Kendi Kendine Astar Aura boya vs Astar Sonra O Boya


5

Bir eklenti daha yeni bitirdik ve yağsız kapladık. Hiç kimsenin astar yapıp boyamayacağımıza ya da boyamayacağımıza ya da kullanmayacağımıza dair bir fikri olan var mı? "Kendinden emişli" bir boya, yani Benjamin Moore Aura kendinden emişli.

Yanıtlar:


9

Geçen sene seninle aynı durumdaydık. Benjamin Moore, önce yeni alçıpan üzerine bir sızdırmazlık lateks astarı kullanmamızı ve ardından Aura ağrılarını kullanmamızı önerdi. Bizim duvarlar için gerçekten güzel çalıştı.

Bir kenara, astar, Aura boyasının maliyetinin bir kısmıdır. Bu nedenle, 1 kat astar + 2 kat Aura'yı 3 kat Aura'ya karşı yapmanız gerekiyorsa, astar + Aura daha ucuz olacaktır.


Bu yanlış bilgi. Aura boya doğrudan alçıpan ve bu tür şeyler için astar içermez (bu kadar pahalı olmasının sebebinin bir kısmı, astar satın almak zorunda kalmamanız için para tasarrufu yapmanız gerektiği içindir).
hobberwickey 21:15

Benjamin Moore sitesine göre, yeni alçıpan için hala bir astar tavsiye ediyorlar. benjaminmoore.com/en-us/for-your-home/priming-walls
tegbains 16:15

Aura, Ben Moore'un 'kendinden emişli' olarak pazarladığı ilk ürünüydü ve şaşırtıcı derecede iyi çalışıyor. Kendimi çıplak alçıpan üzerinde kullandım ve mühürledi ve kapattı. İşte bu konuda hiç bilmek istediğiniz öte google.com/...
hobberwickey

8

tegbains doğru. Boyamadan önce bir PVA alçıpan astarı tavsiye ederim. Bunun nedeni, PVA gibi bir alçıpan astarının hızlı kurur ve yeni alçıpan veya eklem bileşiğine batırılmaması ve yumuşak olmasını sağlar. Daha sonra kuru iken yüzeyi kapatır, bu nedenle daha yavaş kuruyan su bazlı boyalar kağıda veya eklem bileşiğine etki etmez. Pahalı bir primer gerekmez, PVA en ucuzu ve gerçekten en iyi sonucu verir. Daha pahalı astarlar, renklerin kanamalarını engellemek ve engellemek için tasarlanmıştır, bu yeni alçıpan ile amacınız değildir.

görüntü tanımını buraya girin


1
Onaylamak için teşekkürler. Ben cevap için tegbains işaretleyeceğim - bazı noktalar yayıldı.
Brett

5

Boya ve astar içerdiğini iddia eden "2'si 1 arada" ürünler, büyük ölçüde odanın rengini değiştiren Yapıcılara yöneliktir. Bu durumda astarın asıl amacı, önceki rengin (bir sonraki kattan "sızabilen" tonu maskeleyebilen) maskelemek ve son katın "anahtar" yapması için mat, cilasız bir yüzey sağlamaktır.

Bununla birlikte, çıplak bir alçıpan levhasındaki yeni boya için, astarın ek bir amacı vardır; su emen ve dolayısıyla çoğu lateks üst katın kaplamasını ve bitişini etkileyecek olan kağıdı, sıvanı ve alçıyı kapatmak için. Bu nedenle, çoğu "yeni iş" uygulaması için, daha fazla boya absorbe etmemesi için yüzeyi kaplayacak ayrı bir kuru duvar astarı koymak iyi bir fikirdir.


2

Mutfağımı Aura boya ile boyadım - yıllardır orada bulunan "kırmızı seramik" rengini tamamen kaplayan sıcak gri bir renk. Yani - hayır astar ve sadece bir kat. Daha kolay olamazdı. Dikkat edilmesi gereken tek şey, zaman zaman duvardan kaymak isteyen boyanın bir parça parçasının - bir damla gibi fakat birkaç inç gibi bir tehlikesi olduğudur. Bütün mutfağımda bir ya da iki kez birden fazla olmadı (tavan ve dört duvar, ama eğer onu yakalarsan, sadece orayı yuvarlayabilirsin ve her şey yoluna girecek.)

Büyük Benjamin Moore Aura boyası! Bir daha asla başka bir şeyle boyamayacağım.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.