Zemin seviyesinde kopan bir 4x4 çit direğini nasıl kaldırabilirim?


11

Ben kırık bir çit sonrası kaldırmak için ucuz ve kolay bir yol bulmaya çalışıyorum. Etrafında herhangi bir beton olmadan zemine gömülü 4x4 kereste direği . * Çok fazla kazmadan aynı deliğe başka bir yazı batırmak istiyorum.

* DÜZENLEME 2: Dün gece 1x2 takmak için birkaç inç kazmaya çalıştım ve zemin seviyesinin yaklaşık 6 "altında betona yerleştirildiğini keşfettim. Görünüşe göre bunu kazacağım.

Aklımda olan şu anki plan birkaç inç kazıp direğin kenarına 1x2'lik bir şerit çivilemek. Sonra birkaç tahta alın, dayanak noktası olarak istifleyin ve 1x2'nin altına başka bir tahta veya boru takın. Ardından direği yukarı çekmek için kolun diğer ucuna vurun. Bu işe yarayacak mı yoksa sadece kazmalı mıyım?

Sanırım alanı bir hortumla ıslatmak yardımcı olacaktır, ancak hemen başka bir postayı sıfırlamak istediğim için zemini yumuşatmamayı tercih ederim.

Not: Mümkünse ekstra bir şey harcamaktan kaçınmak istiyorum. Komşumun çiti ve bana tamir etmek için acele etmediğini söyledi. Geri almak istediğimden, inisiyatif alıp onun için tamir ediyorum.

Düzenleme: İşte çit hattının bazı resimleri:

resim açıklamasını buraya girin

Çit direğinin takıldığı yer:

resim açıklamasını buraya girin

Otsuz o büyük nokta, komşumun kulübesinin kasırgadan önce olduğu yerdi.


3
Su eklemek zemini yumuşatabilir, ancak deliğin altına girebilir ve emiş oluşturabilir, bu da direği çekmeyi zorlaştırır.
Tester101

1
"Mümkünse fazladan bir şey harcamaktan kaçınmak istiyorum. Komşumun çiti ve bana tamir etmek için acele etmediğini söyledi. Geri almak istediğim için, inisiyatif alıyorum ve tamir ediyorum o." Sorununuz kırık çit direği değil, ama sanırım başka bir stackexchange sitesinde daha iyi ele alındı.
Freiheit

1
Dürüst olmak gerekirse, o çit direğini alamıyorsunuz; etrafında beton ile değil. :(
Ian Boyd

Yanıtlar:


8

Sadece çitleri geri almak istediğiniz için: kırık bir tahtaya köprüleyen, çit parçalarına yatay olarak uzun bir tahta vidalayın. Uzun 2x4'lerin bir çift hile yapmalıdır.

Gönderiyi tamamen düzeltmeyi atlayın.


Aslında bu kötü bir fikir değil ... hmmm.
Doresoom

1
Aslında çit sonrası ve öneri sabitleme bir karışımı yaptım. Ben yaklaşık 8 "kazdık ve direğin üstündeki beton yontma. Sonra işlenmiş bir 2x4 3 'bölümlerini 4x4 direğin kenarlarına vidaladım, kırık parçaları bir araya getirerek. 8 ek çalıştırmayı planlıyorum 2x4, daha önce kırılmış direğe ortalanmış üst ve alt ray boyunca ayak tırmandı. (Takip edilecek resimler - bunun ne kadar iyi kaldığını göreceğiz!)
Doresoom

10

Ne kadar sağlam olduğuna bağlı. İyi masif ahşapsa, içine uzun bir cıvatayı vidalayın ve dışarı çekin / bu şekilde çalışın

Her şey yolundaysa, ortasından bazı delikler açın ve ayırın ve parçaları çıkarın.


Bence planladığım yöntem işe yaramazsa, bunu deneyeceğim. Sanırım tek bir cıvata satın almak çok fazla bir masraf değil.
Doresoom

2
+1 Bunu kaldırabilecek bir kriko veya zıvanız yoksa, birkaç cüruf bloğu veya bir tarafta büyük bir şey ve uzun bir tahta ile bir kol oluşturun. Deliği, serbest olduğunda sonucu başlatacak bir tahterevalli yapmak yerine kolun ortasına koyar ve kaldırırdım.
BMitch

7
@B Mitch. Çoğu eşin "wench" olarak adlandırılmasından hoşlanmadığını görüyorum.
Chris Cudmore

@chris, lol! Bir sürü dil konuşuyorum, perl, php, c ... Keşke İngilizce onlardan biri olsaydı. :)
BMitch

9

Bir MetPost onarım mahmuz gibi bir şey kullanırdım . Eski gönderinin altına sürdüğünüzde yeni gönderi düzeltildi.

