. İçme olasılığı yüksek olmasa da, içmeyeceksiniz.
Tester101

Önerin için teşekkürler. İçmeyi düşünmüştüm, çoğunlukla temizlik ve bahçecilik. 55 galonluk bir varil / yağmur toplayıcısında saklayabileceğimi düşünmüyordum, çünkü oldukça hızlı bir şekilde dolar.
dberm22

1
Suyun nereye düştüğü hakkında bir fikrin var mı? Evinizden uzaklaştığından emin olmanızı öneririm. Bu çok fazla su ve ben deşarj edilen suyun tekrar hazneye geri dönüp dönmediğini merak ediyorum.
Steven

@Steven Su, evden hafif bir yokuş aşağı inen bir hortumdan dışarı akar. Komşu, suyu toplamak için fransız bir tahliye tesis etti ve lağımda beslenir.
dberm22

Ticari denizcilik lisansınız olduğu ve evin yeterli sayıda can yeleği olduğu sürece, hepiniz hazırsınız.
Tyler Durden

Yanıtlar:


10

Konumunuzu veya sitenizin özelliklerini (eğim, yamaç vb.) Belirtmediniz, ancak ülkenin konumu genel olarak faydalı olabilir, ancak gerekli olmayabilir.

Su faturasının yüksek olmadığını, dolayısıyla su sızıntısı olamayacağını söylediniz. Bu sadece sızıntı ölçüm cihazının peşindeyse olur. Ancak, sızıntı ölçüm cihazının önünde olabilir ve yalnızca kullanım yoluyla tespit edilmesi imkansız olabilir. Bunun bir yay olup olmadığını belirlemeye yardımcı olacak birkaç test:

 1. Sıcaklık: Kaynak suyu yıllık ortalama sıcaklık olacaktır (56-59 ° F). Farklıysa, soğuk musluk suyunu açın ve sıcaklığını ölçün. Karterdeki suyun sıcaklığına yakınsa, kaynak daha muhtemeldir. Su, ikisinden de farklı bir sıcaklık ise, muhtemelen yer altı suyu demektir.

 2. Kimyasal Bileşimi: Su kimyasallarının evlerin musluk suyuna bakıp değerlendirmelerini sağlayın - eğer çok benzerlerse, su muhtemelen ana kaynağından kaynaklanıyordur, kaynak değil. Klor varsa, bu ölü bir yoldur (ama çabuk gazlaşır, bu yüzden yokluk tam bir gösterge değildir)

Aslında, doğal bir kaynak ise, o zaman bahar ya da akış olabilir. Yayların çoğu, doğal döngüler ile bir dereceye kadar aralıklıdır. Belki de bu daha ağır bir zamandır ya da yeraltına doğru ilerleyen ve evinizin üzerine inşa edilmiş geçirimsiz bir şeyl katmanına çarpan fırtınalardan gelir. Bir ev alıcısı olarak, sadece bir zaman referansına sahipsiniz ve komşular, pompanın ne sıklıkta ve tutarlı bir şekilde çalıştığına ilişkin olarak evin içinden ayrıntıları bilmeyebilir.

Ayrıca sadece birkaç galon pompaladığını varsaydınız - bazı meblağlar 15-25 galon tutar. Bahsedilen akışı (~ 900 gal / gün) taşıyacak şekilde yapılmışsa, daha az sıklıkta çalışmaya başlaması daha büyük olurdu.

Bu bir kırmızı bayrak mı? Bu sadece göz kulak olmamız gereken bir şey mi, yoksa vakfın herhangi bir zamanda parçalanması ihtimali var mı?

25 yıl boyunca yerinde olsaydı, bunun büyük bir endişe olduğunu sanmıyorum. Güçlendirildi, özellikle son zamanlarda, farklı bir fikrim olabilir. Ancak bu, nerede yaşadığınıza bağlıdır - bölgeniz birçok Karst veya mağara özelliğinden mi oluşuyor? Örneğin Florida, odanın çukurlarıyla bilinir ve yaylar bunlarla olası bir endişe kaynağıdır.

Bununla birlikte, çoğu alanda, eğer su iyi yönlendiriliyorsa, bu sorun olmamalıdır, çünkü su temellerden ve evin dışına doğru yönlendirilir. Ev muayenesi yaptırmayı düşünün ve endişelerinizi belirtin. Su hasarı, yeniden yapılanma veya göz ardı edebileceğiniz endişelerin başka kanıtlarını bulabilirler.

Kritik olmadığını varsayarak ne gibi önlemler almalıyım? Zaten yedek olarak su ile çalışan bir karter pompa satın almayı ve her iki pompa için de birkaç alarm almayı planlıyorum. Mevcut pompanın zaten bir batarya yedeği var.

