Bu fikstür desteği hakkında ne yapmalıyım?


8

Bir yatak odasında tavan vantilatörü asmaya hazırlanıyorum. Eski bir tavan lambasının elektrik kutusunu çıkarmam ve önce desteklemem gerekiyor, ancak bunları nasıl çıkarabileceğimi göremiyorum. Brace, kirişlerin altında ve tavan sıvalarının üstünde oturan uzuvlara sahiptir ve kirişlere vidalanmış gibi hissedilir. Biraz yanal yalpalama var, bu yüzden fan armatürü için tekrar kullanmak istemiyorum. (ayrıca kirişlerin alt kısmına yapıştırılacağı için)

İşte bazı resimler: resim açıklamasını buraya girin resim açıklamasını buraya girin http://imgur.com/a/Vamlh

Nasıl kaldırabilirim? Yoksa bir şekilde sabitlemeli ve fan için tekrar kullanmalı mıyım? Fan armatürü 26 lbs'dir. Evim 1946'da inşa edildi ve desteklerin orijinal olduğundan şüpheleniyorum.

[update] RozoZip'i kullanabildim, ancak kirişlere istediğim kadar yaklaşamadım. Ancak deliği bir dosya ile genişlettikten sonra yeni kutuyu ve desteği taktım.

Yanıtlar:


8

Destek gevşekse, er ya da geç titreşimlerle ilgili sorunlarınız olacaktır. Bu günlerde gördüğüm diş telleri çok daha sağlam görünüyor, bu yüzden değiştirmenizi tavsiye ederim.

Bir Roto-Zip'e (veya benzer bir alete) erişiminiz varsa, metal kesme tekerleği orijinal desteğin kısa çalışmasını sağlamalıdır, sadece kirişlerin yakınında kesin, böylece endişelenecek daha az şey vardır.

Orijinal destek, alçıpanı o noktada biraz aşağıya doğru eğiyor gibi görünüyor, bu nedenle farklı alçıpan kalınlıklarına göre ayarlanabilen yeni bir çalışma desteğine bakın : sadece 5/8 " çünkü orijinal desteğin parçalarına müdahale ederler ve kutunun kenarı alçıpan yüzeyi ile aynı hizada olacak şekilde monte ederler.Kabloları eski desteğin kesilmesinden dolayı keskin kenarlardan uzak tutmaya dikkat edin. .

Bu işe yaramayacaksa, yerinde eski bir çalışma ayracı takın ; daha büyük bir bağlantı kutusu olan bir tane arayın (bağlandığım kutu 2 1/8 "derin bir kutuya sahiptir), böylece orijinal desteğin üzerine monte edebilir ve kenarını alçıpan ile aynı hizada tutabilirsiniz.


@ryan: Bir Roto-Zip'e sahip olduğunuz için, başka bir seçenek sadece eski kutuyu kaldırmak, alçıpandaki deliği yamalamak, alçıpan bit kullanarak bir tarafa birkaç inç yeni bir delik kesmek , sonra eski bir işi monte etmek olacaktır. açılışta ayraç. Aşağı tarafı, ışığınızın biraz farklı bir konumda olması, yeni konumun odada dikkat çekecek kadar merkezin dışında olması durumunda tuhaf görünebilir.
Niall C.

Önceki bir ev projesinden bir Roto-Zip'im var. O rotaya gitmek zorunda kalmamamı umuyordum ama sanırım mantıklı. Mfr fanı 4 "x 2 1/8" derinliğinde bir kutu önerir. Bir kutuyu 2 "x4" e tutturmayı ve sonra tahtayı kirişler arasına vidalamayı planlamıştım. Bağlantı gibi Tavan aslında alçıpan değildir. Onun alçıpan eski bir tür alçıpan biraz daha zor. Ayrıca içinde bir çeşit metal çıta vardır. Bir ilaç dolabı için yer açmak için roto-zip'imi kullandığımda bazen kıvılcım üretebilir.
Ryan

Sanırım herhangi bir alçıpan iş gerektirmeyeceği için ilk önerinizle gideceğim. B Mitch'e verdiğim yanıtı görün. :)
Ryan

4

Alçıpan işinden memnunsanız, belki 12-18 "genişliğinde iki kiriş arasındaki alçıpanı kesmeyi düşünürüm. Bir tarafta kullanabileceğiniz bir kenar var gibi görünüyor. Bu şekilde, yama, tavan boşluğuna hava sızıntılarını azaltmak için deliğin kutuya sıkıca sığmasını sağlayabilirsiniz (bunun bir çatı katı olduğunu varsayalım).

Ancak alçıpan kurulumundan memnun değilseniz, Niall C'nin önerileri gitmenin yoludur.


Aslında alçıpan yamalar kurmaktan nefret ediyorum. Bantlama ve tüy atma konusunda korkunçum ve tüm bunlar, ayrıca tavanın yüzeyinde biraz dağınık olacak bir doku var. Ama öneri için teşekkürler!
Ryan

1
Aslında dokulu tavanlardan nefret ediyorum. Genellikle tüm kusurları gizlemek için çamur çeken ve yumuşatan biri olan yapılır. :)
BMitch
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.