Bir çöp imhası ve / veya bulaşık makinesinin bir GFCI'da olması gerekiyor mu?


7

Çöp atımını ıslak bir el ile açtığımda bir parçam her zaman sinirleniyor, bu da beni düşündürdü ... Bu şeyin bir GFCI'da olması gerekiyor mu? Ve aynı düşüncede, bulaşık makinesinin bir GFCI üzerinde olması gerekiyor mu? Her ikisi de şu anda değil ve şimdiki kodu yerine getirmesi gerekip gerekmediğini merak ediyor.


2
Sadece normal bir priz gibi göründüğü için, aynı çalışmada başka bir GFCI prizi tarafından korunmadığı anlamına gelmediğini not etmek istiyorum. Örneğin, tezgahımın üstünde, sadece bir GFCI prizi var, ancak diğer "normal" prizler onun tarafından korunuyor.
JPhi1618

1
Atık bertaraf çıkışına bir GFCI taksanız bile, açma / kapama düğmesinin kendisinin korunmayabileceğini unutmayın. Bu durumda bir GFCI anahtarı veya kesicisi almak isteyebilirsiniz.
Brain2000

Yanıtlar:


10

Ulusal Elektrik Kodunda (NEC) bir evsel imhaın GFCI korumalı olması şartı yoktur. Ancak, orada Mayıs ayı Kurulum talimatlarında GFCI korumasını gerekli kılacak şartlar olması.

210.8 (A), mutfak tezgahına hizmet veren kapların GFCI korumalı olmasını gerektirir. Ayrıca bir lavabonun 6 'içerisindeki yuvalar için GFCI koruması gerektirir, ancak yalnızca lavabolar değil Bir mutfakta

2014 baskısı, konut birimi bulaşık makinelerinin GFCI korumalı olmasını gerektiren 210.8 (D) 'yi ekledi.

Ulusal Elektrik Kodu 2014

Bölüm 2 Kablolama ve Koruma

Madde 210 Şube Devreleri

210.8 Personel İçin Toprak Arızası Devre Kesicisi Koruması

(D) Mutfak Bulaşık Makinesi Şube Devresi GFCI koruması, mesken yerlerine monte edilmiş bulaşık makinesi tedarik eden çıkışlar için sağlanacaktır.


@diceless Lütfen güncellememe bakın. 2014, bulaşık makinelerinin korunmasını gerektiriyor.
Tester101

1
Tester101, sizinle aynı fikirdeyim. İşin garibi, 2014 NEC el kitabının bazı çelişkili ifadeleri var. 210.8 (6) 'nın altında aşağıdakileri okuyan bir dipnot vardır: Bertaraflar, bulaşık makineleri ve çöp sıkıştırıcılar için takılan kapların GFCI'ler tarafından korunmasına gerek yoktur. Ancak, açıkça 210.8 (D) aksi belirtilir. Ayrıca, 210.8 (D), 210.8 (A) 'nın altında olmalıdır, ancak ne olursa olsun, kendi alt bölümlerini vermişlerdir. Belki de bunu 2017 NEC'de sabit olarak görürüz.
Kris

@Kris Bir alt bölüm eklemelerinin garip olduğu konusunda hemfikirim. Aslında başlangıçta kaçırdım ve yayınımı düzenlemek zorunda kaldım.
Tester101

1
@diceless Herhangi bir değişiklik yapmıyorsanız, var bir şey mevcut koda getirmek için. Kodlar asgari güvenlik standartları, her zaman GFCI'yi istediğiniz devreyi koruyabilirsiniz.
Tester101

1
@ Brain2000, Mutfak tezgahı, mutfak duvar alanı, yemek odası, kiler veya benzeri alanlar için gereken minimum iki şube devresi altında, GFCI sınırına geri dönülmesi durumunda, elden çıkarma işleminin gerçekten bir tanesinde sayılmasına izin verilir Kolayca erişilebilen bir mutfak duvar alanında olduğu için 1HP'nin altında olduğu sürece iki gerekli devre. Yerleşik, güvenli bir bulaşık makinesi gibi değil. Daha sonra, bir GFCI kolayca tezgah GFCI çıkışlarının yük tarafındaki elden çıkarmayı koruyabilirdi. Güvenli, uygun ve uygun fiyatlı beni düşünüyor.
Kris

1

210.8, GFCI’nın bir lavabonun 6’ içindeki tüm kaplara ihtiyaç duyduğunu belirtir (tezgahı servis etmek için). GFCI’nın zorunlu olarak erişilemediği alanların kolayca erişilemediği durumlar (bulaşık makinesinin arkasında, paçalığın arkasında) veya cihaz kablolu ise, elden çıkarma ünitelerinde GFCI isteyen 1 müfettiş ve bunlara ihtiyaç duymayan birkaç kişi (kablolu) Bunları elden çıkarmalara koymaktan hoşlanmıyorum çünkü oldukça sık seyahat ediyorlar ve birkaç yıldan uzun sürmeyeceklerini buldum ve geri çağrıldım. Ayrıca, NEC kapsamında olmayan bölgenizde onlar için yerel gereksinimler olabilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.