Eski fikstür gömme kutu üzerinde modern fikstür nasıl asılır?


9

1958 yılında inşa edilmiş bir ev satın aldım ve birkaç odada bu kare gömme ışık kutuları var. Onlara daha büyük çaplı modern gömme montajlı bir fikstür asmak istiyorum, ancak bunun nasıl bir yol olduğundan emin değilim. Kutuyu tamamen çıkarmalı ve yerine böyle bir tavan elektrik kutusu monte etmeli miyim ? Doldurmak için tavanda büyük bir delik olacağından endişeliyim. Teşekkürler!

resim açıklamasını buraya girin


Yeni fikstür ve barındırmak istediğiniz hackery seviyesine bağlıdır. Aklınızda ne tür bir ışık vardı?
Mazura

1
SADECE seçeneğiniz eski ışığı çıkarmak ve düzgün monte edilmiş bir elektrik kutusu takmak, tavanı yamalamak ve ardından ışığı yeni kutuya monte etmektir.
Speedy Petey

Gönderinizi seviyorum ve bu notu almanızı umuyorum. Eğer bitmiş gömme ışık projesi herhangi bir fotoğraf var mı? Yapmak istiyorum ama iş bittiğinde nasıl göründüğünü göremiyorum. Teşekkürler! --Mike

Yanıtlar:


1

Resminizdeki bu küçük erişim kapağının içinde orijinal kablo bağlantılarını küçük bir kutuda bulacaksınız. Güç anahtarının KAPALI konumda olduğundan emin olun (düğmeyi kapalı konuma bantlayın ve çalışırken kimse onu açmayacak şekilde not alın) veya devre kesici / sigorta paneline. Erişim kapağını açın ve orijinal ampul duyuna giden gücü kesin.

Bazı yüzeye montaj armatürleri doğrudan açık bir elektrik kutusunun üzerine monte edilebilir. Bu durumda, erişim kapağı kapağını kapalı bırakın ve yeni fikstürünüzü bağlayın. Değilse ve fikstürünüzde elektrik bağlantısı için entegre bir kutu varsa, erişim kapağını kapalı bırakın ve kabloları orijinal kutusundan çıkarın ve yeni bağlantı parçasındaki entegre kutudaki yeni bağlantıyı yapın (umarım kablolar yeterince uzun) . Kabloları uzatmanız gerekiyorsa, orijinal kutuda pigtail bağlantılarının nasıl yapılacağını anlamanız ve kapağı değiştirmelisiniz (erişim kapağında bir "vuruntu" deliği oluşturmak için bir zımba kullanır ve pigtailler gerilim azaltıcı).


Kodum EMT gerektiriyor. Bunun bir şeyi ihlal edip etmeyeceğini merak ediyorum, iletkenleri eski bir lamba kapanmasıyla geçiriyor. -Strain Relief / Burçlar +1
Mazura

1
Armatürlerin "entegre" elektrik kutuları yoktur, bunlara monte edilirler. HİÇBİR ŞEKİL Aslında, eski gömme ışığa yeni bir ışık fikstürü takmanızı öneririm, aslında bunu yapalım. Birinin yapmasını önermek sorumsuzdur. Bu da bir tamircinin elektrikçi DEĞİL olduğunu kanıtlıyor.
Speedy Petey

1
@Hızlı Petey, yanılıyorsun arkadaşım, bir çok ışık fikstürü (ve bu cihaz için de cihaz) elektriksel sonlandırma için dahili bir metal kasaya sahip ... Yıllardır satıyorum ve takıyorum. Hiç gömme aydınlatma kutuları kurdunuz mu? Bunlar için "elektrik kutusu" nerede? Hmmm ... fikstürün içine "entegre edilmiş"! "Teorik elektrikçi" misiniz, "pratik elektrikçi" misiniz, ya da ne?
Jimmy Fix-it

@ JimmyFix-it, başka bir gömme kutuya değinmedim, OP'nin sorduğu gibi gömme montajlı bir fikstürden bahsediyordum. Sorunuzu cevaplamak için ben bir jinekoloğum.
Speedy Petey

1
110.3 (B) Hiç söylemiyor, diyor. Ulusal Elektrik Kanunu 2014 Bölüm 1 Genel Madde 110 Elektrik Tesisatı Gereksinimleri 110.3 Ekipmanın İncelenmesi, Tanımlanması, Kurulumu ve Kullanımı. (B) Kurulum ve Kullanım. Listelenen veya etiketlenen ekipman, listede veya etiketlemede bulunan talimatlara uygun olarak kurulmalı ve kullanılmalıdır.
WarLoki

9

Bu 1958'de kurulmuşsa, tel PVC yalıtımlı olabilir veya olmayabilir. Eski kauçuk yalıtım ise kırılgan olacaktır. Kabloların bükülmesi yalıtımı çatlatabilir ve tehlikeye atabilir.

