Yonga levha dolabı kapısından çekilmiş bir menteşeyi sabitlemenin bir yolu var mı?


10

Başımı yine lavabonun üzerindeki açık kapı dolabına vurdum ve kapıyı öfkeyle kapattım. Yaralanmaya hakaret ekleyerek, tüm menteşe yonga levhadan çekildi ve kapının büyük bir kısmını aldı: Hasar fotoğrafı

resim açıklamasını buraya girin

Düzeltmenin bir yolu var mı? Bunların korkunç dolaplar olduğunu biliyorum, ama onları değiştirmek planlarda değil.


7
Dolap kapaklarınızı çıkarabilirsiniz. Yemeklerinize erişim yolundalar ve sizi kafaya vurdular ve kolayca kırıldılar. Aptal kapılar.
Jay Bazuzi

Yanıtlar:


13

Yonga levha genellikle oldukça tutkallıdır. Ham yonga levhaya ahşap tutkalı sürün ve iki parçayı gece boyunca birbirine sabitleyin.


1
Yonga levha, bu şekilde ayrıldığında biraz sıkıştırılma eğilimindedir. Tekrar aynı hizada oturması için eklemden biraz tıraş olmanız gerekir.
electricsauce

1
Katılıyorum, yapıştırıcı ve kelepçe. iyi tavsiye Scott
shirlock evleri

(Son olarak) bir epoksi ile yapıştırdım, iyi sıkıştırdım ve yeni (dışarıdan) kadar iyi görünüyor ve iyi çalışıyor. Teşekkürler!
Scott McIntyre

Benzer bir sorun var ama küçük bir alanda. Epoksi yerine ELMERS Carpenter'ın Ahşap Tutkalı kullanılırsa onarım devam eder mi?
Riga

1
@ Riga muhtemelen iyi. Ancak başarısız olursa, Elmers suda çözünür. Sadece çok ıslatın, ıslak tutun, tutkalı sertçe fırçalayın, 2 gün boyunca iyice kurumasını bekleyin, sonra epoksi uygulayın. Epoksi elde ettiği kadar iyidir.
Harper - Monica

2

Bu menteşeler hareket ettirilmeye tahammül edecek gibi görünüyorlar, böylece yonga panosunda kozmetik bir onarım yapabilir ve menteşenizi kesintisiz bir kapıya birkaç inç aşağı taşıyabilirsiniz.


0

Döndürün, menteşeler ve asmak için yeni delikler açın ve ardından hasarlı tarafı yamalayın, zımparalayın ve lekeleyin, böylece kabine yüzünüz kadar iyi görünür. O zaman en azından hassas değil dayanıklı olacak? => sadece bir düşünce teşekkür ederim

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.