Sıcak Havalarda Rheem Isı Pompası Klima Modu Gecikme Döngüsü


7

Yıllardır doğru çalışan ve düzgün bir şekilde bakım yapılan bir Rheem 15PJL48A01 ısı pompam var. Şu anda burada sıcak ve bu nedenle soğutma modunda çalışıyor.

Dün ve bugün çok sıcaktı. Dün 105 ° F ve bugün 103 ° F. Dış pompanın fanı gün boyunca her 20 dakikada bir kesiliyor. Kesildiğinde, 5 dakikalık bir gecikme döngüsüne girer, sonra tekrar ateşlenir. Bu süre zarfında klima santrali (Rheem RHLLHM6024JA) hava üflemeye devam eder. Isı pompası dış ünitesine her zaman güç vardır. Kapatma kodunu araştırmak için paneli kaldırdım ve "5 dakika gecikme" kodlarını ve başka bir sorunu kodlamamıştım. İlginç bir şekilde, ortam sıcaklığı soğuduğu gece, fan sorunsuz bir şekilde saatlerce çalışacak ve istenen sıcaklığa ulaşılana kadar evden soğuk hava üfleyecektir.

Isı pompası kılavuzu, teknik özellikleri ve sorun giderme kılavuzu

İşte dün (Salı) öğlen ile akşam 6 arasında gündüz kapanışları gösteren ve önceki günlere göre bir fotoğraf. Gece ve sabah erken saatlerde normal çalıştığına dikkat edin.

Salı Tuhaflığı

Peki ne oluyor? Aşırı ısınıyor mu?


1
Kulağa aşırı ısındığını düşünmekte haklısın.
Tester101

1
Ayrıca iç bobin buzlanma olabilir mi?
Ecnerwal

1
Bir ısı pompası çaylak sayılırım @Ecnerwal: Ben hiç buz bakınız üzerine kendisine, buz olurdu içinde bunun?
Haney

1
Buz çözme modu genellikle dış ünitenin buz tuttuğu kışın gerçekleşir. Bu ısı pompalarında yaygın bir sorundur, bu nedenle buz çözme "normal" bir moddur. İç ünite buzlanması nadirdir ve yalnızca sistemde bir sorun olduğunda meydana gelir. Bu nedenle bir arıza koşulu olurdu ve pek çok sistem ele almaz. İç mekan fanı çalışmaya devam ediyor, çünkü bu sistemler oldukça aptal ve birbirleriyle iletişim kurmuyorlar. Termostat soğumayı gerektirir, bu nedenle fan fanı dönmeye devam eder. Dış ünite aşırı ısınmasına ve çalışmıyor olmasına rağmen.
Tester101

1
Hava kontrol ünitesindeki üfleyicide muhtemelen bir kapanma gecikmesi vardır, bu da kapanması söylendikten sonra biraz çalıştığı anlamına gelir. Bazı ısı pompaları kapatıldıktan sonra belirli bir süre boyunca yeniden başlamaz. Bu nedenle, termostat soğuk aramayı iptal ediyor olabilir, ardından tekrar açmak için 5 dakika bekleyebilir. Ancak, fan kapalı gecikme nedeniyle açık kalıyor.
Tester101

Yanıtlar:


1

Gerçek, daha iyi cevap:

Isı pompası kesinlikle aşırı ısındı. Isı dalgası geçtiği için 0 sorun olmuştur. Dış ortam sıcaklığı bu hafta 90-95 ° F, geçen hafta 103-105 ° F idi. İşler boyunca mırıldanıyor ve ev serin kalıyor gibi bu tüm fark yaratıyor gibi görünüyor. Herkese yardımın için teşekkürler!

Isı Pompası Düzgün Çalışıyor

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.