Karıştırmadan sermek uygun mudur?


11

Saygın bir inşaatçının tavsiyesi üzerine, evimin dışındaki küçük bir levha için Quikrete hızlı kuruyan beton kullandım. Yük taşımayan.

Onun tavsiyesi, her şeyi kuru dökmekti. Çerçeveli, düzleştirilmiş, şaplanmış ve daha sonra 8 saat boyunca her 30 dakikada bir sulanmıştır.

Birkaç hafta önce yaptım ve mükemmel görünüyordu. Kırpma yok, çok güçlü ama o nagging hissini alıyorum.

Bununla ilgili herhangi bir deneyimi olan var mı?


2
ne kadar kalın?
Piotr Kula

1
Form 2x4 s, yani 3.5 "idi. Altta yatan zemin sert dolgulu
kildi

Yanıtlar:


5

Üzerine ağır bir şey koymayı planlamadığınız sürece sorun olmayacak. Kuru dökme beton kuru ceplere sahip olabileceği için su alamadım. Genellikle araba için bir sürüş yolu yapmak için kuru dökme kullanarak, garaj yeterlidir ve muhtemelen bazı hafif rulman yapıları (açık çelik / ahşap yapılar) ile.

Çoğunlukla direklerde kuru dökme kullandım, ancak basit bir tuğla duvar için bile ıslak cepleri kullandım ve hava ceplerinden kurtulmak için betonu titreştirdim.

Ancak, temeldeki toprağa sahip olduğunuz ve levha ile ne yapmak istediğiniz için de önemlidir.

İnsanların kuru dökülmüş betona nerede ahır koyduğunu duydum ve hala ayakta duruyorlar. Yani her şey sizin durumunuza ve güçlendirilmiş ızgaralar kullanıp kullanmadığınıza bağlıdır.

DÜZENLE

Yorumunuzdan

Form 2x4 s, yani 3.5 "idi. Altta yatan zemin sert paketlenmiş kildi. Takviye olarak bir tel örgü kullandım.

Gerçekten güçlü bir beton döşeme parçası yaptığınızı söyleyebilirim. Onu daha güçlü yapan tek şey ıslak bir dökme yapmaktı. Kil (paketlenmiş bile) sürekli hareket edeceği ve herhangi bir çatlak olması durumunda, ağın döşemenin parçalanmasını önleyeceği için bir ağ koymanız da iyidir.

Ev yapımı için kil üzerindeki ev bina standartlarına göre, 0.2 inç ağ ile minimum 6 inç kalınlığa ihtiyacınız vardır. Yani sizin yerinizde, döşemenizin yakında arızalanmasından endişe etmeyeceğim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.