Kapıyı kapatırken bir kapının çarpmasını nasıl önleyebilirim?


8

Çok yavaş bir şekilde kapatmanın yanı sıra, kapıyı yavaşlatan iyi bir numara / alet var, böylece bir thud ile kapanmıyor mu?


Dolaplar için yumuşak menteşeler yapıyorlar , ancak bunları büyük bir giriş kapısı için yaptıklarını sanmıyorum (henüz).
Tester101

Yanıtlar:


7

Yapabileceğiniz birkaç şey var:

  • Menteşeleri kontrol edin ve kapının kare olduğunu görmek için bir seviye kullanın. Yanlış asılan ağır bir kapı ağır çarpabilir. Kontrol ulusal yüklenicilere de bu kılavuzu bir kapı seviyeye nasıl. Ondan bazı ipuçları: menteşelerin sıkı, çok fazla yağlanmadığından ve çerçeveyle aynı mesafede olup olmadığını kontrol edin.

  • Daha yakın bir kol takın (pahalı olabilir)

Kapı kapatıcı

  • Kapı çok sert kapanmıyor, ancak oldukça fazla ses çıkarıyorsa, kapağı yumuşatmak için sıkışmanın içine küçük keçe yastıklar koymayı deneyin.

Keçe yastıkları


5

Ayrıca, kapının ne kadar ağır olduğuna veya ne kadar iyi bir şekilde sönümlemek istediğinize bağlı olarak, bunlar gibi 2-> birkaç damperden de monte edebilirsiniz - örneğin, birkaç kapı kapatıldığında SLAMS'ın kapı hızını adsorbe etmek için yeniden önerileceği ağır bir taslak var. Bunlar oldukça iyi monte edilirse iyi çalışır.

resim açıklamasını buraya girin

Ya çerçevenin içine bir şekilde güzelce gizlenecek şekilde havşa açıyor ya da değil - size ve yeteneklerinize bağlı. resim açıklamasını buraya girin

Ya da sadece verilen bir muhafazayı kullanarak, kapınızın çerçevesine sizin için en uygun herhangi bir pozisyonda gömme monte edilir.

resim açıklamasını buraya girin


Dolap kapıları için damperleri buldum, ama bir oda kapısı için değil. Banyo kapı / yatak odası kapıları için seçenekler arıyorum. Manuel olarak kapanırken iyi bir ses çıkarırlar.
Toofan

evet- bunlar - sadece 3 üst orta alt veya ihtiyaçlarınızı karşılayan bir şey kullanın. bunların çerçeveye yerleştirilmesi daha iyi olur - daha iyi görünür.
Piotr Kula

2

Bakılması gereken diğer bir donanım çözümü (kapının tam boyutu ve ağırlığı uygun olup olmadıklarını belirleyecektir) ...

Pazarın daha ucuz sonu, Zincir Yay Kapı Closer:

Zincir Yayı Kapı Kapatıcı

Piyasanın yüksek sonu, Gizli (Otomatik) Kapı Kapatıcı:

Gizli (Otomatik) Kapı Kapatıcı


1
Bunlar, orijinal posterin istediklerinin tam tersini yapar. Bunlar kapı kapatıcılar (yangın güvenliği için) ve bu özel tipler kapının çerçeveye doğru hızlanmasına neden olur.
hazymat
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.