Gömme Hafif Konutlar için “sadece yeni yapı” ne demektir?


8

Bodrum tavanım henüz alçıpan ile kaplanmamış. Bu, yeni inşaatlar için gömme ışık muhafazası kullanabileceğim anlamına mı geliyor yoksa üst kısımdan da erişim gerektiriyor mu?

Yanıtlar:


10

Çerçeveleme elemanlarına açıklık veya yalıtım veya üstlerindeki açık alan gibi başka kısıtlamalar olmadıkça bunları kullanabilirsiniz. "Yeni yapı", çerçevenin açık olması ve alçıpan * ile kaplanmadığı zamandır ; fikstür tipik olarak bir çerçeveleme elemanına tutturulur. Her iki tarafta da kapalı olduğu ve alçıpandaki küçük bir delikten geçtiğiniz "eski iş" in aksine; fikstür genellikle kıskaçlarla alçıpanın kendisine bağlanır.

* Bazı "yeni inşaat" armatürleri ile çalıştığınız tarafta duvarın açık olması gerekir; diğerleriyle birlikte, sadece diğer tarafın açık olmasıyla kurtulabilirsiniz, çünkü fikstür size çalışmak için yeterli alan verecektir.


Bunu onayladığınız için teşekkürler. Mağazada konuştuğum herkes bana yapamayacağımı söyledi ama neden olmasın hayal edemediğim şeye bakarken.
Peter Q

@PeterQ: "Aşırı temizleme gereksinimleri" sorunuzu görmeden önce bu soruyu gördüm ve yanıtladım. Bu durumda bu ışıkları kullanamayabilirsiniz; Beklerim ve hangi cevapları oraya götürürdüm.
Niall C.

Anlamıyorum: Hangi ışıkları kuramayabilirim? BTW, elektrikçim ile konuştum ve söylediklerinizi doğruladı: "Yeni inşaat" muhafazasını alttan takarken sorun yok. Bu yüzden IKEA'ları kullanmaya karar verirsem bunlarla gidebilirim.
Peter Q

@PeterQ: IKEA ışıklarını kastetmiştim. Ayrıca başka bir tür düşünüyor musunuz?
Niall C.

Evet, iyi bir noktaya değindiniz. İyi bir çözüme açığım. Yeni bir soru daha gönderdik: diy.stackexchange.com/questions/6969/…
Peter Q
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.