Elektrik devresine elektrik prizini nasıl kurabilirim?


8

Yurt oda dolabımda boş bir plakalı bir çıkış kutusu var (çıkış yok). İçinde üç wirenut var (sıcak, nötr, toprak).

Canlı bir devre üzerinde herhangi bir iş yapmanın genellikle güvensiz olduğunu biliyorum, bu yüzden devre kesiciyi ayarlayıp ayarlayamayacağımı göreceğim. Yapamıyorsam, bu işlemi yapmanın güvenli (ish) bir yolu var mı?


Yakındaki diğer yurt odalarında aynı noktada bir resepsiyon var mı, yoksa boş bir tabak var mı?
Jay Bazuzi

12
Peki planınız bunu aşağıya doğru yapmak mı? Kulağa çok kötü bir plan gibi geliyor.
JohnFx

Her telin içine kaç tel geliyor?
Brad Gilbert

6
Um ... yurt? Yani yerin sahibi sen değilsin? Bina yöneticinize başvurun. Ama diğerlerinin söylediği gibi, genellikle bir dolapta gücünüz yoktur.
Mike Wills

Yanıtlar:


31

Teorik olarak, kendinizi topraklamayarak, kabloları ayrı tutarak, eldiven vb. Kullanarak canlı bir prize bağlayabilirsiniz.

Ama şansınız o kadar büyük ki, kendinizi elektroküre edebilir veya ateş başlatabilirsiniz, burada herkesin önermesi uygun değildir ve herkesin denemesi için aptallık.

Her zaman önce gücü kapatın, kapalı olduğundan emin olmak için kablolarınızı test edin ve hatta canlı gibi davranın. Ve son olarak, Shirlock'un tavsiyesini alın, bir dolaba bir priz bağlamayın.


4
Her zaman elektrik prizine girmeden canlı çıkışları ve anahtarları bağlarım. Sonra tekrar, güvenli olup olmadığını veya nasıl güvenli bir şekilde yapılacağını sormak zorunda kalmadım. Canlı kablolama üzerinde çalışmanın çok daha yavaş olduğunu ve çok fazla sabır gerektirdiğini söyleyeceğim . Tamamen yalıtılmış tornavida ve pense yoksa kesinlikle denemeyin.
Brad Gilbert

1
Evet, ben de aynıyım. Yaşadığım hemen hemen her şeyi kabloluyorum. Şok olmanın sizi gerçekten rahatsız etmemesi de yardımcı olur. 110 ile vurulduğumu zar zor fark ettim, çünkü sadece bundan kaçınıyorum.
Nathan Wheeler

O zaman gerçekten vurulmadın. Elektrik çok fazla göze çarpan darbe verme eğilimindedir, ancak şansı bağışıklıkla karıştırmayın.
Harper - Monica

41

Bu kutuyu boş bırakmaları için bir sebep var. Normalde çıkışları bir dolaba koymazlar, çünkü içine takılan kablolar yere veya rafa yakınsa önemsiz yere gömülme eğilimi gösterir, bu da potansiyel bir aşırı ısınma ve yangın tehlikesi oluşturur. Hiçbir koşulda bu kablolara sıcak bir elektrik bağlantısı kurmaya çalışmayın. Ne yaptığınızı bilseniz bile, bu asla iyi bir fikir değildir. O yüzden YAPMAYIN !!!!


1

Bir dolaba, erişilebilirlik için orada olan bir enroute bağlantı kutusu (belki de bina kanalda kablolandığından ve erişilebilir noktalar arasında çok fazla viraj istemediğinden).

'S enroute Çünkü, özel bir sorun var: Eğer eklerinin ihlal ediyor olacak akan akım var aracılığıyla onlara . Örneğin nötr telinizi eklemek için nötr tel somununu kırdığınızda, içinden akan akım etkileyici bir şekilde artacaktır ve onları ayırdığınızda, şimdi nötr besleme zemine yakın olacak, ancak yük nötrü yukarı çekilecektir. akım tarafından sıcak potansiyele geri dönmeye çalışıyor . Bu devredeki tüm aşağı akım nötrleri de sıcak potansiyelde olacak, eğer birisi bootlegg yapıyorsa, onları öldürdün. Aktif arklı tel somun telleri yapmak gerçekten zor.

Orada bir priz olması amaçlanmamıştır, çünkü dolaplardaki prizler kötü bir fikirdir, çünkü bunlara takılan kablolar kıyafetlerle kaplanacak ve potansiyel olarak aşırı ısınacaktır.

Gerçekten, gerçekten bunu yapmak istiyorsanız, aşağıdaki teklifle bina yönetimiyle konuşun: kavşaktan yüzey borusunu (telli), bir dolap ışığı için doğru bir anahtar konumuna, sonra dolap ışığı için tavana kadar çalıştırın. Zaten sahip olduğunuz bir eklenti ışığı kullanmak istediğinizi ve orada anahtarlı bir prizi ikna etmelerini isteyin. Neden? Tavan, bir dolabın içindeki bir hazne için tek güvenli yer olduğundan ve bir tavanın bir tavana konması, sadece bir takılabilir lamba içinse mantıklıdır.

Muhtemelen bunun için biraz para harcamanız gerekecek , izin ve muayene ile yüzey kanalının montajını kendiniz düzgün bir şekilde yaptıysanız yardımcı olabilir . Sendika kuralları buna izin vermese de.


-10

[Dikkat: topluluk üyeleri bu tavsiyenin potansiyel olarak tehlikeli olduğunu bildirmiştir]

bu kutuya çıkışı olan hafif bir soket yerleştirin. daha sonra bir şey takmaya karar verirseniz, fişi takın ve fişin kablosunu güvenli bir yol boyunca çalıştırın, daha sonra orada tutkalla veya kabloya zarar vermeyecek ancak tek bir yerde tutacak başka bir şeyle sabitleyin. dolaba güç vermenin güvenli yolları. ancak canlı devrelerle uğraşırken kauçuk yalıtımlı eldivenler, yalıtımlı aletler, yalıtımlı cam elyaf merdiven vb. kullanın. Sizi yerden uzak tutmak için kalın kauçuk bir mat kullanmanın iyi olduğunu duydum.


6
Bu, pek çok düzeyde, muhtemelen yasadışı olma konusunda zayıf bir tavsiyedir. Bu yazının üç yıl önce olduğu ve durumun artık bir sorun olmadığı gerçeğinin yanı sıra.
Speedy Petey
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.