Ayrıca, bu armatürde topraklama kablosu olmaması neredeyse garanti edilir. Armatürün değiştirilmesinin tüm devreyi yeni kablo ile koda getirmenizi gerektirmediğinden emin olmak için yerel elektrik kodunu kontrol etmelisiniz. Eğer öyleyse, kod her yerde bir topraklama kablosu gerektirir, her metal fikstür topraklanmalıdır ve anahtar kutusunda nötr olmanız gerekir.

Şahsen, o noktaya yeni kablo çekmek, tavan kutusunu söküp değiştirmek ve yangın veya elektrik çarpma tehlikesi oluşturmadığımdan emin olmak isterdim. Bu, mevcut kabloyu ve alttaki kutuyu zarar görmeden inceleyip mevcut telin güvenli olacağına ve yeni tavan kutusuna uygun bir şekilde ulaşacağına dair bir güvence elde edemediğim sürece. Duvarların içine ekleme yapamazsınız. Teller yeterince uzun değilse, bir bağlantı kutusuna eklenmesi gerekir. (NM kablosunu duvarların içine yerleştirmek için cihazlar var, ancak modern malzemelerle inşa edilmemiş 60 yaşındaki tel ile kullanım için onaylandıklarından şüpheliyim).


1
Eski kablolama ve ilgili sıkıntılar hakkında yorumlar için +1. Bu, en azından OP'yi bilinçlendirmek için her zaman bahsetmek iyidir.
mjohns

2

Mevcut ışık kutusunu çıkarmanız ve değiştirmeniz gerekip gerekmediğine karar vermek bir dizi faktöre bağlıdır.

  1. Mevcut ışık kutusuna elektrik teli takılması, resminizdeki kutunun arka kısmına doğru erişim kapağının altında olabileceğini gösterir. Mevcut kablo tesisatının yeni bir tavan armatürü elektrik kutusunun içine yapacak kadar uzun olup olmayacağı sorusu olacaktır.

  2. Mevcut kabloları birleştirmek ve mevcut kutuyu yerinde bırakmayı tercih edebileceğiniz durum için mevcut ışık kutusuna bu sarkma ile ilgili sorunlar olabilir.

  3. Yeni bir yüzeye monte ışık fikstürü, mevcut ışık kutusunu tamamen kaplayacak oldukça büyük bir ana üniteye sahip olmalıdır. İstediğiniz ışık stiliyle elde edilebilirse, mevcut kutuyu yerinde bırakabilirsiniz. Bununla birlikte, yeni bir armatürü yerine sabitlemek için hala bazı araçlar yapmanız gerekir. Armatürler genellikle doğrudan bir elektrik kutusuna veya elektrik kutusu boyunca uzanan metal bir brakete monte edilecek şekilde tasarlanmıştır. Armatürü ışık kutusuna monte etmek için herhangi bir araç, bir çeşit özelleştirilmiş braket olmalıdır.

  4. Eski ışık kutusunun çıkarılması bir tavan düzeltme işi gerektirir. Eski evin tavanı torna ve alçıdır, bu tavan alçıpandan yapılmışsa çok daha fazla iş olabilir.


# 3, +1. Bir 4 'floresan kaplayacak, diğer armatürlerin çoğunun bu kutunun çıkarılmasına ihtiyacı olacaktır.
Mazura

1
@ Mazura tarafından önerildiği gibi bir flüoresan ışık kullanılmışsa, tuhaf bir braket kullanılmasına gerek kalmadan tavana tutturmak için bazı geçiş cıvataları kullanılabilir . Bu elbette tavan yapısına bağlıdır.
mjohns

Mjohns Ah, görüyorum ki ikimiz de oradayız ve bunu yaptık;)
Mazura

@Mazura Her zaman 3
silahım

1

Bunun eski olduğunu anlıyorum, ancak tecrübelerimi bu fikstürlerle paylaşmak istiyorum. Dönüştürme kitleri yapıyorlar, ancak eski 14 "kare fikstürü kaplayacak kadar büyük bir tane bulamadım. 16" ahşap daireden kendi dönüşüm kitimi, tavana monte edilmiş bir elektrik kutusu ile yaptım. Eski soketi ve donanımı girintili kutudan çıkardım. Elektrik telinde yeni tavan kutusuna gidecek kadar gevşeklik vardı. Ahşabı boyadım, saplamalara vidaladım ve standart bir fikstür taktım. Bu herkes için işe yaramaz, ama benim için işe yarar. Aptal olma, elektriği kapat.


1
Fikstür tellerini buna çalıştırmak için biraz FMC (esnek boru, greenfield) eklerdim, ancak "eski fikstür üzerinde fikstür" durumu ile başa çıkmak için genel olarak iyi bir yaklaşım gibi geliyor.
ThreePhaseEel
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.