Garaj tabanından daha yüksek olan yeni araba yolum hakkında ne yapabilirim?


9

Yakın zamanda yeni bir asfalt araba yolum var.

resim açıklamasını buraya girin

Araba yolunun eğimi nedeniyle garajdan yaklaşık 2 1/2 feet durdular. Bu, garaj katının garaj tabanından 5 1/2 inç daha yüksek olmasıyla ilgili bir sorun yarattı. Bu, motosikletlerin içeri ve dışarı alınmasını son derece zorlaştırır.

Herkes bunu düzeltmek için bir çözüm önerebilir? Herhangi bir tahta ya da bunun gibi bir şey istemiyorum ama oraya benzeyen bir şey oraya ait olacaktı.


14
Müteahhit, sınıfla ilgili bir sorun yaşadıklarını keşfetmek için garaja yaklaştıklarında aniden şaşırdı mı? Kaldırımı döşemeden önce neden küçük bir toprak işi yapmadılar?
Craig

11
Genel olarak bu, çok sayıda kötü planlama ve görevin korkunç bir şekilde yürütülmesini gerektiriyor.
Michael Karas

5
Bunun "ünlü" bir soru olması gerektiğini düşünüyorum, çünkü işlerin nasıl yapılmaması gerektiğine dair bir okul kitabı örneği. Ayrıca bu, mühendislerin ve planların amacının ne olduğunu en iyi şekilde açıklar. @ 65eglide soru söz konusu olduğunda, garaj seviyesinden garaj seviyesine kadar uzanan üçgen şekilli beton eleman dökeceğim. Ancak diğer eğimlere bağlı olarak bu, şiddetli yağışlar olduğunda suyun garaja girmesine neden olabilir. Drenaj yuvasını yerleştirmek mükemmel olurdu, ancak bu daha karmaşıktır, çünkü kanal yapmanız gerekir. Yer boruları kanalizasyon vb.
Python starter

1
Bu adamlara ihtiyacınız var gibi görünüyor: en.wikipedia.org/wiki/Catch_a_Contractor

6
Garajdan asfalt höyüğüne bir asma köprü.Bu, motosikletlerin içeri girmesine izin verir ve suyu dışarıda tutar (köprünün yağmur yağdığında yukarı olduğu varsayılarak).
Tester101

Yanıtlar:


12

Kötü yapılmış görünüyor - çim kaldırımdan önce çıkarılmış olmalı, gerekirse sınıf garajdan su garaj içine akmaz.

Kaba bir düzeltme için, suyu yönlendirmek için garaja doğru bir yuva tahliyesi yerleştirin ve kaldırımın sonundaki bu büyük düşüşten ziyade eğimi mümkün olduğunca pürüzsüz hale getirmek için çok sayıda "soğuk yama" doldurun.

Daha iyi bir düzeltme için farklı bir döşeme yüklenicisi kiralayın ...


1
Sanırım cevap bu. Burada ekleyecek bir şey yok, işi gerçekten kötü yapmak için yükleniciye dava açma önerisi hariç.
Marek Oleszczuk

1

Benzer bir sorun yaşadım, döşeme beton değiştirme garaj katındaki döşemeden birkaç inç daha yüksek istirahat sona erdi. Su girişi ve yükseklik farkı ile ilgili ne yapmalı?

Sizin durumunuzda, asfalt ve garaj arasında toprağın yanı sıra iyi bir alan olduğundan, asfalt ve garaj arasında bir drenaj açması kazmak, suyu kontrol etmek ve kullanmak için uzun bir oluklu fransız drenaj borusu koymanıza izin verecektir. İki yüzeyin yükseklik farkını düzeltmek için kaya ve kaldırım taşları.

Boruyu ot engelleme bezine sarmak için (tıkanık kalmamak için) boruyu birkaç inç daha derine kazın, ardından borunun etrafındaki ve üzerindeki boşluğu badana kayası ile doldurun. Kalanın yaklaşık 1 1/2 "kenarı asfalt ve kayanın üzerinde gösterilen garaj alana kadar yüzeyin eğimli kayasıyla doldurun. 12x12" peyzaj karoları ile kaya örtün dikkat çekici, kırmızı olanlar daha güvenli bir şekilde işaretlemek istiyorsanız). Daha sonra motosikletinizi alan üzerinde sorunsuz bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Alan üzerinde bir araba lastiği çalıştırırsanız, karolar kaya tarafından desteklendiğinden anlık basınç alacak kadar büyüktür. Bu yöntemi kullanarak birkaç yüz yem Fransız drenaj koymak ve su kontrol etmek için iyi çalışıyor, iyi bir geçit yapar ve her zaman güzel görünüyor.


0

Orada bulundum, bunu yaptım; peyzaj kumaş ve kırma taş.


1
Lütfen bunları nasıl kullandığınızı açıklayın . Teşekkürler!
Niall C.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.