Kurulumcum neden böyle 1/4 yuvarlak köşeler taktı ve nasıl düzeltebilirim?


11

Yaptığımız bazı önceki karo işini bitirmek için gelip bir adamımız vardı. Karoyu bitirmeden sabah aradı ve harçın kenarlara yapışmasını sağlayamadığını söyledi ve sadece süpürgeliklerin altına girip kurulum yapmıyor. Bunun yerine kenarları örtmek için 1/4 yuvarlak takmamızı önerdi.

Bu konuda iyiydim, ama köşeler ... doğru değil mi? sergi A sergi b sergi c

Bu parçaların kesildiği düşünüldüğünde, 1/4 tur daha satın almadan bunu düzeltmek için herhangi bir seçeneğim var mı?


10
Neden kolay - tembel ya da nasıl doğru yapılacağını bilmiyorlardı. Daha büyük soru, onu nasıl düzelteceğinizdir.
uSlackr

7
Müteahhit firma ile temasa geçtim (bu Lowe'nun> yerel yüklenici> alt yüklenicisinden geçti). Yerel müteahhit firma bunu doğru yapacak ve bana bu şekilde görünmemesi gerektiğini söyledi.
ctote

1
Ne yazık ki çoğu kabin montajcısı sadece budur, montajcılar. Bunlar genellikle "yetenekli esnaf" olarak adlandırdığınız şey değildir ve genellikle bunu gösterir. Daha üst düzey şirketler, bir marangozun gelip bitirme işini yapmasını isterdi, ancak bu, kurulum fiyatını yükseltir.
Tester101

Yanıtlar:


20

Çeyrek turu kurarken gördüğüm en kötü iş bu. Diğerlerinin söylediği gibi, yükleyiciniz inanılmaz derecede tembeldi.

Hem köşelerde hem de uçlarda köşe mermilerini sonlandırmak için kullanılabilecek birkaç farklı teknik vardır.

Basit bir 45 ° gönye, hem iç hem de dış köşeler için en basit olanıdır. Eğer süslemek istiyorsanız, parçalardan biriyle başa çıkabilirsiniz. Bu eklemlerin her ikisi de kurulduklarında aynı görünür.

resim açıklamasını buraya girin

( Görüntü Kaynağı )

Köşesiz bir yerde duran çıplak uçlar için ya hafif bir dönüş yapabilir ya da sadece dış kenarı 45 ° 'de gönyeleyebilir ve duvar / dolaplara açı yapmasını sağlayabilirsiniz.

resim açıklamasını buraya girin

( Görüntü Kaynağı )

Çeyrek turu yeni satın almadan düzeltmekle ilgili sorularınıza gelince, muhtemelen dolaplarınız için bunu yapmaktan kaçabilirsiniz, ancak iç köşelerde değil. Dolaplar için, uçları gönye çevirirseniz çok daha doğal görünecek, böylece kabine karşı geriye doğru inceleceklerdir.

Köşeler için kısa bir uzunluk (12-24 "veya daha fazla) satın alabilir ve mevcut çeyrek turu biraz daha küçük bir mesafeyi keserek ekleyebilir, sonra gönye veya yeni parçayı uygun şekilde başa çıkabilirsiniz.


1
Bir başlı eklemi bir gönye yapmaktan daha zordur, ancak genellikle daha iyi görünürler. Bir gönye iyi görünmek için, köşenin 45 derecelik kesimler yapmak için mükemmel bir kare olması gerekir veya açıyı ölçmek için bir alet kullanmanız ve mükemmel açıda kesebilecek bir testereye sahip olmanız gerekir. Aksi takdirde, köşeler mükemmel bir şekilde buluşmayacaktır. Bir başlı eklemde daha fazla oyun var ve tipik olarak iyi görünmesi için kesin açıları kesmenize gerek yok. Duvarda herhangi bir kayma varsa, kopuk eklemler birlikte biraz daha iyi kalır.
Jason Hutchinson

İyi kesilmiş bir başlı eklemdeki parçalar arasında biraz daha fazla temas yüzeyi vardır, bu nedenle daha fazla mukavemet.
ALAN WARD

2
Evet ama bize profesyonel olmayan bir gönye ortak bir olduğunu tonluk standart bir bileşik gönye testere ile kesilmiş daha kolay. Tereyağı gibi trim yoluyla keser ve ölçülmesi kolaydır.

Bu yanıttaki Resim kaynağı bağlantısında bir ton iyi bilgi var!
kinar

15

Son derece profesyonelce çalışma. Çeyrek turlar en azından birlikte hafifletilmelidir. İkinci ve üçüncü resimlerinizde hiç dokunmuyorlar. Yine de sadece kozmetik. Estetik tercihleriniz dışında hiçbir şeye zarar vermeyeceksiniz.


2. ve 3. resimdeki ahşabın kenarı önemli mi? Çıkarmış veya etrafını kesmiş olabilir mi? Şahsen, bence korkunç görünüyor.
ctote

1
Evet, bunu daha iyi göstermek için kullanılabilecek bir takım teknikler var. Söylemeye gerek yok, kurucunuz yapmadı. Ancak iyi haber şu ki, bu parçaları çıkarmanız ve bir gönye kutunuz ve bazı testereler ve eşyalarınız varsa kendiniz düzeltmeniz kolay.
iLikeDirt

7

ILikeDirt'e katılıyorum; Bu kurulum korkunç. Bence en iyi şey dolapların etrafındaki tüm çeyrek turu kaldırmak.

Boşlukları doldurmak için, harçla kabaca aynı renkte zımparalanmış bir kalafat kullanmayı deneyin. İyi kurulmalı ve birkaç yıl boyunca iyi görünmeye devam etmelidir. Yapmak istediğinizden emin olmanız gereken bir şey, alanı maskeleme / ressamın bandı ile bantlamaktır. Kalafatınızı ahşap işlerinize veya fayansınıza almak istemezsiniz.

FYI çeyrek turu bu amaç için doğru kalıplama türü değildir. Montajcı, benzer görünen ancak biraz farklı bir kontura sahip ayakkabı kalıplama kullanmalıdır.


2

İkinci ve üçüncü fotoğraflarınız, ayak parmağının ucunu kapatmak için kullanılan ince ahşap parçasının çeyrek turun yüksekliğine kadar kesilmesi gerektiğini gösterir. Çeyrek turu monte etmeden önce, çeyrek turda bir hurda parçası ve bir testere veya salınımlı bir alet kullanıyorum ve bunları doğru yüksekliğe kadar kesiyorum. Heres 2 fotoğraf buraya link açıklamasını girinresim açıklamasını buraya girin


0

Bu biraz kalitesiz bir iş. Ahşap kaplamada 45 ° açılar azaltmak , herhangi bir marangoz veya tamirci için standart bir uygulamadır .

Ben "sinir" de bir kişi bunu yapmak ve "Ben yapılır" demek ve ödeme bekliyoruz dehşete. Ugh.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.