Bulaşık makinemin etrafındaki kumaş nedir ve ihtiyacım var mı?


11

Mutfağımda küçük bir hata problemim var, bu yüzden bugün büyük bir temizlik yapıyorum. Benim bulaşık makinesine aldım ve beklendiği gibi orada bir ton hata var. Büyük bir beze sarıldığını fark ettim ve bu şey oldukça kötü ve istila edildi, bu yüzden onu attım.

Ama bu parça bulaşık makinem tarafından doğrudan kullanılmıyor gibi görünüyor. Bu gerekli mi? Bulaşık makinemi tekrar kullanmadan önce dışarı çıkıp yeni bir tane almam gerekiyor mu yoksa onsuz yaşayabilir miyim?


1
Niall niyet konusunda doğrudur. Pratikte, sayaçlarınızın altındaki boşluğa uygun bir şekilde yerleştirilen kullanışlı bir yuvalama malzemesi kaynağıdır, bu genellikle hiçbir şey yuvaya yerleşmeyecek kadar iyi mühürlenmez. Veya bulaşık makineleri için planlanan eskime olarak daha alaycı bir şekilde görülebilir.
Ecnerwal

Yanıtlar:


15

Buna yalıtım battaniyesi denir ve asıl amacı çalışma sırasında çıkan gürültüyü boğmaktır. Genellikle fiberglastan yapıldığı için bir miktar ısı yalıtımı da sağlar.

Buna ihtiyacınız yok, ama muhtemelen can sıkıcı olmak için ekstra gürültü bulacaksınız. Bulaşık makinesini onsuz deneyin ve gürültü ile yaşayamazsanız değiştirin.


5
Ayrıca, döngü sırasında yıkama suyunun ısısını korumak için (varsayalım).
Ben Jackson
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.