Yerleşik girişlerin arkasındaki yuvalarla ne yapmalıyım?


13

Yerleşik mobilyaları kurarken, mevcut çıplak duvardaki yerleşik tarafından kaplanacak olan prizler hakkında ne yapmalıyım? Kitaplık bölümü tarafından kaplanan bir kabı nasıl kullanırım? Dolap bölümünün kaplayacağı bir kabı nasıl kullanırım? Onları sadece kurulumla örtmenin uygun bir yolu var mı? Onları saklamak istersem, kurulumun arkası duvara yaslanamayacağından bunu yapmanın iyi bir yolu nedir?

Benim amacım için, yer kuru. Ancak ileride başvurmak üzere, çubuk gibi ıslak olabilecek bir kurulumu nasıl ele alacağım?


"kolayca yangın veya elektrik çarpması tehlikesine yol açabilir." Tam olarak nasıl anlıyorsun? Duvardaki gibi bir kitaplığa bir çıkış koyabilirsiniz. Doğru şekilde monte edilirse az ya da çok yangın tehlikesi yoktur.
logicmuch

Yanıtlar:


12

Tüm elektrik bağlantılarına erişilebilir olması gerektiğinden, birkaç seçeneğiniz vardır.

 1. Devrenin bu bölümünü tamamen çıkarın.

  • Bunu yapmak için prizi besleyen teli çıkarmanız gerekir, bu da tellerin kaynağını bulmanız gerekeceği anlamına gelir. Kablo başka bir prizden veya doğrudan servis panelinden gelebilir. Her iki durumda da kabı ve kutuyu besleyen tüm telleri çıkarmanız gerekecektir (boş kutuyu duvarda bırakabilirsiniz, ancak artık ihtiyacınız olmadığından yine de çıkarmak isteyebilirsiniz).
  • Priz başka bir priz besliyorsa, çıkarılan bölümü telafi etmek için devreyi yeniden kablolamanız gerekir.
 2. Devreyi sonlandırın.

  • Kavşağın hala erişilebilir olması gerektiğinden, erişime izin vermek için yerleşiklerde bir delik açmanız gerekir (sırtları varsa). Bu yapıldıktan sonra, kabı çıkarın, kabloları tel somunlar ve bant ile kapatın ve yuva kutusuna boş bir kapak plakası takın. Bu bir kabin içinde olacaksa, izin verildiğinden emin olmak için yerel yasalarınızı kontrol edin.
  • Bu durumda, priz başka bir prize beslenirse, kabloları birbirine bağlayabilir (birleşme yeri) ve boş bir kapak plakasıyla kapatabilirsiniz.
 3. Prizi yerleşik parçalara entegre edin

  • Bu yaklaşım devreyi sonlandırmaya benzer ve yerleşik bir delik (bir sırt varsa) kesmeniz gerekir. Yuva bir kabin içinde olacaksa, buna izin verildiğinden emin olmak için yerel yasaları kontrol edin.
  • Raf üniteleri için bu en iyi fikir olmayabilir, çünkü kolayca yangın veya elektrik çarpması tehlikesine yol açabilir.
 4. B Mitch'in de belirttiği gibi . Prizi duvarın diğer tarafına taşımak da bir seçenek olabilir.

  • Bu durumda, duvarın diğer tarafındaki bir erişim deliğini kesin, kutuyu diğer tarafa çevirin ve prizi diğer duvara takın.

Eğer ben olsaydım, yuvayı tamamen çıkarırdım. Canlı kabloları takmak konusunda çok istekli değilim ve kapalı alanlarda (örneğin dolaplar) prizler beni sinirlendiriyor.

Kuru / ıslak yerleri karşılaştırırken ne demek istediğinizden emin değilim, buradaki sorun erişilebilirlik. Islak bir yer ile kuru bir yer arasındaki tek fark, prizi yerleşik bir "ıslak" konuma (örneğin bir çubuk) entegre ederseniz, bir GFCI prizine geçmeniz gerekmesidir.


Bir mutfakta bu çok yaygın sorun için ne önerirsiniz? Örneğin, yerleşik bir mikrodalga kendi dolabına girer. Tabii ki, dolapta bir delik açtım ama duvara olan mesafe yarım inçten fazla, bu yüzden standart bir kutu genişletici yeterli değil.
chrisinmtown

5

Raflar için bir elektrik kutusu genişletici kullanabilirsiniz . Yerleşik dolaplar için, çıkışları tezgah üstüne veya kabinin arkasında olmayan başka bir yere taşımanızı öneririm. Duvarda herhangi bir kavşak (örneğin 2 tel ve bir kablo bağlantısı) bulunmaması gerektiğini unutmayın, bu nedenle bir iç duvarsa, prizi duvarın diğer tarafına geçirebilir ve boş bir ön panel takabilirsiniz. orada bir priz istemiyorsanız.

Islak yerler için GFCI çıkışlarına gidin. Tüm yatak odaları için AFCI'yi düşünün.


Prizin bulunduğu duvarın yanını değiştirmenin iyi bir noktası, bunu düşünmemiştim.
Tester101

Bir raf ünitesinin arkasına yerleştirilmiş bir kap olası bir elektrik çarpması ve / veya yangın tehlikesi oluşturabilir.
Tester101

@ Tester101: birçok zihin sonunda en iyi çözümü bulur. Ayrıntılı cevabınızı + 1'leyin (ve beni gönder düğmesine attığınız için).
BMitch

Birçok yerleşik raf ünitesinde satış noktaları gördüm. Herhangi bir kod ihlali olup olmadığından emin değilim, ancak raflara bir elektrikli cihaz (küçük stereo, telsiz telefon vb.) Koymak istiyorsanız kullanışlıdır.
BMitch

1
@B Mitch: Hey bunu yapma demiyorum (ve kodlara karşı olup olmadığından emin değilim), sadece en son süpermarket romantizm romanını yakalamaya çalışabilir ve yanlışlıkla kendiniz elektriklendirebilirsiniz (olur mu? ... muhtemelen hayır. ama olabilir mi?). Çalışmalar, çoğu elektrik kesintisinin yanlışlıkla meydana geldiğini göstermiştir.
Tester101

3

Genellikle kabinin arkasında bir delik açıp kesiyorum.


-1

Mutfakta priz tezgahın altındaysa, o duvar için gerekli çıkışlardan biri olarak sayılmaz. Çıkışlara erişilebilir olmalıdır. Bu yüzden birkaç ayak üzerinde hareket ettirerek prizi kaybetmeyin. T


Daha fazla mı yazmak istediniz?
ThreePhaseEel

@ThreePhaseEel - Yazdığı şey yine de soruyu cevaplıyor gibi görünmüyor.
AndyT
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.