Alarmlar ve yedeklemeler harika. Küçük fakat yüksek kaliteli bir jeneratör, gerektiğinde işlerin daha uzun süre çalışmasını sağlamak için harika olurdu. Sürekli görev için derecelendirildiğinden emin olun. Pompanın mevcut elektrik kaynağından jeneratöre kolay geçişi sağlayacak bir planın olduğundan emin olun. Bu bağlantıyı panelde veya pompada yapabilir, ancak sisteminize geri besleme yapmamaya dikkat edin.

Su temiz ve taze görünüyor. Bütün bu suyla ne yapabilirim? Üretken bir şey var mı?

Bahçeniz var mı? Büyük tutma tankları kullanarak yağmur namlusu tipi bir sistem oluşturun - artı, mevsimsel olarak ne kadar su alacağınızı göreceksiniz. Ancak ne yaparsanız yapın, sisteminizin donmadan soğuk havayı kaldırabildiğini veya nemli bir bodrum katı ve pompalı bir pompayı riske atacağınızı planlarken dikkatli olun.

Ancak, gerçekten iddia ettiğiniz şeyi pompalıyorsanız (günde 5 gal = 960 gal günde 3 gal), Kaliforniya'da olmadığınız ve komşularınızla paylaşacağınız sürece, tüm bu su için sınırlı kullanımınız olacak!

Yeni evde iyi şanslar!


Vay, detaylı cevap için teşekkürler. Bazı sorularınızı cevaplamak için orijinal yayınımı güncelledim. Neyin test edileceği konusunda harika bilgiler. Müfettişimin bize verdiğinden çok daha iyi bir tavsiye.
dberm22

Arıtılmış olup olmadığını görmek için su testine katılıyorum ancak yer sıcaklığındaki su iyi bir gösterge değildir.
Ed Beal,

0

Çok fazla su bulunan bir yerde bir ev inşa etmek (veya satın almak) yapılacak en iyi şey değildir, ancak insanlar bunu yapar ve uygun şekilde yaparlarsa asla sorun yaşamazlar. En önemli soru ev tasarımı ile ilgilidir; bu duruma uygun temel ve beton plakalardır. Ana fark, yeraltı suyu ile levhalar üzerinde en büyük kuvvetin, levhanın alt tarafından ve yukarıdan değil olmasıdır. Bunu akılda tutmak, levhaların normalden daha kalın olması gerekir. Bu resim, böyle değilse ne olacağını gösterir. Bunun sert bir örnek olduğunu ve bunun "100 yılda 1" olduğu zaman meydana geldiğini unutmayın.görüntü tanımını buraya girin Eğer ev 25 yaşındaysa ve gözle görülür bir hasar yoksa, eğitimli bir tahminde bulunmadığına göre. FAKAT!!! Bu karter pompaların evinizin ocağında olduğunu, başka bir deyişle, eğer pompanın çalışmayı durdurduğunu unutmayın. ayrıca pompaları durdurabilecek bazı elektrik sorunları (elektrik kesintileri vb.) olabilir.


Kullandığın resmin önemini anladığımdan emin değilim. Döşeme yapısal değildir ve neredeyse tüm beton döşemeler sonunda çatlayacaktır.
Steven

Bodrum levhaları yapısal değil mi? Vakfın bir parçası sayılmazlar mı? Her zaman öyle olduklarını varsaydım.
dberm22

Temeller ve duvarlar yapısaldır, ancak döşeme değildir. Bazı evlerde sadece bir tarama alanı varsa özellikle kirlenir. Beton sadece eşyaları (duvarlar, depolar vb.) Koymak için sert bir yüzey sağlar. Genellikle yaklaşık 4 "çubuk ve tekrar zorlamaz, bu yüzden sık sık neden
Steven

Amerika'dan geldiğini tahmin ediyorum ..... çünkü Avrupa'nın çoğu yerinde (en azından benim bilgime göre) evlerde tarama alanı yok ... bu da yok .... resim bu değil kayda değer, sadece size aşırı durumlarda yer altı suyunun neler yapabileceğini göstermek istedim; Başka bir deyişle, yeraltı su sorunu olup olmadığını bilmek.
Python marş

Döşemelerin yapısal yapıları söz konusu olduğunda, her ikiniz de haklısınız ...... yapısal olabilirler ama gerekmeyebilirler… OP'nin evinde, sanırım döşemenin yapısal olduğunu düşünüyorum (çünkü umarım) suyu engelle ve çatlamaz
python marş
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.