“Kod” nedir ve bir DIYer ne bilmeli?


6

Yapım aşamasında çalışan ve burada bu sitede çalışan kişilerin "kod" hakkında konuştuğunu duydum ve bu olduğunda birileri Ulusal Elektrik Kodu veya Uluslararası Tesisat Kodu veya benzeri gibi özel bir belgeye sahip.

(Elektrik tesisatının ve tesisatın çok önemli olacağını farz ediyorum çünkü her ikisi de binlerce dolarlık maddi hasar (yangın veya su hasarı) ile sonuçlanıyor ...)

Eğer bir DIY projesine başlamak üzereysem, kodlar hakkında ne bilmeliyim ve ne tür bir proje yaptığımı (tesisat, alçıpan vb.) Bildiğimi varsayarak elime hangi belgeyi alabileceğimi nasıl bilebilirim acımasızca fena halde işler yapmamamı sağlamak için?


1
Yerel bina departmanınızla konuşun. Eğer bir tane yoksa, devlet itfaiye ofisini arayın.
Ben rudgers

Yanıtlar:


5

Kodlar genellikle asgari güvenlik standartlarıdır .

Ancak, yerel dilde "kod", her türlü inşa uygulamasını dikte eden veya yönlendiren ulusal, eyalet, ilçe ve yerel yasaları ve düzenlemeleri içeren gevşek bir terimdir. Müfettişlerin kaprisleri aynı zamanda “kod” olarak da kabul edilebilir. Çoğu zaman, bu yasaların ve kaprislerin temeli, Ulusal Elektrik Kodu, NFPA ve Uluslararası Tesisat Kodu gibi standart kuruluşların çalışmalarına rehberlik eder veya referans verir / içerir .

Yapı denetçilerinin yetki alanlarına ve görevlerine bağlı olarak, belirli bir projenin kodunu karşılayacağınızdan emin olmanın iyi bir yolu, işinize başlamadan önce denetçilerden planlarınıza bakmalarını istemektir. Buradaki kilometreniz çok değişecek. Müteahhit değilseniz, bazı yargı bölgeleri çağrılarınızı bile iade etmeyecektir.

Bir proje planlamanın iyi bir yolu, yerel nalburdan konuyla ilgili bir kitap bulmaktır. “Kod”, bir yerden bir yere değişmekle birlikte, bir çok homojenlik ve ortak zemin vardır. Bu uygulamalar genellikle bu kitaplarda takip edilecektir. Aslında, çoğu zaman bu kitaplar doğrudan kodu ele almaktadır. Son zamanlarda güverte binasında kullandığım bir kitap, bir kararın açıklanmasında özellikle birçok bölümdeki Uluslararası Konut Kodunu referans alıyordu.


İyi bir nokta. Güncellenmiş.
longneck

Kasabam (yerel inşaat otoritesi), Ulusal Elektrik Yasası kapsamında olan ancak en son versiyonu yerine, 2008 elektrik hariç her şeyi kapsayan bir devlet standardı olan “Üniforma Koduna” uyumu zorunlu kılıyor. Ancak, bir Enerji Kodunu ve Karanlık Gökyüzü kodunu içeren kaplamalarımız var. Başka bir deyişle, yerel kontrol edin.
önlük

2
Ve yerel bina departmanım özellikle soruları cevaplamaya ve ev sahiplerine kodları yerine getirmeleri için gerekenler konusunda tavsiyede bulunmaya istekli görünüyor.
önlük
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.