Bir devre kesicinin yıpranmış olup olmadığını nasıl anlarım?


8

Bir ışık takıyordum ve kesiciyi açtım (geriye dönük olarak, başlamadan önce kesiciyi kapatmış olmalıydım). Takmayı bitirince kesiciyi sıfırladım ve ışık anahtarını denedim. Bununla birlikte, ışığın hala kısa olması, aynı kesici açma yerine ana kesici açma anlamına geldi.

Işığın bağlantısını kestim, tüm kesicileri kapattım, ana kesiciyi sıfırladım ve yerel kesicileri tekrar açtım. Şimdi her şey mükemmel bir şekilde mırıldanıyor. Şu anki inancım, yerel kırıcının ilk kısa tarafından yakalanmış olması ve ikinci kısa yakalamayı yakalayamaması gerektiğidir.

Sorular:

  • Bu tanı doğru görünüyor mu (kırık yerel kesici)?
  • Bu, ana kesiciyi değiştirmem gerektiği anlamına mı geliyor, şimdi yıpranmış olabilir mi?
  • Kısa devre yapmaktan başka kesicileri test etmenin bir yolu var mı?
  • Bir ev alırken kırıcıları değiştirmek iyi bir fikir mi (elbette yeni bir tane değil)?

1
Yan not olarak, çoğu kod, değiştirmeye karar verirseniz kesici vida başına bir kablo diyor - başka bir devre ile çift dokunmayın.
Mark Schultheiss

Akılda tutulması gereken bir şey, iki kesici aynı devreyi koruyorsa, amp derecesine bakılmaksızın kısa devre durumunda açılabilir. Akım yükü sonsuza doğru ilerlediğinde, herhangi bir kesici için aşırı akımdır.
Jay Bazuzi

Yanıtlar:


12

Kesicilerin oldukça fazla sayıda tetikleyici için iyi olması ve başarısız olduklarında açık kalmamaları gerekir. İkinci olay meydana geldiğinde daha ağır bir genel yükte koşma şansınız var mı? Ben sadece normal yük nedeniyle (belki klima?) Ana kesici üzerinde maksimum 10 amper içinde söylendi ve ikincil (belki de 15 amp devre,) kısa bir neden neden olduğunu düşünüyorum ikincil yol açmaya yetecek kadar çekmeden önce, ana sistemi önce aşırı yükleyerek açmayı tetikledi.

İkincilin gerçekten kötü olabileceğini düşünüyorsanız, elbette değiştirin, ancak hayır, sadece açıldığı için ana parçayı değiştirmeniz gerekmez. Tekrar pozisyonuna getirdiğinizde normal hissettirdiği sürece (nasıl hissettiklerini görmek için diğer bazı kırıcıları çevirin - harekette herhangi bir eğim olmamalıdır), iyi olacaksınız.

Son birkaç kez kırıcıların başarısız olduğunu gördüm, hepsi açık başarısız oldu.


Bunu başaramadıklarını duyduğum tek şey FPE Stab Lok
Brad Gilbert

1
@Brad Gilbert - ah, büyük tasarım hatası hakkında konuşun!
Michael Kohne

1
Ayrıca, ana kesiciyi değiştirmek, elektrik şirketini aramak, sayacı çekmek ve muhtemelen belediyeden güvenli bir şekilde izin almak isteyen oldukça zahmetli bir faaliyettir.
Billy C.

7

1. Mutlaka değil.

2. Hayır

3. Kesicilerin iki farklı açma modu vardır. Birincisi, aşırı yük durumunda (anma değerinden biraz daha yüksek) olması nedeniyle ısıyı biriktirdiği ve sonunda açacağı "termal açma" dır. Zaman yüke bağlıdır. 15 amperlik bir kesicide 30 amperlik yük bir dakika içinde olmalıdır. 20 amperlik bir yük size 10 dakika sürebilir. 16 amperlik bir yük, hiç açılmayacak şekilde olabilir. Diğer mod "manyetik açma" dır. Akım yüksek bir miktarın üzerine çıkarsa, bu anlık bir yolculuk olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, motorun çalıştırılmasının açmaması ve akımın 6 katı veya daha fazla olabileceği kadar yüksek olmalıdır. 15 amperlik bir kesicinin 90 ila 150 amper manyetik açma noktasına sahip olmasını beklerdim.

