CO dedektörleri hangi yükseklikte kurulmalıdır?


9

Evimize kurmak istediğim bir Karbon Monoksit (CO) dedektörüm ( BRK CO250B , talimat sayfası PDF ) var. Tüm yatak odaları dört seviyeli evimizin en üst katındadır ve koridorda kurmayı planlıyorum.

Yönergeler, tavana veya duvara monte edilebileceğini söylüyor. Çevrimiçiyken etrafa baktım ve dedektör için ideal yüksekliğin ne olduğu konusunda çeşitli öneriler gördüm.

CO dedektörleri için en iyi yükseklik nedir? Bunları kurarken mevcut önerilen yükseklikler veya en iyi uygulamalar var mı?


1
Birden fazla alarmda, tavanın 6 "(duvarda ise) veya duvarın (tavanda ise)" köşelerde durgun hava "nedeniyle kullanılmamasını tavsiye eden birden fazla alarm hakkında talimatlar olduğunu hatırlıyorum. eğer talimatlarınız gerçekten o kadar belirsiz ise, söyledikleri tek şey "duvara ya da tavana monte edilebilir."
Ecnerwal

@Ecnerwal Talimatlar, hangi odaların alarmı yerleştireceği ve fırınlar, sobalar, pencereler vb. Şeylerden ne kadar uzakta olması gerektiğine dair bir dizi yönergeye sahiptir. Ancak, alarmın ideal yüksekliğini veya köşelerden kaçınma. Soruyu model numarası ve üretici talimat sayfasına bir bağlantıyla düzenledim.
Ben Miller - Monica'yı hatırla

1
Kullandığımız Kidde dijital ekran modeli için kılavuz, bir masaya bağımsız olarak veya duvardaki yaklaşık göz seviyesinde yerleştirilebileceğini söylüyor. CO, hava ile eşit olarak yayılma eğilimindedir, bu nedenle, tonozlu bir tavanın yukarısındaki gibi ölü hava boşluklarında olmadığı sürece, bunları özel bir yüksekliğe koymaya gerek yoktur. Onları yerden yaklaşık 6 metre uzağa yerleştiriyorum, yetişkinlerin alarmı kolayca izlemelerini ve okumalarını sağlarken, küçük çocukların alarma dokunmasını önleyecek kadar yüksek.
bwDraco

fikir birliği yok gibi görünüyor
edward Granville

Yanıtlar:


11

Karbon monoksit dedektörleri, ünite ile birlikte verilen talimatlara göre kurulmalıdır.

Gönderen Nest web sitesini koruyun :

Karbon monoksit havadan daha ağır olduğu için tüm karbon monoksit alarmlarının duvara daha aşağı monte edilmesi gerektiğine dair bir efsane vardır. Aslında, karbon monoksit havadan biraz daha hafiftir ve oda boyunca eşit olarak yayılır.

Ulusal Yangından Korunma Derneği'nin (NFPA 720, 2005 baskısı) karbon monoksit yönergelerine göre, tüm karbon monoksit alarmları “yatak odalarının hemen yakınındaki her bir ayrı uyku alanının dışında merkezi olarak konumlandırılacaktır” ve her alarm “ ünite ile birlikte gelen montaj talimatlarında belirtilen duvar, tavan veya başka bir yerde bulunur. ”

Bağımsız karbon monoksit alarmları genellikle duvara alçak olarak yerleştirilir, ancak bu yükseklikte daha etkili oldukları için değildir. Genellikle zemine yakın bir prize takılmaları veya kolayca okunabilen dijital bir okumaya sahip olmaları gerektiğinden.


Uluslararası Konut Kanunu ayrıca NFPA 720 ve üreticilerin kurulum talimatlarını da göstermektedir.
Tester101

@ Tester101 NFPA 720'nin ücretsiz bir sürümünü bulmaya çalıştım, ancak tüm kopyalar 50 dolardı.
Doresoom

3
Bunu buldum : NFPA 720 " 9.4.1.2 Her alarm veya dedektör, üniteye eşlik eden üreticinin yayınladığı talimatlarda belirtildiği gibi duvara, tavana veya başka bir yere yerleştirilmelidir. " 9.7.1.1 Tüm karbon monoksit alarmları ve dedektörleri, üreticinin yayınladığı talimatlara uygun olarak monte edilir. ve " A.9.4.1.2 Etkili performans için yer genellikle montaj yüksekliğine bağlı değildir. Karbon monoksit yoğunluğu oda sıcaklığında havaya benzer ve karbon monoksit genellikle hava ile kolayca karışır. "
Tester101

2

Kurallar, “Karbon monoksit alarmları her yatak odasına veya her yatak odası kapısının dışına 15 metre mesafede monte edilecektir. Yatak odaları ayrı katlarda bulunuyorsa, her katta bir karbon monoksit alarmı kurulmalıdır. ” (Bakınız ICC 908.7.1)

Ayrıca, “üreticinin talimatlarına göre kurulmalıdır” diyor. (Bkz. 908.7.1.1) Belki de montaj yüksekliği konusunda fikir birliği yoktur.

