Bir yatak odası kapısının odaya girip çıkması önemli midir?


11

Şu anda planlıyorum bodrum yatak odası dışında oda aydınlatmak yardımcı olmak için Fransız kapılar yüklemek için arıyorum (çıkış penceresi eklendi ve tüm bina kodları). Evimdeki diğer tüm yatak odalarında odaya açılan kapılar var. Ancak, Fransız kapıları yatak odasından daha büyük bir ana odaya (bir koridor değil) sallamak, yatak odasına sallanmamın ışık anahtarını kapıdan daha uzağa yerleştirmesi gerektiğinden bu yatak odası için bana en mantıklı kapıları anahtara erişimi engellemeyin.

Ayrıca, bunu düşündüğümde, hatırlayabildiğim her evin her yatak odasında açılır kapılar var gibi görünüyor. Ama sonra, hatırladığım yatak odalarının neredeyse tamamı, salona açılan bir kapının bir engel olacağı bir tür koridordan çıkıyor.

Öncelikle ben başka türlü bir yatak odası dışında sallanan bir kapı yüklemek için kaçırmış kongre veya kod / emniyet bazı yönünü kırmak bilmek istiyorum. Salıncaklı kapılara sahip olabilmek için düşünebileceğim bir fayda, kapının önündeki bir engelin yatak odasının içindeki birinin kapıyı açmasını engellememesidir.

Yanıtlar:


14

Yatak odası kapılarınızın bir yatak odası için salınması gerektiğini söyleyen bir kod yoktur. Ancak dışarı çıkmaları genellikle iyi bir fikir değildir.

  • bahsettiğiniz gibi, kapılar mekanlarda bir engel oluşturur. Koridorlarda, her iki taraftan 7 açık kapı etrafında dolaşmak bile komik olabilir.
  • gizlilik hakkında konuşurken menteşe tarafı korunur çünkü kapılar salladı. Örneğin, kapınızı kilitlediyseniz ve menteşeler dışarıdaysa, birisi sadece mandalları menteşelerden çıkarabilir ve kapınızı serbest bırakabilir.
  • ve güvenlik açısından her zaman bir başkasının kapısını açma şansı vardır. Ancak kendi odasında kapının yanında çok fazla insan durmuyor. Ama insanlar her yerden geçiyor olabilir ve onlara vurabilirdiniz. Bu sizin durumunuzda düşünülmelidir.
  • estetik olarak dışarıda menteşeleri göstereceksiniz. Bunun büyük bir şey değil, küçük bir tasarım faktörü olduğunu biliyorum.

Belki şimdi 50 bodrum yakın bitirdi söylemek zorundayım (yakın olması gerekir) ve küçük bir bodrum için benim en sevdiğim tasarımlardan biri sadece ön banyo ile depolama odası ve diğer tarafta büyük bir oturma odası ile bir " ekstra "oda Fransız kapılar arkada. İlave oda bir bilardo masası ev için yeterince büyük ama kolayca bir yatak odasına dönüştürülebilir (genellikle biz ekstra odadan depolama odasına gidiş bir gömme dolap var). Genellikle Fransız kapılar oturma odasına açılır. Oturma odası küçük olsa da biz onları salıncak. Bu son derece odanın her iki tarafında Fransız kapılar yanında olacağını hissediyorum bağlıdır. (Gerçekten küçük odalarda çift cepli kapılar kullanıyoruz)

Başka bir not: Kapının kendisinin içeride veya dışarıda büyük bir rol oynadığını düşünün. Bazı güzel kapılar varsa - özellikle biz temizlemek vintage ahşap kapılar - iyi bunlar açın. Çünkü kapıyı sergilemek istiyoruz. Bazı büyük kutu jenerik fransız kapı seti ise, onları odaya saklarız.


1
Estetik bir endişe ise, gizli (veya gizli) menteşeler mevcuttur. Geleneksel pim tipi menteşelerden önemli ölçüde daha pahalıdırlar, ancak seçenek mevcuttur.
BillDOe

Ayrıca bir yatak odasında, eğer kapı dışarı fırladıysa, aniden kapıyı açarsanız, yüzünüzde birisini şapırdatma şansı daha fazla olurdu.
Jason Hutchinson

Bu tam olarak benim kurulumum: "diğer taraf arkada fransız kapılarla" ekstra "bir odaya sahip büyük bir oturma odası ... Genellikle Fransız kapıları oturma odasına sallanıyor." Ayrıca, bu senaryoda salıncaklı kapılar bulundurmanın makul bir plan gibi göründüğünü onayladığınız için teşekkür ederiz.
statueuphemism

0

Yatak odasına açılan bir kapının olası tehlikelerinden ve dezavantajlarından kaçınmak ve kapıyı açarken duvar anahtarını engellememek için, duvar anahtarını giriş duvarına koymak için kabloları yeniden yönlendirin veya kapıyı döndürmek için menteşeye geçirin. diğer yönde.


0

Burada sağduyunuzu kullanmalısınız, çünkü iç kapılarda kod yoktur. Gerçekten açıklığa bağlıdır, eğer kapı yangınlara maruz kalmadan duvarlara zarar vermeden veya mobilyalara çarpmadan dışarıya doğru sallanabiliyorsa, her zaman dış kapıları kullanırım. Güvenlik konusunda endişeleriniz varsa, kurcalamaya dayanıklı ve dışarıdan bakılamayan, ancak normalde umurunda olan bir aile evinde güvenlik menteşeleri yaparlar. Dışarı çıkan kapılar, silahınızı yüklerken davetsiz misafirleri yavaşlatma eğilimindedir.

Dış kapılar için, karda yaşıyorsanız, daima iç kapıları kullanın. kar sizi kapıyı açmanızı ve yangın sırasında dışarı çıkmanızı engelleyemez.


-1

Gevşek pim menteşeleriniz varsa (çoğu kapı menteşeleri vardır, bu nedenle geniş öğelerin geçmesine izin vermek için hızlı bir şekilde çıkarılabilirler), bir hırsızın pimleri çıkarması ve kapıları çıkarması çok kolaydır, çünkü menteşe pimleri açık olacaktır. dışarısı.


Soru, yüksek güvenlikli olmayan iç yatak odası kapıları ile ilgiliydi. Bir hırsız dış kapıdaki kilidi zaten atlamış olurdu.
BMitch
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.