Halı şirketi bırakacakları atık için beni şarj etmek istiyor. Bu normal mi?


8

Benim yerim 296 feet kare büyüklüğünde, ama halı şirketi beni 330 metrekare için şarj etmek istiyor.Bunun gerekçeleri beni toplam alanın gerçek metre kare için şarj değil, ama onlar için beraberinde getirdikleri halı bırakılacak kalıntıları içeren işi yapın. Bu tipik mi yoksa gölgeli olaylar mı var?


Bu arasında bir fark olabilir kullanılabilir aksine kalıntıları kullanılamaz kalıntıları. Örneğin: halıyı döşerse ve hurda kaydedilip yeniden satılabilirse, bunun için sizden ücret talep etmeyebilirler, ancak hurda kullanılamaz tüm küçük parçalarsa, bunun için sizden ücret alabilir (ve saklamanıza izin verir). Bazı yerler yalnızca sahip olduğunuz kare çekimler için sizden ücret alır, ancak işgücü veya diğer suçlamalardaki kalıntıları kaybeder.
Tester101

4
İleride halının onarılmasına izin vermek için daima bazı kalıntılar istersiniz. Atma.
BMitch

Bu israf değil, komik şekillerde ücretsiz halı. Birçok kullanımları!
Alex Feinman

Dersin ahlakı, tüm sanat eserlerini almayın ve çok fazla atık üreten garip şekilli odalarla evler inşa etmeyin. Kullanılabilir kalıntılar satan saygın bir halı şirketi ile uğraşıyorsanız, başkaları için gereksiz olan tüm değerli süslemeler için sizden ücret alacaklar ve kalan stok için kullanılmayan rulonun ucunu koruyacaklardır. Tahmin alınırken kullanılabilir fazlalığı geri alıp almayacakları sorulmalıdır. Yükleyiciler muhtemelen sipariş edilen işin ötesinde fazla kullanım için kullanmayacakları için bunu yapmayacaklardır.
Fiasco Labs

Yanıtlar:


14

Tamamen normal. Halı, 11'6 "ila 13" arasındaki genişliklerde rulolar halinde gelir. Odaya uyması için o rulonun bir kısmını kesmeleri gerekir.

10x10 'lik bir odayı halılıyorsanız, 100sqft halı satın alamazsınız: 120sqft (12' rulo, 10 'uzunluğunda) gibi daha fazla ücret talep ederler.

Ayrıca odanın düzenine ve dikişleri nereye koyduklarına da bağlıdır (gerekirse). Örneğin: L şeklinde bir odanın halıyı döşemek için birkaç farklı yolu vardır ve düzene ve dikişlerin bulunduğu yere bağlı olarak farklı bir miktar kullanırsınız.

İyi bir montajcı da trafiği dikkate alacaktır: dikişler varsa, onları bir kapı yolunun hemen önünde istemezsiniz veya tercihen yüksek bir trafik yolunun ortasından aşağıya doğru koşmazsınız. Ben de bir ya da öylesine duvar duvarları içinde dikiş koymak önlemek düşünüyorum (böylece duvar boyunca çalışan dar bir halı şeridi yok). Tüm bunlar, sadece hurdayı en aza indirgemek için optimize edilmiş bir düzenden daha fazla halı kullanmaya neden olabilir, ancak daha iyi görünümlü ve daha uzun ömürlü bir kurulumla sonuçlanır.

Diğer faktör desenli halılarda, desenlerin sıralanması gerektiğinden biraz daha kullanacaklar. Desen ne kadar büyük olursa, çizgiyi tutmak için o kadar fazla hurda gerekir.


Önemli olan, gerçekten ödemeniz gerekmediği sürece hurda halıyı tutmaktır. Genellikle birçok şey için kullanılabilecek iyi bir boyut yığını vardır:


Eminim inşa edildi evime yaptı yükleyici (bir spec ev) "iyi bir yükleyici de trafik dikkate alacak" bu ÇOK yüksek bir trafikte benim oturma odası ortasına bir dikiş koymaya karar vermeden önce bu satır okumak isterdim alanı.
Tim Meers

7

Sizi gerçek malzemeleri bu şekilde faturalandırıyorlar. Bu bir telafi numarası değil. Sonunda, yine de, nihai fiyat önemli olan şeydir, nasıl ortaya çıktıklarını değil.