Kasıtlı bir aşırı yük sadece termal yarısı açar. Kısa bir süre manyetik yarıyı açar. Ark tehlikesi nedeniyle bunu kasıtlı olarak yapmamalısınız.

4. Bu, kırıcıların yaşı tarafından belirlenirdi. Kesici panelini incelemek için bir elektrikçi kiralamanız gerekir. Kesiciler çıkarılabilir ve bağlantı kontakları, ark izleri ve kötü temaslardan dolayı ısı hasarı olup olmadığını kontrol eder.

Ayrıca:

Kesiciler için yaylar kontrol edilmelidir. Deneyimli bir elektrikçi, yayları zayıf bırakıp açmadıklarını söyleyebilir, çünkü gerektiği kadar sert hissetmezler. Ana kesici de dahil olmak üzere tüm kesicilerin her 2 ila 3 yılda bir elle kapatılıp tekrar açılmasını öneririm. Bunu yeterince sık yapın ve bir kesicinin yanlış hissedip hissetmediğini söyleyebilirsiniz. Bunu yılda bir kez, genellikle güç kesildiğinde kendim yapıyorum, bu yüzden işleri gerekenden daha sık kapatmıyorum.


Ana kesiciyi test ederken tüm branşman devre kesicileri kapatın. Bu, kesici içindeki iç kemerleri ortadan kaldırır ve ev aletlerini korur.
Ed Beal

6

Bu 4 soru. Onu bölmelisin.

1,2) Michael Kohne bunları yanıtladı.

3) Aynı devreye bir su ısıtıcısı ve saç kurutma makinesi takabilirsiniz, ancak özellikle kırıcı iffy ise tehlikeli görünüyor.

4) Bu kötü bir fikir değil, ama gerekli değil. Bir kırıcı yaklaşık 7-8 dolara mal oluyor, bu yüzden şüpheniz varsa, devam edin, zarar vermez. Bunu kendiniz yapabilirsiniz, önce ana kesiciyi kapatın. Bununla birlikte, bir ev satın alırken elektrik sisteminizin kalifiye, lisanslı ve sigortalı bir elektrikçi tarafından kontrol edilmesi mükemmel bir fikirdir. Bu kadar pahalıya mal olmaz. İyi bir elektrikçi ayrıca kendinize ne yapabileceğinizi (prizler vb.) Ve profesyonel olarak ne yapmanız gerektiğini söyleyecektir.


1

Yıpranmış olup olmadığını tahmin etme. Sadece değiştirin. Onlar çok ucuz. Güvenliğinizle şansınızı denemeyin. Devrenin bir uzman tarafından test edilmesini sağlayın.


1

Ana kesicinin yukarıdaki durumda açması için anlık bir olay meydana geldi. Mantıksal sonuçlardan biri, toprağa arızalanan aydınlatma devresini kontrol eden dal devre kesicisidir. İlk tetiklemeli kesiciyi sıfırladığınızda, açma mekanizması artık çalışmıyordu.İkinci toprak arızası, döngü süresi nedeniyle arıza akımını yükseltti ve ana sistemi tetikledi.

Şimdi, sorun tanımını gözden geçirerek dal kırıcı değiştirilmedi, bu da bizi bir zamanlama sorununa götürdü. Şube devre kesici, anlık bir koşul altında 3 ~ 4 döngüde açılacaktır. Ana ünite, açma için daha yüksek bir arıza akımı gerektirecektir. Şube kesicinin lokalizasyon sağladığı (açmadığı), şube devresini değiştirmek için bir nedendir. Ayrıca topraklama bağlantılarının iyi durumda olduğunu doğrulayın.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.