Kütüğü nasıl kaldırabilirim?


13

Bir kulübe koymak için bir zemin yaması düzeltmem gerekiyor, ancak kulübenin tam ortasına büyük bir kütük var.

Banliyöde olduğum için, dinamit çıktı, yangınlar yasa dışı ve lokasyonun yakınında hiçbir yere kamyon alamıyorum.

Güdükleri kolayca çıkarmanın bir yolu var mı? Bobcat gibi bir şey kiralamaya baktım, ama teslimat ve teslim alma ile 500 $ + 'a bakıyorum.


deliği birkaç inç toprak, inç gevşek kaya ile doldurmayı, sıkıştırmayı ve birkaç kez yapmayı unutmayın. Kulübenizin çökebileceği diğer akıllı fazla mesailer. Sulama veya uygun bir yağmur düşüşü 2-4 hafta beklemek en iyisidir. Beklemekten pişman olmayacaksınız ... - Her şeyi kaldırırsanız ...
Piotr Kula

Yanıtlar:


16

Yerel kiralık mağazanıza gidin ve geride bir güdük öğütücü isteyin. Kullanımı kolay, ucuz (günde 40-50 $). Kiralama mağazasından birtakım talimatlar alın. Bu makine kendinden tahriklidir ve küçük alanlara girebilir. Güdükleri zemin seviyesinin birkaç inç altına kadar ezin, daha sonra kulübenizi hemen üzerine inşa edin !!!! İyi şanslar


2
Gittiğim ve sorduğum zamanlarda, yerel kiralık mağazamızın günde yaklaşık 60 $ 'dan daha az bir şey için el tipi bir tornavida bile kiralamayacağını öğrendim.

5
@woodchips: "el tipi tornavida" ??? Başka tip tornavidalar var mı?
Tester101

1
Sanırım tornavida ucu veya benzeri bir matkabın aksine anlamına geliyor.
Reid

12

Kütük öğütücü iyi bir seçimdir, ancak bu sizin için işe yaramazsa, diğer bazı seçenekler şunlardır:

  • Kütük öğütme servisi kiralayın. Bu sitenin DIY etik kurallarına tam olarak uygun olmadığını kabul ediyorum.

  • Bir kibrit, kazma çubuğu ve kürek al ve kaz. Bu, güdük büyüklüğüne ve toprağın türüne göre değişen zor bir çalışma olacaktır.

  • Kazmak için bir ekskavatör kullanın. En küçük ekskavatörler bir kapıdan sığar, böylece muhtemelen oraya girebilirsiniz. Ekskavatör ne kadar büyük olursa, o kadar hızlı gidecektir. Yine de, muhtemelen biraz zaman alacaktır.

  • Mümkün olduğunca az kesmek için bir testere kullanın. Kir, zincirinizi çabucak donar, bu yüzden elinizde birkaç ekstra var.

  • Kulübenizi güdük üzerinden alacak kadar yükseltin. Altında bir şeyler saklayabilirsiniz.

  • Kulübeyi tutmak için güdük kullanın. Güçlü ve uzun sürecek.

  • Güdük çürük. Bunu hızlandırmak için teknikler var, buna işemek de dahil! ama yine de uzun sürecek.


5

Ağaç bir süre önce kesilmişse, o zaman toprağın büyüdüğü kadar sağlam olmaması için iyi bir şans var. @Jay Bazuzi onun önerilerinden birinde bahsettiğini yaptım ve kazdık ve çok zor değil (ve bunu çıkardığınızda çok tatmin edici). Tabii ki bu yaklaşık 8-10 inç çapında bir güdük ile hangi boyut güdük bağlı olarak bu makul olmayabilir.

Ancak zamanınız varsa (ve iyi bir meydan okuma gibi hissediyorsanız), güdük etrafında kazmaya devam edin ve sonra onlara ulaşırken kökleri kesmek için bir balta kullanın. Sonra yerden kazımak için bir kazma çubuğu kullanın (2x4 veya başka bir blok parçasıyla), kazma çubuğunu aniden serbest kalmayacağına ve 40 lb'ye bastığınıza dikkat edin. havada uçan cirit). Muhtemelen serbest bırakmak için kesilmesi gereken sadece birkaç büyük kök olduğunu göreceksiniz.

Ayrıca, özellikle büyük bir kökle karşılaşırsanız, güdükten kesmek için biraz hareket ettirin. Kökün çapı çok daha küçük olacak ve bu da kesmeyi çok daha kolay hale getirecektir.1

Ağaçları kesen insanlar büyük fırtınalardan sonra gerçekten meşguller. Ağaç zaten kesilmiş ve halledilmişse ve geriye kalan tek şey güdük ve köklerdir ve bu "fırtına sonrası meşgul" zamanlarından birinde onları işe almaktan kaçınır. İşleri yavaşlayana kadar bekleyin ve size inanılmaz bir anlaşma getirecekler - 100 dolar kadar.

Bazı insanların onları yakmaya çalıştıklarını gördüm - içlerinde delikler açın, ateş açın, ertesi gün tekrar tekrar yapın, gidene kadar. Deneyimlerime göre, çok iyi çalışmıyor.

Ben 3/4 "matkap ucu ve bir recip testere ile ağaç kütükleri hallettim, ama dürüst olmak gerekirse, bu sorun değer değil. birisi.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.