Fırın filtrem bir Lennox G40UHX serisi fırına nerede gitmeli?


8

Tavan arasına monte edilmiş bir Lennox G40UH (X) serisi fırınım var ( Bir plaka üzerinde tek katlı bir evimiz var). Fırın tavan arasına monte edildiğinden, yan tarafına "uzanıyor" ve gelen hava, eğer ayakta durursa ünitenin dibinde olacak şekilde boru haline getiriliyor. Evin hemen hemen her odasında havalandırma delikleri var (küçük delikler, yaklaşık 12 inç uzunluğunda 8 inç boyunda). Bu menfezler tavan arasına gider ve hepsi fırının tabanına kaynaklanmış gibi görünen büyük bir metal kutuya yönlendirilir.

Bu hayal etmek biraz zor olduğundan, kurulumumun küçük bir görüntüsünü alay ettim (bu benim gerçek fırım değil, Google'da bulduğum benzer bir resim):

fırın mockup

Fırının tabanına kaynaklanmış soğuk hava giriş "kutusuna" giden esnek kanallara ve sıcak hava "kutusundan" tüm tavanlara (tavanda bulunan) giden yuvarlak esnek kanallara sahibim.

Yaşadığım sorun, nereye filtre takacağımı göremiyorum! Ön paneli çıkarabilir ve alt motoru görebilirim, ancak gerçekten filtre koyacağım bir yer yok.

Göre Kullanıcı Bilgileri Kılavuzu'nda :

Bu ünitede bir filtre veya raf yoktur. Ünitenin düzgün çalışması için sahada sağlanan yüksek hızlı bir filtre gereklidir. Ünite çalışırken bir filtre mevcut olmalıdır

"Alanda sağlanan filtre" nin ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Evi aldığımızda, fırının yanındaki tavan arasında birkaç yıkılmış filtre vardı (hepsi farklı boyutlarda, birkaç farklı boyutta kesilmiş, ancak fırında filtre yok. Önceki sahiplerin de hiçbir fikri yoktu. Şimdilik fırını filtre olmadan çalıştırıyoruz.

Filtre koymak için yapabileceğim bir şey var mı? Fırını bir tane olmadan çalıştırmak gerçekten zararlı mı? Evin etrafındaki tüm küçük hava girişlerime filtreler koymaya bakmalı mıyım?

Güncelleme: Genellikle bende olduğu gibi, o gece burada çok soğumaya başlayana kadar fırını endişelendirdim. Sonunda tavan arasına tırmandım ve fırına iyi baktım. Bir filtrenin nereye gitmesi gerektiğine dair herhangi bir gösterge yoktur ve onu kaydıracak yuva veya yerinde tutmak için çubuk yoktur.

Bu hava giriş alanı - sağdaki kontrol panelinin arkasında dolaşan fanı görebilirsiniz:

alternatif metin

Filtreyi alt tarafa koydum - tüm tarafa 14x25x1 sığacak şekilde oturdum (ayakta duruyorsa alt kısım). Fırının içine almak için filtreyi katlamak ve bükmek zorunda kaldım. Onu yerinde tutan tek şey dolaşımdaki fanın gövdesidir:

alternatif metin


1
Gerçekten bir cevap değil, ama filtrenin soğuk hava girişi boyunca bir yerde olması gerekiyor. Hava, fırına girmeden önce filtrelenmelidir.
ConsultUtah

Yanıtlar:


3

Steve Armstrong tarafından atıfta bulunulan aynı filtre konumuna sahibim. Filtre için yuva yoktur, ancak metal bir kol tarafından dönüş kanalı üzerinde yerinde tutulur.

Dönüş ve üfleyici arasındaki açıklık: alt metin http://serverintellect.jeffwids.com/public/20100802_762_furnace_filter.jpg

Ve işte, metal kol yerinde tutulurken o açıklığın üzerinde bulunan filtre: alt metin http://serverintellect.jeffwids.com/public/20100802_762_furnace_filter_2.jpg

Zaten bir tane olmasaydı, bir filtrenin oraya gitmesi gerekiyordu bilemezdim.


Vay canına. Yarın sabah ısınmadan önce tavan arasına sürmeyi planlıyorum, bu yüzden resimlerim ve bir raporum olacak.
Jared Harley

Görüntüler gitti
Tester101

5

Genellikle filtre tüm geri dönüş kanalı ile fırının kendisi arasına monte edilir - potansiyel olarak garip bir açıyla monte edilir veya bant veya başka bir şeyle kaplanır. İşte benim bir resmim, kanalın bağlı olduğu koyu renkli parça, folyo bandı fırın gövdesine sızdırmaz hale getiriyor.

fırın filtre gövdesi pic


Filtreyi değiştirmek için, tüm bandı çıkarıp filtreyi çıkarıyor musunuz?
Jared Harley

Sadece bir son. Bu resimde, karşı tarafta. Filtre dışarı kayar.
gregmac

@ Tester101 Teşekkürler. Orijinal olanı düşündüğümle güncellendi, eski picasaweb albümlerimdeki tek fırın filtresi tipi şey.
gregmac

2

Bunun yaygın olup olmadığını bilmiyorum, ama şu anki evimizde ve önceki evimizde, filtre evin içindeki dönüş deliğinde. Havalandırma ızgarasının, filtreyi açığa çıkararak yoldan çıkmasına izin veren iki küçük mandalı vardır. Sizinkinin böyle olup olmadığını kontrol etmek için mandalları arayın ve / veya havalandırma yuvalarına bakın ve bir filtre görüp görmediğinizi görün.