MetPost web sitesinden alınan iamge


Görünüşe göre Simpson Strongtie benzer bir ürün yapıyor . Bu konsepti gerçekten çok seviyorum, ama zaten Scott'ın cevabına benzer bir çözüm ürettim. (Bu yöntem de gitmek istediğimden biraz daha pahalı - tedavi edilen bir 2x4 için harcadığım 2 $ 'ın aksine 15 $.)
Doresoom

5

Otomobil kat jakı ve bir kriko. Kırık kutbun her iki tarafına yerleştirin. İki 2 'x 6 birbirine vidalanmış olarak krikodan krikoya tutun. Zinciri 2x6 civarında sarın ve akülü matkap kullanarak, gecikmeli cıvataları zincirden çit direğine kırın. Kriko ile aynı seviyede kalmak için krikoyu kaldırın. krikoyla kaldırın, krikoyu eşit yüksekliğe kadar durdurun ve kaldırın. 2-3 tur kriko, yükseltme standı ve direk deliğe zarar vermeden dışarı çıkacaktır. Zemin yumuşaksa, krikoyu yerleştirin ve küçük kontrplak parçası üzerinde durun. Bahçem seninki gibi görünüyordu - küçük TX kasırga sonra sadece tüm kutupları koptu.


3

Eğer bir araç vinci / birlikte gelir / yüksek kaldırma krikosu varsa, direği dışarı çekmek için kullanabilirsiniz. Gün boyunca ileri geri sallanan dövmeler.

Çelik bir çubuk ve bir dükkan vakum ile çok sert topraklarda bazı delikler kazdık. Toprağa yontuldum ve gevşek kiri temizledim. Çok kısa sürede 4 metre aşağı indim. Belki yazı çevresinde benzer bir şey yapabilirsiniz.

Direk dışarı çıktığında, yeni direk koyun ve etrafına kir yerine kırma taş doldurun.


2

Gerçekten ne kadar derin olduğuna bağlı. Alex'in sonunda gözü olan bir lagbolt, sonra bazı zincirler ve manivela fikrinizle ilgili öneriyle başlardım.

Zemini ıslatmazdım ... bu sadece çekmeyi çok daha zorlaştıracak bir emiş yaratacaktır.

Bununla birlikte, yeni gönderi bunun gibi düz bir toprakta mı olacak? Muhtemelen bunu istemezsiniz ... ve direk etrafında ezilmiş çakıl veya beton kullanmak istersiniz, böylece etrafı kazmaya başlayabilirsiniz. Bu, çekilmeyi çok daha kolay hale getirir.


@ DA01: Amaç mümkün olduğunca az harcama yapmak - Komşumun bana malzeme için geri ödeme yapıp yapmayacağından emin değilim. Bu benim çitim değil ve işlevsel olduğu sürece ne kadar süreceği umurumda değil. Bu yüzden eğer yapabilirsem çakıl / betonu atlamak istiyorum.
Doresoom

4
Kafam karıştı ... ücretsiz olarak başka birinin çitini mi yapıyorsun? Durum buysa, toprağa bırakın. Yanına yeni bir delik açın. ;)
DA01 20

Çitin yukarı kalkmasını istiyorum, böylece köpeğimi arka bahçemde tasma olmadan dışarı çıkarabilirim. (Dışarıdayken tüm eğitimini unutmaya eğilimlidir.) Komşumun evcil hayvanı yok ve tüm panjurlarını evinin arkasında kapalı tutuyor, bu yüzden görünüşe göre çitine daha az önem verebilirdi.
Doresoom

Bir tasma koşusu ne olacak (her iki ucunda toprağa bağlanmış uzun bir kabloya bağlı bir tasma üzerinde mi?)
DA01

Meh, arka kapıyı açıp tasma ile uğraşmadan dışarı çıkmasına izin vermek güzel. Onu orada yalnız bırakırsak çelik kablo olmayan herhangi bir şeyi çiğneyecekti. Ayrıca, benimsediğimiz hayvan barınağı ile 'insancıl olmadığı' gerekçesiyle veya benzeri bir şey kullanmayacağımızı söyleyerek evrakları teknik olarak imzaladık.
Doresoom

1

Başka seçenek:

İki çelik açı alın, bunları saplamanın yanındaki köşelere dökün ve üst kısmı tel ile bağlayın. Atmak o kadar zor olmamalı.


1

Benzer bir sorun yaşadım. Ben de öyle yaptım :

  • Bir kaldırım levhası kaldırıldı, bu bana 2 inç kazandı.
  • İçeri giren toprağı aşındırmak için nozul jetle ayarlanmış bir hortum borusu kullandım, sonra elimden geleni yaptım ve bazıları çıktı.
  • Kalan şeyi kırmak için bir keski kullandı.
  • Enkazı temizlemek için su jeti kullanılır.

0

Sadece olduğu gibi ayakta durmayı deneyebilirsiniz, çünkü bu sizin çitiniz değil ve yeterince iyi olabilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.