Birden fazla tahmin alın. Evinizdeki iş fiyatları, iş kalitesi gibi büyük ölçüde değişir ve ikisi her zaman bağlantılı değildir.2

Sizi, diğerlerinin belirttiği gibi, genellikle odanın ölçülen boyutundan daha fazla olacak olan işi yapmak ve tüketmek için kullanacakları halı için ücret alıyorlar. Bez gibi düşünün; bir el sanatları mağazasındaki bir cıvatadan kare bir avluya ihtiyacınız varsa, genellikle belirli kumaş türleri için gerçekten ihtiyacınız olan alanın 3 katına kadar olan tam cıvata genişliğinde bir avlu satın almanız gerekir. Bunun nedeni, zanaat dükkanının atıklarınızı kimseye tekrar satamamasıdır, bu yüzden ya yerler ya da bunun için sizden ücret alırlar. Tahmin et hangisi daha muhtemel?

Daha iyi halı adamlarınız gerildikten sonra kenarlardaki boşluğu en aza indirir, ancak yine de odanın en az iki duvarı boyunca yaklaşık 6 inçlik bir şerit için ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz. Ayrıca uzanmak ve dikiş yapmak için yeterli gevşekliğe ihtiyaç duyacaklar. Duvarın geri kalanında boşa gidecek olan kapı kapıları, Daha iyi halı adamlarınız da ödediğiniz halıdan en iyi şekilde yararlanabilecekler; 10x10 odayı halıyorsanız ve 16 'ruloları varsa , halıyı 10 'genişlik için kesecekler, sonra da halıyı halı ya da 18-20' oda için dışarıda kalan 5-6 'kesimini kullanacaklar.

Sizi şarj ettikleri büyük kalıntılar varsa, onları geride bıraktıklarından emin olun; Diğer cevapların belirttiği gibi, paspas olarak, dolaplarda ve hatta halının nasıl dikileceğini biliyorsanız delikleri yamalamak için kullanılabilirler.


kumaşla uğraşırken cıvata genişliği değil, cıvata genişliği. ve çoğu civatanın 45 inç genişliğinde olduğu için, kare bir avluya ihtiyacınız varsa 3 kat alan elde etmek oldukça nadirdir. ... tipik olarak 60'dan daha geniş kumaş bulamazsınız. Kabul ediyorum, çoğu mağaza bir avludan daha az kesmeyecek, ancak bu yine de örneğinize uymuyor. (evet, ben de diktim bile yıllardır çok şey
Joe

80 "cıvatalarla uğraştım; döşemelik kumaşlarda yaygınlar. Her neyse, önemli olan ihtiyacınız olandan fazlasını ödeyeceğinizdi çünkü hurdalarınızı satamazlar ve aynı halı için de geçerlidir (ki, bunu düşündüğünüzde, gerçekten çok sağlam, tutkal destekli bir bezdir)
KeithS

0

Kullanılan gerçek malzemeler için şarj işlemi tamamen normaldir - sadece kurulumu yapacaklarını ve halıyı kendiniz satın alacağınızı varsayalım - dikişleri telafi etmek, dikdörtgen olmayan odalar vb. İçin biraz ekstra satın almanız gerekir.

Başka bir örnek bir tezgahtır - genellikle dikdörtgen şeklindedir, ancak lavabonun ve ocağın montajı için büyük pencereler kesmeniz gerekir - kesdiğiniz parçalar son kuruluma katılmıyor gibi görünüyor, ancak tüm tezgah için ödeme yapmanız gerekiyor. Kesilen parçalar başka bir yerde kullanılabilir - aynı şey yıpranmış parçaları yamalamak için kullanılabilen halı artıkları için de geçerlidir.


0

Bir atık faktörü ile döşeme satın almak normaldir, ancak atığı kurmak için ödeme yapmak normal değildir. Tesisatçılar genellikle kare ayak veya kare avlu tarafından ödenir. Müşteri 100 fit kare / yarda satın alırsa ve yalnızca 89 tanesi takılırsa, montöre 100 değil 89 ödenir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.