Kombine duman ve karbon monoksit alarmları, hem duman dedektörü konum gerekliliklerine hem de karbon monoksit alarm dedektörü konumlarına uygun olacaktır. (Bkz. 908.8)


1

Bir servis tekniği olarak çalışıyorum. Son 20 yıldır ve bence, BT'nin zeminden yaklaşık 5 buçuk ft olacak doğru yüksekliğe monte edildiğini varsayarak, doğrudan termostatınızın altına kuracağım. göz veya yüz seviyesi hakkında, bunun nedeni, karbon monoksitin soluduğunuz hava yoluyla kan dolaşımınıza girmesidir.Tip bir fişse (bu benim tercih ettiğim şeydir) kablonun uzunluğunu bir kılavuz çizgi olarak kullanır ve köşelerden kaçının çünkü köşelerdeki havanın sürtünme nedeniyle durgunlaştığı doğrudur. Aklınızda bulundurun, hava her zaman 1 nedenden dolayı hareket ediyor ve roket bilimi değil, mükemmel olmak zorunda değil, yakın yeterince iyi.


0

Genel olarak karbon mono-oksidin (CO) yakıt yakan cihazlar gibi bazı emisyon kaynaklarından çevreleyen hava kuyusuna yayıldığı kabul edilir. Herkes CO'nun görünmez, kokusuz ve tatsız bir gaz olduğunu bilir. CO zehirlenmesinin belirtileri arasında baş ağrısı ve uyuşukluk ve diğerleri vardır, ancak aşırı maruziyette kalp ve akciğer yetmezliğine, beyin hasarına ve / veya ölüme yol açabilir (ve bu sırayla olmayabilir).

UL 2034 Standardına uyan CO dedektörü Model CO1210 için uzun bir 'İLK UYARI Kullanım Kılavuzu' nu okuduğumda, birkaç temel uyarıyı ve uyarıyı vurgulamak istiyorum: Bu model "aile yaşam birimlerinin sıradan iç mekanlarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır ." Pilin kullanım ömrü 10 yıla kadar sürebilir. Bir apartman dairesinde yaşadığım için, bu CO Alarm / dedektörde yayınlanan uyarı benim için uygundur: "Bu CO Alarmı, tek aileli bir evde veya dairede kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Ortak lobilerde, koridorlarda kullanılması amaçlanmamıştır veya çok aileli binaların bodrum katları. "

Bu CO dedektörü Model CO1210'u kurmak için önerilen bir yükseklikten (yerden) bahsedilmiyor gibi görünüyor, ancak mevcut bir yakıt yakma kaynağından veya fırından en az 20 feet (veya 6 metre) uzağa yerleştirilmesine izin verin. Bununla birlikte, masa üstüne veya bir duvar olayına monte edilmesi için bir dikkat vardır, yanlışlıkla düşürülürse üniteye zarar gelmesini en aza indirmek için zeminden 3 feet veya daha az bir yükseklikte tutun.


1
Merhaba, ve Ev Geliştirme hoş geldiniz. Burada oldukça fazla miktarda yabancı bilgi var; soruyu cevaplayana kadar düzenler misiniz? Ve muhtemelen turumuza katılmalısınız, böylece burada en iyi nasıl katkıda bulunacağınızı bileceksiniz.
Daniel Griscom

-1

Bu soruya verilen her "uzman" internet yanıtı, genellikle bunun nedenleri hakkında çelişkili bilgiler içeren farklı bir kurulum yüksekliği listeler. Tüm talimatları uygularsanız, farklı yüksekliklerde bir duvara yayılmış 40 detektöre ihtiyacınız olacaktır. En yakın büyük şehir itfaiyemi aramayı ve yangın güvenliği bilgi memurunu istemeyi planlıyorum. İnternette gördüğüm "uzman" yanıtların hiçbirine güvenmiyorum.


1
Merhaba, ve Ev Geliştirme hoş geldiniz. Diğer cevapların çoğu sadece “talimatları izleyin”; bu sana bir anlam ifade ediyor mu? Ve muhtemelen turumuza katılmalısınız, böylece burada en iyi nasıl katkıda bulunacağınızı bileceksiniz.
Daniel Griscom
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.