Aşağıdan bir çift katlı kiriş üzerindeki duvar boşluğuna nasıl ulaşabilirim?


9

Birkaç elektrik prizi için yeni bir romex çalıştırıyorum. Çıkışlardan biri, bir yatak odasında duvarın bir tarafında, diğer çıkış ise başka bir yatak odasında duvarın diğer tarafında. Duvar boşluğunun altında ne olduğunu görmek için tarama alanıma gittiğimde, hemen altında iki kat kiriş buldum. Ölçümlerime dayanarak, boşluğa girmek için çift katlı kirişin her iki tarafında altta yer olmadığımdan oldukça eminim. Kirişlerin hemen yanında matkap kazasaydım, düğme tahta kaya çıta duvarlarıma girerdim.

İnsanlar zemin kirişlerini dikey olarak deliyor mu? Eğer öyleyse ve birlikte iki zemin kirişi varsa, kirişlerden birinde veya ikisi arasındaki dikişte delik açar mı? Yoksa bir veya her ikisinden çapraz olarak bir delik mi açarım? Delik boyutunu etkilemesi durumunda 12-2 kullanıyorum.


tavan yerine gitmek yerine tavan boşluğuna çıkma ihtimali var mı?
shirlock evleri

şirlock: Başlangıçta, bu odalardaki çıkış kabloları fikstür kablolarından geçti ve çatı katından geldi. Bu yüzden çıkışlar için tarama alanından gelecekti gibi değildi.
Ryan

Zemin kirişinin zeminle buluştuğu köşeden başlayarak tarama boşluğundan çapraz olarak delinmeyi yattım. Delme açısı düğme panosundan geçmemi sağladı. Esasen, "altında boşluğum olacak bir yerim yok."
Ryan

Yanıtlar:


6

Feragatname: Elektrik tesislerimiz için dış yüklenicileri getiriyoruz, bu yüzden size bazı genel ipuçları verebilirim, ancak bu özel sorun hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilecek başkalarına erteleyeceğim.

Genel olarak kirişler ve yanlarında bir yükü destekleyen herhangi bir kereste, üstte veya altta delinirken veya kesildiğinde taşıma kapasitesinin çoğunu kaybedecektir. Kirişlerden geçmek için, deliğin ortasındaki (üst ve alt arasında) delik açmalı ve telin serbestçe geçmesine izin veren en küçük delik yapmalısınız.

Bir duvarın altında çalışan çift kirişe sahip olmak, duvarın ve kirişlerin yük taşıyacak şekilde tasarlandığı anlamına gelir. Bu nedenle, daha fazla yapısal bilgiye sahip biri bir delik açmanın uygun olmadığını söylemezse, bundan kaçınırdım.

Kabloyu duvara sokmanın iyi bir yolunu düşünemesem de, çıkışınızı bitişik bir duvara kurabilir veya son çare olarak yere monte bir prize gidebilirsiniz:

resim açıklamasını buraya girin


3
+1 Ahşap kirişlerin toplam derinliği boyunca dikey delikler açmak kesinlikle hayır, hayır. Kirişlerin her iki tarafına erişemediğiniz ve kirişlerin yüzeylerine uygun boyutta ve sabitlenmiş bazı çelik takviye plakalarını sabitleyemediğiniz sürece, yani çelik plakalar, ahşap kirişlerin bütünlüğünün bozulmamasını sağlayacaktır. malzeme kaldırılıyor ...
Mike Perry
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.