Tavan fanı anahtarı değiştirmeleri


7

Taşındığım zaman evimde bulunan 2 adet tavan vantilatörü var. Fanları parçalara ayırdım ve anahtardaki bilgileri yazdım ve her iki fanın da 4 telli bir anahtarı var. Teller L, 1,2,3 olarak etiketlenmiştir. Hırdavatçıya gittim ve ayrıca L, 1,2,3 etiketli yedek anahtarlar aldım.

Bu noktada güvenli oynamaya karar verdim ve her bir teli yerleştirildikleri deliğe göre etiketledim (L, 1,2,3). Gücü tekrar açtığımda, 3 hız yerine 1 değerine sahibim. Eski kırık düğmeyi tekrar yerine koyduğumda, fan hemen yüksek bir hızda çalışıyor (zincir çekilirken açıldığı hızda). Fanın iyi olduğundan eminim.

Sadece rastgele kombinasyonlar denemekten korkuyorum, farklı deliklerin ne için olduğunu bilmiyorum. Ayrıca fanların üreticisini de bilmiyorum, bu yüzden kullanım kılavuzlarını okumak veya OEM yardımı almaktan biraz kaybediyorum.

Fan daha iyi çalışana kadar sadece farklı kombinasyonları denemekte sorun olmaz mı? Gerçekten bir elektrikçi getirmemeyi tercih ederim.

Yanıtlar:


2

Eğer var mı herhangi Kullanmaya cımbız veya bir şey kullanmak gerekir bile eski anahtarı sola çekme zincirinin parçası? Bunu yaparsanız, bir süreklilik test cihazı veya volt-ohmmetre kullanabilir ve zincir çevrimlerden geçtiğinde anahtarın nasıl çalıştığını test edebilirsiniz. Yani hangi kabloların gerilimi geçtiğini görün (ve bir seferde ikiden fazla olabilir).

Bana göre "L" sıcak gerilim olmalıdır içinde 1-3 fana güç olması gerekirken, anahtara.

Anahtarı doğrudan test edemezseniz, belki de bu makale biraz ışık tutacaktır.

http://www.ceiling-fans-n-more.com/ceiling-fan-pullchain-replacement-and-repair.php


Zincir tamamen anahtardan çekilir. Nasıl kablolandığını çözüp çözemediğimi görmek için eski anahtarı ayırma fikrini karıştırdım, ancak birinin bana yardımcı olabileceği ihtimalini kaybetme riskini göze almamayı tercih ederim. Başvurduğun makaleyi okudum, ama L'nin sıcak olabileceğini belirttiği kısmı özledim. Bu kesinlikle araştırmam gereken bir şey ve başlayacağım bir yer. Tahminimce, eğer sadece düşük çalışmaya başlayabilirsem, muhtemelen L ve 3'e geri döneceğim.
Kirk

“... o zaman muhtemelen L ve 3’üm geriye döndü.” Yani ediyorum Yalnızca bir hız var niçin.
Jim

Güzel. Sağol Jim. Muhtemelen bu hafta sonu civarında takas etmeye çalışacağım. Nasıl çalıştığını size bildiririm.
Kirk

Görünüşe göre bu yazıyı yazarken kafam karıştı. Sadece bir hıza sahip olan fanın aslında 4 teli yok. 7'ye sahiptir. Bazı rastgele kombinasyonları denedim ve elde edebileceğimin en iyisi 1 hızdı. Farklı kombinasyonlar yüksek veya düşük (asla orta) olmamı sağlar ve bir seferde asla 1'den fazla hız elde edemezdim. Sanırım bir voltmetre veya multimetre alıp bunu test etmeye başlayacağım.
Kirk

1

Tipik:
L - Siyah, 1 - Gri, 2 - Kahverengi, 3 - Mor
L - Turuncu, 1 - Siyah, 2 - Sarı, 3 - Mor
L - Siyah, 1 - Gri, 2 - Kahverengi, 3 - Yeşil
L - Gri , 1 - Sarı, 2 - Mor, 3 - Siyah
L - Beyaz, 1- Siyah, 2 - Mavi, 3 - Sarı

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.