Bu ne tür bir ağaç işleme kelepçesi?


10

Turuncu kelepçeler çifti dişli çubuk aracılığıyla özel bir zıvana açma jigine tutulur, kırmızı iç kısım görüntüsü tasarımın bir varyasyonudur, ancak bunlara ne denir ve bunları nereden alabilirsiniz?

Yanıtlar:


11

Bu kelepçe bir tür "Tutma Kelepçesi" dir. Bazı tipler, bunun gibi kelepçeler üzerinde doğrudan cıvatadır:

resim açıklamasını buraya girin

Resimdekine benzer diğer tipler, çalışma tezgahındaki bir delikten açılan bir pimin flanşlı kafasına kaymak için tasarlanmıştır.

resim açıklamasını buraya girin Burada, çalışma yüzeyinden çıkan pime kenetlendiğini açıkça görebileceğiniz bir eylem resmi. Bu durumda, çalışma yüzeyinin dizili bir dizi bağlantı noktası olduğuna dikkat edin.

resim açıklamasını buraya girin

Yukarıda gösterildiği gibi bir çalışma yüzeyinde kullanıldığında, bu tip kelepçe 360 ​​derece döndürülmüş olarak kullanılabilme avantajına sahiptir.

Bu tip kelepçenin daha modern zamanlarda lehine düştüğünü ve bulmak zor olduğunu unutmayın. Bu bağlantıyı veya bu bağlantıyı deneyebilirsiniz .


Orijinal Hold Down Kelepçesi (Holdfast), ayarlamak için bir tokmakla hafifçe vurun, serbest bırakmak için bir tokmakla hafifçe vurun.

resim açıklamasını buraya girin


Biraz oftopik, hangi mengene veya mengene yöntemleri orijinal faydasının yerini aldı?
Adam Davis

@AdamDavis Köpek deliği kullanım vakalarında, tutucular (bir çekiçle ayarlayıp serbest bıraktığınız), kullanım kolaylığı nedeniyle popülerlikte artmaya başladı. Diğer uygulamalarda, çeşitli hızlı kelepçeler ve dişli kelepçeleri ve kam kelepçeleri popülerdir. Kalıcı olarak takılan çeşitli tezgah mengeneleri ve çıkarılabilir Moxon mengeneleri de popülerdir.
soymak

Holdfasts, eski olan yine yeni ...
Fiasco Labs

Teşekkürler Michael, çok ve yardımsever cevap. Gönderdiğim resim, bir dalma yönlendirici ile zıvanalanacak öğeyi tutmak için kullanılan 'İnce Ağaç İşleme' bir makaleden alınmıştır.
AndrewB
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.