Evimdeki su basıncı neden komşularımdan daha az?


9

Yeni bir gelişmede nispeten yeni bir evim var (3 yaşında). Sevdiğim bir PEX su sistemim var (tüm komşularım gibi).

Bu yüzden, bahçemdeki "fan" yağmurlama sistemini söndürdüm ve dört metre yüksekliğinde bir anemi çekiyor. Komşularım fan fıskiyeleri sağlam 15 feet veya daha fazla ateş ediyor.

Genel olarak, evimdeki su basıncının istediğimden daha az olduğunu fark ettim.

Bir şey mi oluyor? Su basıncımı artırmak için ne yapabilirim?

Yanıtlar:


14

Böyle bir şey arayın. basınç düşürücü vana su sayacının yakınında veya üzerinde. Bu bir basınç düşürme vanasıdır ve bazı belediyeler tarafından eve giren basıncı kontrol etmek için kullanılır. Ayarlanabilirler, bu yüzden evinizdeki çok düşük ayarlanmış olabilir.

PEX sisteminde bir manifold kurulumunuz varsa, manifold üzerindeki kapatmaların tamamen açık olduğundan emin olun. Ayrıca, tamamen açık olduğundan emin olmak için evin ana kapanmasını da kontrol edebilirsiniz.

Hala daha fazla baskı alamıyorsanız, belediyeyi aramayı ve onlardan yardım istemeyi deneyebilirsiniz. Evinize girmeden önce sistemde bir sorun olabilir.

Bu cevap şehir suyu kullandığınızı varsayar, eğer iyi veya başka bir su kaynağı kullanırsanız kontrol etmek için daha fazla şey olabilir.


+1 - vana değilse, yeni bir yapı garantisi kapsamındasınız - ve borular açısından, çoğu Ev Bina Yönetmeliğinde belirtilen onarım maliyetleri ve yüklenicilerin sorumluluğu için 10 yıla kadar korunmalısınız. Tamir etmek için.
Piotr Kula

3
Aynen öyleydi. Resim çok yardımcı oldu - tam olarak benim bodrum katında vardı. Üst cıvatada birkaç krank var ve artık "Sprinkler Envy" yok. ;-) Çok teşekkürler!
Nick Hodges

4

Suyun evde geldiği ana kesme vanasını kontrol edin; kısmen kapalı olabilir; kapatın, sonra tekrar açın. Ayrıca hortumdaki ekranı kontrol edin, gunk dolu olabilir. Hatalı bir basınç regülatörünüz olabilir, ucuz bir gösterge ile basıncınızı kolayca kontrol edebilirsiniz

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.