Neden düz olmayan bir zemine fayans döşeyemiyorum?


8

Arkadaşım ve ben facebook'ta biraz anlaşmazlık yaşadık, işte şunu soruyor:

Düz olmayan bir zemini fayans döşemeye devam edeceğim. Bu sebep benim için bir anlam ifade etmiyor. Sabit fakat düz olmayan bir zeminin fayans çıkmasının tek nedeni, çimento ile zemin veya fayans arasındaki bağın başarısız olmasıdır. Bu arızanın zeminin düzgünlüğü ile ilgili bir şey YOK, doğru mu?

Cevabım böyle bir şeye gidiyor:

Olay şu: Eğer (düzgün o kadar hızlı çatlar kurumaz olacaktır) karoların altına macun bir LOT kullanın sürece o zaman dengesiz biri altında en macun bir kez levye durum için bir potansiyele sahip olacaktır yoktur (çünkü kurumasını olacak). Daha sonra bu diğer karoların altında bozulmaya neden olur. İşleri çoğunlukla düzleştirmek için başka bir destek tahtası döşeyemez misiniz?

Zeminin dengesizliği arttıkça ekstra çimento kullanmanız gerekecektir, bu da aynı zamanda kurumaz demektir. Burada, profesyonellerden sizden ne yapabileceğinizi görmelerini isteyeceğim, çünkü görünüşe göre onlara sorma fikrimi beğenmediniz.

Ben doğru yolda mıyım? Orijinal zemin düz değilse kiremitlerin ortaya çıkma riskini azaltmak için ne yapabilir?

FWIW: Houston, TX'te satın aldığı eski bir konak evini yeniden inşa ediyor (yaş / yer fark etmesi durumunda)

GÜNCELLEME:

Tester101'den (çok yükümlü) gelen geri bildirimlerden sonra asıl sorun dalgalı ve düzensiz bir beton zemintir. Oturma odası için, bu yüzden gerçek bir su riski yoktur.


5
Sizler çok farklı noktalar tartışıyorsunuz. O, bir de çini can doğru unlevel yüzeye ve siz bir de çini olmamalı doğru düzensiz bir yüzeye. Unlevel! = Düzensiz.
Tester101

@ Tester101 ~ Bu noktayı bile DAVET ETMİYORUM. Teşekkürler. Pürüzlü bir yüzey anlamına geldiğini sanıyordum.
Düz olmayan

Önemli bir not - çimento bazlı bileşikler kurumaz, aslında su tüketen kimyasal bir reaksiyondan geçer ve bu reaksiyon, sahip olduğunuz bileşik miktarından bağımsız olarak sabit bir sürede biter. Bu yüzden herhangi bir sorun olmadan bir ayak kalınlığında beton bloklara sahip olabilirsiniz. Bu nedenle, yüzey eşitsizliğini telafi etmek için bir inç harç koymanız, bileşiğin taşa dönüşmesini engellemez.
sharptooth

@Sharptooth ~ Harcın betondan farklı olduğunu düşündüm.
jcolebrand

Harç çimento dışında bağlayıcı maddeye sahip olsa da, çimento bazlı harç sadece çimento artı kum artı katkı maddesidir.
sharptooth

Yanıtlar:


9

Zemin beton ise yapılacak en iyi şey, düz olmayan zemini çeşitli yönlerde derin oluklar yapan bir öğütücü ile kavurmaktır. Su püsküren tozdan arındırılmış olarak temizleyin. Biraz yeni beton karıştırın. Zemini tekrar ıslatın ve düz bir seviyeye kesin ama pürüzsüz hale getirmeyin, sadece seviyeyi korumak için biraz kaba bırakın. Beton torba önerilerine göre su dökün. Genellikle 48 ila 72 saat. Betonun 48 ila 72 saat daha kurumasını bekleyin. Daha sonra fayans macunu ve fayans aracını (bir kenarda düz ve diğer tarafta dişleri olan) kullanarak macunu döşeyin.

Ahşap hareketli bir zemin ise. Ahşap kirişler üzerinde asılı gibi ve dolap çıngırakınızdaki gözlükler üzerinde yürürken, mümkün olduğunca sürekli düz bir yüzeye sahip olmak için mümkün olduğunca uzun tahtalar yerleştirirsiniz. Hangi panoların kullanılacağından emin olun. Şimdi adı hatırlayamıyorum. Daha sonra aynı karo macunu kullanarak karolarınızı döşeyin. Derz dolgu maddesi için silikon veya silikon kullanmak isteyebilirsiniz. Ancak normal harç kullanmak tamam. Sadece saç çizgisi çatlakları yapabilir veya bazen sadece bir bölüm paramparça olabilir. Sadece yeniden çıkmanız gerekiyor. Bu, dengesiz zeminlerin eksi tarafıdır.

Avrupa'daki bir yere 1. Dünya Savaşı'nda inşa edilmiş bir ev döşedim. Üzerinde yürürken her şeyin titreştiği bazı Alman kışlaları. Bu yöntemi 11 yıl önce kullandım ve bugüne kadar hiç şikayet etmedim.


Ahşap bir zemin ise diy.stackexchange.com/questions/449/fixing-bouncy-floors'daki cevaplar da okunabilir.
ManiacZX

1
kiremit aracı ( Çentikli Mala ). fayans macunu ( thinset veya Mastik ).
Tester101

8

Fayansları düz olmayan bir zemine döşeyebilirsiniz (evden kaçmak için suya ihtiyaç duyduğunuz açık yerleri düşünün). Yapmamanız gereken şey, düz olmayan, çöken veya dengesiz bir zemine fayans koymaktır.

Edit: Tester101 söylediği gibi, her ikisi de haklısın, yukarıdaki benim aynı "unlevel! = Düzensiz" yorum oldu.

Sorun düz olmayan bir zemin ise, çimento tesviye bildiğim düzeltmedir. Görünüşe göre ppumkin benzer bir çözümü tarif ediyor ve bunu benden daha iyi tanımlayabilen birçok çevrimiçi.

Zemin sabit değilse (yumuşak noktalar), önce bir çimento levha tabakası takmak onu sağlamlaştırır.

Ve sorun zeminin hala yerleşmesiyse, herhangi bir döşeme işi yapmadan önce kaynağı bulmanız ve düzeltmeniz gerekir.


Peki , zemin dalgalı veya düzensizse ne yapabilirdi ? @Ppumkin'in aşağıda ne önerdiğini görüyorum ve bunun iyi bir cevap olduğunu düşünüyorum.
jcolebrand

ppumkin'in cevabı iyidir, bu yüzden +1, "unlevel! = düzensiz" konuya bakmak yerine soruna giriyor. Ayrıca, özellikle yumuşak zeminler için çimento tahtası düzeltmesi için birkaç ayrıntı daha ekledim.
BMitch

Ne tür bir zemin?
Piotr Kula

@PPumkin ~ Beton. Q'yu daha önce düzenledim ve ekledim, ancak sorunuzu şimdiye kadar fark etmedim.
jcolebrand
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.