1 inç Alçıpan'a 60 lbs TV asabilir miyim?


6

Alçıpan üzerine bir TV koymak için 3/8 "çapında plastik büzüşmeli alçıpan vidaları kullanabilir miyim?

1 inç alçıpan için yük limiti nedir ve kaç tane vida ve 60.65 lbs TV taşımak için ne kadar yakın yerleştirilebilir?
1 "alçıpan ?? Çoğu 1/2" - demek istediğin şey bu mu, yoksa bu iki "1/2 katmanı mı?"
gregmac

Evet. 2/2 "katlıdır, çünkü konum tren istasyonunun yanındadır, böylece ses daha iyi emilebilir.

YOK HAYIR. Berbat bir fikir. Çivilere takın. Bunu yapamıyorsanız, alçıpan kısımlarını kesin ve bir çeşit destek tahtası çivilere vidalayın ve TV'yi buna bağlayın.
Craig

Yanıtlar:


23

Asla bir duvara Alçıpan'a monte etmeyin. Çivileri bul ve oraya monte et.


-7

Saplamalara takılı olmayan 50 "bir plazmaya sahibim. 10 mafsallı cıvata kullandım ve kaya gibi sağlam bir yapıya sahiptim. Bunu sadece bir yassı montaj ile bir kol montajı ile yapmazdım.


4
-1 çıkarım için, en uygun montajdan daha azını elde ettiğiniz için başarısız olmadı, henüz başkası için yeterince iyi. Çivilere girerek daima duvarlara ağır şeyler monte edin. Saplamalar arasında montaj noktalarına sahip olmak gerekirse, saplamalara 2x düşünen malzemeyi saplamalardan geçirin ve bunu saplamalara takın. Sırayla, klapeyi eklenen 2x malzemenin üzerine monte edin. Eklenen malzemenin MDF, sunta veya OSB gibi ucuz çöp olmadığından emin olun.
Michael Karas

Buradaki bazılarınız, televizyon montajı gibi davranıyor şehir koduna uyması gereken bir prosedür. Şey yaklaşık 60 pound ağırlığında ... Muhtemelen içinde hiç denetlenmemiş ve kesinlikle yasalara uygun olmayan evler var.
Evil Elf

6
@EvilElf Sitenin amacı, teknoloji insanlarına doğru yol bir şeyler yapmak için. Okuduğum en faydalı kod bölümlerinden biri Ulusal Elektrik Kodundan (NEC) " 110.12 İşin Mekanik Olarak Yürütülmesi. Elektrikli ekipman düzgün ve işçiliği olmayan bir şekilde kurulmalıdır. "Bu, ev geliştirmenin tüm yönlerine uygulanabilir / uygulanmalıdır, aksi halde çözdükten sonra daha fazla sorun yaratacağız.
Tester101

4
Tehlikeli tavsiye Bir süre veya belki de sonsuza dek yapabilecek sorunların birçok uygunsuz çözümü vardır. Ancak Tester101’in dediği gibi, nasıl doğru yapılacağını öğretelim (ve genellikle alçıpanın üzerinde pek çok doğru çözüm vardır, ancak ağır yükler yoktur).
bib

-8

Mollys ve geçişler bu kullanım için mükemmeldir. 60 lira tek bir tutturucu derecesinde iyi ve en az dört tane kullanmanız gerekir. Diğer cevap yorumlarındaki uzmanların neden bahsettiğinden emin değilim.

Aşağı oy uzakta çocuklar.


3
Alçıpan mükemmel durumda ise, tek bir bağlantı elemanı 60 lbs için iyi olabilir. Bununla birlikte alçıpan yapısal değildir ve alçıpanın mükemmel durumda olmaktan ve ufalanan pudra haline gelmesi çok fazla zaman almaz, bu noktada 60'lı olmayan bir şeyi sökmek için gereken 6 pound'luk basınç gerekir.
The Evil Greebo

3
Titreme ve depremleri unutma. Hafif bir sallama, montaj çivilere sabitlendiğinde gerçekleşmeyen hasara neden olabilir.
Tim Post

2
@TimPost - Ve 60 lbs zorla kendisini duvardan ayırmak kötü bir durum. 60 lbs statik yük tutabilmek, çerçevelemeniz yamuk yaptığında ve biraz gerginleştiğinde hiçbir şey ifade etmez. Sayonara iniş bölgesindeki herhangi bir şeye.
Fiasco Labs


1
Özel bağlantı elemanları, alçıpanın üzerine monte edilmiş ağır bir TV'yi tutabilir, ancak alçıpanın çivilere monte edilmesi nedir? Alçıpan vidaları alçıpanın ağırlığını taşıyacak şekilde tasarlanmıştır ve çok fazla değildir.
BMitch
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.