4 zamanlı bir motorda 2 zamanlı yakıt kullanırsam ne olur?


11

Öncelikle, bu ise DEĞİL şu soru ile karıştırılmamalıdır:

2 zamanlı bir motorda 4 zamanlı yakıt kullanırsam ne olur?

Ot yiyicim için 2 bisiklet yağı kullanılıyor. Bir yılda bir galon kullanabilmemin imkânı yok.

Bazen 4 zamanlı çim biçme makinem için benzinim tükeniyor ve bu 2 aşamalı karışım yakıtı burada oturuyor ve yaşlanıyor.

Bunu çim biçme makinesinde çalıştırırsam, sadece fazladan kirlilik yaratacağım mı yoksa 2 zamanlı yakıt 4 zamanlı motora zarar verebilir mi?


1
Bu düzenli olarak yapılırsa motor ve buji kirliliğe sebep olur böyle görünüyor
mjohns

2
Yani, çim biçme makinenizi gazda yarım dolar tasarruf ederek riske atmak mı istiyorsunuz?
Christine

4
Sadece eskimeye başladığında arabanızın benzin deposuna yağ / yakıt karışımını boşaltın. 20 galon normal yakıtta bir 2-zamanlı karışım galonu zararsız olacaktır.
Carey Gregory

1
@Christine - Bu yüzden soruyorum, bir şeylerin risk altında olup olmadığını görmek için. Gazdan yarım dolar mı? Yarım dolarlık bir galon benzin aldığın için nerede yaşıyorsun?
jp2code

1
Can sıkıcı kokmuş mavi duman, tıkalı fişler ve iyi yağlanmış bir motor.
Fiasco Labs,

Yanıtlar:


14

Kötü bir şekilde sigara içer ve fişleri gerçekten tıkayabilir. Her tankta sadece küçük bir miktar KÜÇÜK yakıt karışımı kullanırsanız, yağ daha fazla seyreltilir.

IMHO, IME, yabancı ot avcınızda bu kadar az yakıt kullanırsanız, muhtemelen satmalı ve kablolu veya şarjlı elektrikli bir tane satın almalısınız.

Bunu yapmak istemiyorsanız, başka hiçbir şey için kullanmayacağınız bazı iyi sıvı önlemlerine yatırım yapmanız ve bir seferde sadece bir litre veya bir miktar karışık yakıt karıştırmanız veya "konserve ön karışım" satın almanız gerekir. Genellikle sızdırmaz metal kuarti teneke kutularda gelen yakıt - birçok yerde bulunur.

WRT yorumlarını düzenleyin: Karıştırma için şahsen ucuz bir dereceli silindir (veya iki) seçerdim - bir yemek kaşığından daha iyi tanımayan bir kişi tarafından gıda kullanımına daha az maruz kalma olasılığı çok düşüktür - küçükten doğrudan bir oran elde etmek de çok kolaydır. miktar. Ama ... Bir ons içinde 2 yemek kaşığı, fincan başına 16, pint başına 32, yarım galon için 128. Yani bir pint 32: 1 karışımı kolaydır, fakat bütün eşyalarım 50: 1 karışımıdır. 50: 1'de galon başına 256 yemek kaşığı, 0.195 galon başına bir Tbs'e geri çalışır (modern bir dijital pompa okumasında). 40: 1 0.156 ve 32: 1 0.125'tir.


7
Konserve hazır karışım için +1. Miktar olarak daha pahalı olabilir, ancak yılda 1 galondan daha az kullanan biri için farketmez. İyi öneri.
mjohns

Neden kötü bir şekilde sigara içmiyor ve 2 zamanlı motora takmayı tıkıyor?
AndreKR

2
@AndreKR 2 zamanlı motor, 4 zamanlı motor değilken ekstra yağı yakmak için tasarlanmış ve ayarlanmıştır.
Ecnerwal

1
@AndreKR Ayrıca birçok 2 vuruşun duman ve pislik yaptıklarından bahsetmeye değer . Bu yüzden mevsimden mevsime kadar 2 zamanlı bujileri temizlemeniz gerekir (ya da gerekir).
mjohns

1
@ warren teşekkürler, .33 galon için 2T ve .16 galon için 1T olacağı doğru.
Jeff Meden

11

Sorunuzun gövdesinde biçiciyi söylüyorsunuz, ancak başlık, otomobillerine ekleme konusunda cevap arayan insanları etkileyebilir.