Edit: Mesajınızı biraz daha dikkatli okumalıydım, "tüm küçük hava girişlerimden" bahsettiğinizi fark etmedim. Açıkçası, bir filtreyi barındırabilecek tek bir dönüş deliğiniz yok.

Her halükarda, bir filtre mevcutsa, şemanızın solundaki dönüş kutusu ile ünitenin kendisi arasında olmalıdır. Montajcı, gregmac'ın fotoğrafında olduğu gibi, bir filtreyi kabul etmek için orada bir boşluk oluşturmuş olmalıdır (ancak tercihen bu, bantlanmaya ihtiyaç duymak yerine bir yuva olacaktır!). Böyle bir şey görmüyorsanız, değiştirmenizi veya rahat etmiyorsanız birisinin yapmasını öneririm.


Oraya çıkıp fırın ile kutu arasındaki boşluğa daha yakından bakmam gerekecek. Bilirsiniz, o kadar sıcak olmadığında!
Jared Harley

1

Ünite filtreyi tutmuyor gibi görünüyor. Dönüş kanalı ve ünite arasına özel olarak monte edilmelidir. Hvac'ýn bir çeţit erişim panelinden ayrýlmasýný düţünürsün. Benimki, @ gregmac'ın resmi gibi, ancak üfleyici erişim panelinden karşı taraftaki filtreye girebiliyorum.

Filtre olmadan çok fazla toz dolaştırıyorsunuz.


1

Eski evimde, filtreyi yerleştirecek bir yuva yoktu. Kapıyı yan tarafa çekmek, soğuk hava dönüş odasının içinde (resminiz gibi) bulunan motoru bana gösterdi. Filtre, odanın dış kenarındaki iki çentik üzerine oturdu ve temel olarak motor hakkındaki görüşümü engelledi. Filtreyi motordan geçerken soğuk havanın "yoluna" koymanın bir yolu olup olmadığına bakın.

Bu iğrenç görüntü, motorun ortaya çıkması için kapının nasıl açıldığını gösterir ve hava filtresi motor yolunda bir açıda yerleştirilir. Hava yukarıdan akar ve açılı filtreye çarpar.

fırın resim( kaynak )


Görüntü bağlantısı öldü
Tester101

1

Kurulum kılavuzunun açıkça söylediği gibi:

Bu ünitede bir filtre veya raf yoktur. Tüm G40UH (X) filtreleri üniteye harici olarak monte edilmiştir.

Yani filtreleme sistemini uygulamak montajcıların sorumluluğundadır, Lennox'un bununla hiçbir ilgisi yoktur. İşte 2 temel kural (hepsi, sadece Lennox değil):

  1. Eğer fırın bodrum katına yerleştirilmişse, filtre emme kanalları ile fan motoru arasındaki fırına yerleştirilir.
  2. Fırın tavan arasına yerleştirilirse, filtre giriş tavan menfezlerine yerleştirilir. resim açıklamasını buraya girin

Yukarıdakilerin hiçbiri değilse, emme kanalı ve fan motoru arasına sığabilecek herhangi bir boyutta bir çubuk yapıştırın.


Merhaba, ve Ev Geliştirme hoş geldiniz. Harika cevap: gelmeye devam et!
Daniel Griscom

0

Hava filtresi takmak için tasarlanmış bir dönüş hava ızgarası takmanız gerekir. Bu çok daha uygun ve sonuçta değişme olasılığı daha yüksektir. Bir filtrenin tavan arasına üniteye yerleştirilmesi akıllıca bir seçim değildir.


0

'Dönüş delikleri' aslında ısıtıcıdan egzoz delikleri gibi geliyor. Tavan arası ısıtıcım, oturma odasında zemin seviyesindeki ısıtıcının hemen altında bir dönüş kanalına sahiptir. Filtre bu dönüş kanalının önünde (20 "X 30" filtre). Dönüş kanalının takılması için ısıtıcınızın altında veya yanında oldukça büyük bir flanş olmalıdır. Isıtıcınız tavandan soğuk hava emiyor ve sirkülasyon için evinizde zaten ısıtılmış havayı emmek yerine ısıtıyor gibi geliyor. Bir evi ısıtmanın pahalı bir yolu.


0

Kurulum kılavuzunun ( 28) Sayfa 28'i şunu söylüyor:

Filtreler

Tüm G40UH (X) filtreleri üniteye harici olarak monte edilmiştir. Filtreler aylık olarak kontrol edilmelidir. Fırının düzgün çalışmasını sağlamak için gerektiğinde filtreleri temizleyin veya değiştirin. Yedek filtreler yüksek hızlı hava akışı için derecelendirilmelidir. Tablo 1'de önerilen filtre boyutları listelenmektedir.

tablo 1


1
Bu soruya gerçekten cevap vermiyor.
Tester101
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.