Boruyu bu rakordan nasıl çıkarırım (ve yeniden bağlarım)?


5

Buzdolabımıza filtrelenmiş su sağlayan plastik boru şu anda asma tavanın altında çalışmaktadır. Onu tekrar yönlendirmek istiyorum. Sendikadan veya tişörtten zarar görmeden nasıl çıkarabilirim, böylece taşındıktan sonra tekrar bağlanabilirim? Tee, NSF-51 Parker Parflex 4 beden olarak etiketlenmiştir. Sendikada belirgin bir işaret yoktur. Tee yerine sendika bağlantısını kesmek istediğime inanıyorum. Çekiştirmeye başlamak istemedim. Çevrimiçi olarak satılık benzer parçaları buldum, ancak kullanım talimatları yok.

İşte birlik:Birlik

Ve işte tee: görüntü tanımını buraya girin

Yanıtlar:


8

Sadece fotoğrafınızı kullanarak diğerlerinin açıklamalarına bazı görseller eklemek için, (1) tüpe paralel olarak hareket ettirmek için bileziği bastırmanız ve (2) tüpü çekmeniz gerekir.

Yeniden bağlamak için, tüpü durana kadar yakanın içine doğru itin (yaklaşık 1 inç olmalıdır). Tüp ucunun kare olduğundan emin olun (tüp eksenine dik, hasarsız); Gerekirse tüpün bir kısmını kesin.

görüntü tanımını buraya girin


Bu görüntüyü oluşturdunuz mu veya bir yerde buldunuz mu bilmiyorum, ancak bu grafik yardımının uygun kullanımına mükemmel bir örnektir.
Craig

Aslında OP'nizin ilk resminden aynı konektöre (tüpte hafif aşınmaya ve konektördeki diğer izlere kadar) benzeyen için yaratılmış gibi görünüyorsunuz. Cidden güzel bitti. Tek başına resim neredeyse tüm cevap IMO olarak yeterli olabilirdi.
Craig

Skitch'i orijinal görüntüdeki okları bindirmek için kullandım , evet.
mustaccio

4

Bu polipropilendir, ancak konektörler PEX hızlı bağlantı tertibatlarına çok benzer. Çıkıntılı bileziği (polipropilenin içine sabitlendiği iç tüp) konektörün içine geri itmeniz ve basıncı o bileziğe eşit şekilde uygulamanız gerekir. Bunu, geniş ayar çenelerinde çeneler olan bir çift pense ile yeterince nazikseniz, ancak polipro boruya zarar verebilirsiniz.

Bunu yapmanın en kolay yolu, bu amaç için tasarlanmış küçük bir araç veya cihaz ile. Aşağıdaki resim bir tür yardımın bir resmidir. Bunu tüpün üzerine geçirin ve konektördeki omza doğru sıkıca bastırın ve tüp yeterince kolay çekilmelidir. Bunlar bazı konektörlerle birlikte çantaya gelecekler veya yerel büyük kutu deponuzun tesisat bölümünde onları bulabilmeliler.

görüntü tanımını buraya girin


1
Ayarlanabilir bir anahtar (veya doğru ebattaki bir anahtar) bu tip bir takım için iyi (zarar vermeyen) bir alternatif oluşturur ve bunlardan birine zaten sahip olabilirsiniz.
Ecnerwal

2

Buna "bağlamak için bas" demesi denir. Boruyu rakorun içine iterek birleştirilirler.

Küçük bileziği bağlantıya iterek ve sonra boruyu dışarı çekerek serbest bırakılırlar. Bazen hafifçe sıkışırlar ve boruyu çıkarmak için biraz daha fazla güç alabilirler, ancak plastik bileziği ilk olarak bağlantı parçasına itiyorsanız olmalıdır.

Bazen tüp hafif hasar görür veya ezilebilir, bu durumda tüpün son küçük parçasını kesmeniz gerekir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.