Aracınız veya kamyonunuz artık 2 zamanlı yakıtı kolayca tüketir. Genellikle tankımda 10 galon'a 1/2 galon 2 zamanlı yakıttan fazla yapmam. Az miktarda kötü gaz ve / veya 2 zamanlı yağ seyreltilecektir. Araban mükemmel gaz beklemiyor.

Sidenote: Biçicimin gaz kutusunu doldurduğumda daima yakıt dengeleyici ve bir etanol işlemi ekliyorum . O zaman ben sadece ot yiyen ve zincir testerenin gaz kutusunu biçicinin gazından doldurabilirim. Bir süredir son kullanımımın testerem için ne zaman olacağını asla bilemiyorum. Bu katkı maddeleriyle, tankta kötü giden gazdan veya karbonhidratı tahrip etmekten endişe etmem gerekmiyor.


1
Tüm gaz kutularımda (karışık olsun olmasın) yakıt stabilizatörünü birkaç yıldır dini olarak kullanıyorum ve yıllık karbonhidrat sorunlarımın sonu geldi. Tüm küçük motorlarım ne kadar süredir oturuyorlarsa çalışsınlar harika çalışırlar.
Joseph Gabriel,

Çayır biçme makinesi sadece bir örnekti, Zach. Asıl sorum, 4 zamanlı bir motorda 2 zamanlı yakıt kullanmanın herhangi bir zararı olup olmadığıydı. Bunun tersinin kötü olduğunu biliyorum çünkü 2 zamanlı motor yalnızca yakıttan yağlama yağı alabiliyor.
jp2code

9

Tamamen% 100 iyi olacak.

93 oktan yakıt gerektiren 2 zamanlı bir iniş karayolu yarışına ve yarış yağına sahip bir 32: 1 karışımım var. Ve sık sık, elimdeki tek gaz bu, çünkü diğer bahçe bakım ekipmanım dizelde çalışıyor.

Bahçemdeki küçük alanları yapmak için kullandığım bir itme makinem var, burada 60 inçlik güverteye sahip traktör sığmıyor. Biçme makinesinin gazını her tükettiğinde, içine karışmış 93 oktan gazını dökmeye başlarım. Ve iyi çalışıyor. Ayrıca iyi başlar. Daha önce hiç fiş ıskalamadı.

Aynısını dört zamanlı basınçlı yıkama makinemle yapıyorum. Bu her zaman başlar ve hiç bir fişi faule düşürmedi.

Sorun şu ki, hala oraya gaz koyuyorsun. Yağ karışım oranı oldukça düşüktür, bu yüzden biraz israf ve gereksiz olmasına rağmen, hiçbir şey zarar vermez. Valfleriniz biraz ekstra yağlama alır, ancak bu konuda.


1

4 zamanlı bir motorda kullanılmak üzere 1: 500 oranı iyi olacaktır. Motor yağı bölmesinde değil, yakıta eklediğiniz sürece.


1
1:50, 1: 500 değil.
jp2code

1

Bak. Brit yarışçısı dediği gibi, hiçbir şey acıyor. Gerçek bir ağır karışım çalıştırmaya çalışırsanız, sorunlara neden olur, ancak 2 döngü karışımın dediği gibi yağlamadır. Sürükleyici yarışçıların birçoğu çimdeki ekipmanımda olduğu gibi yakıtlarında gizemli yağı kullanmaya devam ediyor. 2 Zamanlı motorlar aslında 4'ten daha iyi yağlanmıştır. Gaz bir kayganlaştırıcıdan daha iyi değildir ancak 4 Zamanlı Kazan, aynı yağı daha uzun süre kullanabilmeniz için çalıştırabilir ve mal sahibinin yükünün aksine düzenli bakımın bir parçası olabilir Her dolumda daha fazla yağ koymak ve her bir yakıt durdurucusuyla doğru karışımı bulmak zorunda kaldığınız yakıt miktarını daha kolay hale getirmek. Aynı zamanda, her sabah arabanızı sallamak zorunda kalmamanıza yardımcı olur, üst kısımda yüzen tüm yağlar yerine karışımı tekrar karıştırmak için.

