Bir elektrik panosundaki aynı veri yolu deliğine birden çok topraklama kablosu yerleştirmek neden TAMAM?


11

Topraklama kablolarının neden nötr kablolarla (bara deliği başına bir tane) aynı kurallara tabi olmadığı net değil. Buradaki sebep nedir?

Yanıtlar:


12

Topraklama iletkenleri, genellikle çok kısa bir çok yüksek akım patlaması olan arıza akımını taşımak üzere tasarlanmıştır.

Nötr iletkenler devre akımını taşır, yani ısı / soğuk genleşme / büzülme döngülerinden geçer. Bir vidanın altındaki çoklu nötrler, farklı oranlar ve genişleme ve büzülme seviyeleri nedeniyle gevşek terminallere yol açabilir.


2
Aha! Isı döngüleri eksik olduğum bilgi parçasıdır.
Phil Esra

1

Her şey izolasyona kaynar.

Örneğin, elektrikçinin bir devrede sorun gidermesi gerekiyor. Nötr vida üzerindeki izole edilerek, başka bir yerde kritik / hassas gücün kesilmesi şansı daha düşüktür, çünkü devre izole edilmiştir.

Aksi takdirde, elektrikçinin sorun gidermek için birden fazla devreyi öldürmesi gerekir. Nötrler bir araya gelerek bir araya geldiklerinde yedekli bir güç kaynağı kurulumu ile (telekomünikasyon raflarında kullanılır) bile, yedek sistem tehlikeye girer.

Endüstride zaten iki kademe kesici var. Endüstrinin çift kademe nötrlerle gelmemesinin nedeni, yapamaması değil, Joe Electrician'ın 10 saniyelik on binlerce dolarlık iş kaybına eşit olduğu yerde, yanlış nötr çektiği zaman ortaya çıkacak mali zarardır.


1
BU NE ?? Ayrıntılı düşünmek ister misiniz? Hassas sistemler, yedekli yedekleme (???) ve güç kesintisinin bununla ne ilgisi var?
Hızlı Petey
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.