Bu, sadece 4 strok alıp, akaryakıtınızı yağ kovasına koyarak yağla karıştırmanız anlamına gelmez. Bunun için tasarlanmadılar.

Bu yüzden şunu söyleyerek bitiriyorum, piston halkalarınızı eşya ve dara miktarını kurtarmaktan ve fazladan bir kilometre eklemek yerine, otoyoldaki hızlı şerit için biraz daha fazla yumruk atmaktan başka bir şey yapmıyorsunuz ve korkma biraz daha iyi ve biraz daha kaygan hale getirmek için küçük bir miktar Marvel Mystery yağı ekleyerek, deniz köpüğü denilen küçük bir ürünle en az ayda bir kez karbon birikimine dikkat edin.

(PS) Marvel, aynı zamanda tek başına olduğu kadar geleneksel motor yağından da daha yanıcıdır, bu yüzden biraz patlamasını ve aynı zamanda biraz daha yanmasını sağlar.


1

Lotus yedi ile Hyabusa motoruyla yarışıyorum. Hepimiz yarışçılar üst kısmı ekstra yağlamak için tanklarımıza az miktarda 2 zamanlı yağ ekleriz. Harika çalışıyor ve motoru koruyor. Fişlerinize zarar vermeyecek veya küçük miktarlarda zarar vermeyecektir.

Yarım litre ila 45 litre benzin kullanıyoruz. Duman yok, yeni koruma eklendi. Birçok dizel sürücü mpg'yi iyileştirdiğini söylüyor. Motorun daha serbest çalışmasını ve hoş kokmasını sağlar (Castrol R). 25 yıldır kullanıyorum. Bunun hakkında düşün. Wynns, vb. Tarafından yapılan üst düzey pahalı işlemlerle aynıdır. Ekstra yağlama, daha az sürtünmeye eşittir, daha fazla güç ve mpg'ye eşittir. Basit bilim


1

İki zamanlı yağ, dört zamanlı çim biçme makinanıza en az zarar vermez. Daha uzun süre dayanabilir.


1

Az önce 50: 1 gücümle 4 zamanlı elektrikli yıkama makineme ekledim (Honda Engine.). Performansta herhangi bir fark görmedim. Yakıtın% 2'si benzin değil, yüksek viskoziteli yağlama yağı olduğu için performansta küçük bir düşüş olduğunu düşünüyorum. Eminim ki 4 zamanlı motorlarında 50: 1'i aralıksız olarak sorunsuzca kullanabilir. Aslında, 4 zamanlı motor aynı yakıtı kullanarak 2 stroktan daha az 50: 1 yanmaya neden olacaktır. Bunun nedeni, 4 stroktaki vana sisteminin daha tam yanma sağlamasıdır.

Asla saf gaz üzerine 2 kez basmamanız iyi olsa da ... Bu, motoru hızla mahveder.


-1

"2 zamanlı" ve "4 zamanlı" yakıt arasında hiçbir fark yoktur, ancak 2 zamanlı motorların yakıtı yağlayıcı olarak kullanması nedeniyle yağın yakıtla (benzin) karıştırılması gerekir. 4 zamanlı motorlar genellikle daha yakın toleranslara göre yapılır, böylece yakıtla karışan yağın tutuklanması onları aşırı ısınabilir ve aşırı ısınmaya neden olabilir.

Sadece 2 zamanlı makinenin yakıtına yağ eklediğiniz sürece, o zaman sorun değilsiniz.

Güncelle, sorunuzu daha yakından okuduğunuzda yağ ile karıştırılmış yakıt kullanmak istediğinizi görüyorum. Cevap, dört silindirli bir motor için o kadar iyi değil, ama yapılabilir.


Asıl soru, karıştırıldıktan sonra 4 zamanlı bir motorda 2 zamanlı yakıt / yağ karışımı kullanmaktı .
mjohns

Tüm faydalı cevaplar (bugün + 1'e daha önce verdim). İlk kural - bunun hakkında konuşma.
jp2code
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.